strona o naszych kolanach

 
Powrót do działu "Gdzie się leczyć"

Forum: Wskazówki do działu "Gdzie się leczyć"

Baza specjalistów to najważniejszy dział naszego forum, bo najważniejsi dla nas są specjaliści, którzy mogą nam pomóc. Sami niestety się nie wyleczymy...

Dlaczego założyliśmy tę bazę skoro istnieją portale takie jak znanylekarz.pl zawierające już bardzo dużą liczbę wpisów?

Przede wszystkim, dlatego, że chyba nie ma specjalisty od wszystkiego. W szczególności, z naszymi problemami (chondromalacja, boczne przyparcie rzepki, medycyna sportowa) często nie radzą sobie nawet lekarze powszechnie uznawani za dobrych. Chcielibyśmy, aby nasza baza była bardziej wyspecjalizowana i zawierała więcej szczegółowych informacji. Dlatego bardzo ważne jest, aby nie ograniczać się tylko do wpisu typu polecam/nie polecam, ale podać jak najwięcej informacji o diagnozie, sposobie leczenia i wszelkich innych, które mogą być pożyteczne.

Zaletą naszej bazy jest także możliwość kontaktu z autorem wpisu (użytkownikiem forum) i bezpośrednia wymiana doświadczeń, dopytanie o szczegóły itp., których nie ma na innych tego typu stronach.

Pytania, które mogą pomóc w uzupełnianiu bazy specjalistów.

  • Na jakiej podstawie polecasz lekarza/rehabilitanta, np. czy są to doświadczenia innych, polecenie przez innego specjalistę, odbyta konsultacja itp. Najmocniejszą rekomendacją są oczywiście konkretne efekty - trafna diagnoza, odczuwalna poprawa stanu kolana, dobrze wykonany zabieg, skierowanie na właściwą rehabilitację itp. Dlatego opisz je możliwie dokładnie.
  • Z jakim problemem się zgłosiłeś do lekarza. To bardzo ważna informacja. Jak wspomniałam ktoś kto świetnie zoperuje nam łąkotkę niekoniecznie będzie umiał naprawić chrząstkę lub rozpoznać boczne przyparcie rzepki.
  • Jeśli miałeś zabieg, napisz jaki. Czy wszystko przebiegło zgodnie z planem, czy też były komplikacje. Jak poradził sobie z nimi lekarz?
  • Inne cechy, których szukamy u fachowca - np. uprzejmość, cierpliwość, umiejętność wytłumaczenia problemu, umiejętność zarażenia pozytywnym podejściem.
  • Czy lekarz współpracuje z dobrym rehabilitantem, czy zanim skierował Cię na zabieg, zalecił odpowiednie ćwiczenia, czy po zabiegu miałeś odpowiednią rehabilitację i kontakt z lekarzem.
  • Czy jest możliwość wykonania zabiegu na NFZ.

Ojej, ale ja nie chcę być posądzony o reklamę

Treści reklamowe są zabronione na wielu forach i dlatego sporo osób, niechętnie upublicznia swoją opinię o lekarzu, nawet gdy jest ona bardzo pozytywna. Na tej stronie chodzi przede wszystkim o szczerą wymianę informacji. Tylko dzięki niej możemy sobie pomóc, zalew reklamy nie jest na razie naszym problemem, natomiast brak dobrych specjalistów - tak :-(. Dlatego tak ważne jest, aby podzielić się z innymi swoją wiedzą.

Nie będę pisał źle o kimś...

Również, gdy spotkałeś lekarza, z którym miałeś złe doświadczenia, warto chyba opowiedzieć o tym innym, choć bywa to trudne. Uzasadnij to tylko dobrze i rzeczowo, w kulturalny sposób, nie pomawiaj (inaczej post może zostać usunięty). Pamiętaj, że nie ma człowieka, który nie popełnia błędów lub zna się na wszystkim.

Będę pisał ludziom indywidualnie w mailach

Twój wybór, ale tak naprawdę jaka jest różnica, między napisaniem szczerze kilku osobom a publikacją na forum? Tylko taka, że wielu zainteresowanych nie otrzyma cennych dla nich informacji (a Ty stracisz dużo więcej czasu). Zachęcam gorąco, abyś podzielił się nimi ze wszystkimi. Po to istnieje ta strona...

Anonimowość wypowiedzi

Jeśli z różnych względów zależy Ci, abyś nie był rozpoznany jako autor postów w tym dziale (np. ciągle leczysz się u rekomendowanego specjalisty lub mieszkacie w jednej miejscowości), możesz założyć drugie konto na forum, którego użyjesz robiąc wpisy do bazy. Nie mamy nic przeciwko, jeśli dzięki temu zyskasz możliwość bardziej szczerych wypowiedzi. Zostaw tylko możliwość kontaktu ze sobą (prywatne wiadomości lub mail w profilu). Uwaga, administratorzy forum, przez adres IP będą mogli odtworzyć powiązanie z innym użytkownikiem.