forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 15:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 9 mar 2018, o 15:32 
Offline

Dołączył(a): 5 gru 2016, o 19:24
Posty: 29
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mia, i jakie decyzje podjęłaś? Kiedy zabieg i jaką metodą? Konsultowałem jeszcze z ortopedą który robi takie zabiegi różnymi metodami, stwierdził że AMIC i HYALOFAST podobna skuteczność, HONDROFILLER miał dwóch klientów którym nie wiele to dało. Za AMIC przemawia więcej potwierdzonych badań. HYALOFAST ponoć trochę łatwiej się "instaluje" natomiast metoda nowsza i mniej wiadomo na temat długoterminowej skuteczności...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 10 mar 2018, o 02:17 
Offline

Dołączył(a): 5 lut 2018, o 02:59
Posty: 57
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja w stawie rzepkowo-udowym III/IV; chondromalacja na kłykciu przyśrodkowym kości udowej III/IV. Kiedyś bardzo duża aktywność: konie, narty, łażenie po górach. Teraz kiszka.
Po informacji na forum o człowieku, któremu się nie przyjął Amic -poprosiłam lekarza o jeszcze trochę czasu do namysłu. Przeryłam internet w poszukiwaniu informacji /wyniki badań klinicznych chondrogaida /Amic /w odniesieniu do mojej grupy wiekowej /około 50 lat/. Niestety nie wyszło to różowo. Nie wiem jak chyalofast ale Amic nie jest bezpieczną dla mnie metodą. Chondrofiller - z racji ubogich danych -też nie. Ale będzie robiony na zamkniętym stawie i zostaną zaopatrzone wszystkie ubytki /rzepka, kłykieć, bruzda i coś tam jeszcze /. Teraz w Niemczech robili badania kliniczne chondrofillerem na 500 pacjentach. Nie ma wyników oczywiście jeszcze ale tak kombinuję, że muszą mieć pewność, że tego nie schrzanią -bo by inaczej nie wchodzili w takie koszty - tylko po to, żeby się pogrążyć.. Tak , czy owak ryzykuję . Lekarz ma doświadczenie w chondrofillerz'e -więc niech będzie. Dzwoniłam też do Brzezin. Robili zabiegi chondrofillerem na pacjentach w moim wieku -ponoć z powodzeniem.Nie widzieli przeciwwskazań. Więc w końcu zdecydowałam się na chondrofiller -a czy słusznie to czas pokaże. Zabieg mam za tydzień. /Jeśli nie złapię jakiegoś przeziębienia np . Wy Panowie jesteście młodsi -pewnie każda z tych metod da dużo większe szanse powodzenia..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 10 mar 2018, o 10:58 
Offline

Dołączył(a): 5 gru 2016, o 19:24
Posty: 29
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mia, życzę powodzenia, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze :), Im dłużej czytam o tych wszystkich metodach mam wrażenie że na tą chwilę wszystko sprowadza się do tego samego - hodowania chrząstki w stawie kolanowym (matrycą może być membrana kolagenowa (AMIC), membrana hyalofast, gel (chondrofiller). Wszystkie metody mają podobną długość rehabilitacji. Myślę że ważna jest rehabilitacja, właściwości genetyczne oraz doświadczenie chirurga... Dużo zdrówka, daj znać jak już będziesz po...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 10 mar 2018, o 13:05 
Offline

Dołączył(a): 5 lut 2018, o 02:59
Posty: 57
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja w stawie rzepkowo-udowym III/IV; chondromalacja na kłykciu przyśrodkowym kości udowej III/IV. Kiedyś bardzo duża aktywność: konie, narty, łażenie po górach. Teraz kiszka.
Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć.... Jak będziesz robił swój zabieg -wprowadzić jeszcze /wcześniej / suplementy -żeby miała z czego budować się ta chrząstka: siarka organiczna /MSM, DMSO/, naturalna wit. C, wit D, B.... i rozgotowane kurze łapki..... Tak mi doradził mój rehabilitant -a ma człowiek wiedzę na temat naturalnego wspomagania procesów regeneracyjnych. Mrożę to dziadostwo w małych porcyjkach /takie "danonki"/ i wcinam 1 dziennie, chociaż - prawdę mówiąc -po miesiącu już mi niedobrze na samą myśl.... Będę was chłopaki informować - co jakiś czas. Ale wiadomo -na efekty trzeba będzie poczekać kilka miesięcy. Testem będzie bieg /np w sierpniu / i ....boli albo nie boli.... A potem sobie /za rok/zafunduję rezonans.... Też Wam życzę powodzenia z waszymi kolanami.
No to do roboty.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 11 mar 2018, o 17:30 
Offline

Dołączył(a): 2 mar 2018, o 12:27
Posty: 18
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: uszkodzona chrząstka kości bocznej w kolanie
Bo do końca nie wiadomo jaka jest różnica między AMIC i Hyalofastem. Przy AMIC-u piszą że to biologiczny implant ale hyalofast to przecież też.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 27 kwi 2018, o 23:00 
Offline

Dołączył(a): 5 gru 2016, o 19:24
Posty: 29
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mia, i jak sytuacja u Ciebie? Jesteś już po zabiegu? Jaką metodę wybrałaś? Chondrofiller?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 28 kwi 2018, o 22:51 
Offline

Dołączył(a): 5 lut 2018, o 02:59
Posty: 57
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja w stawie rzepkowo-udowym III/IV; chondromalacja na kłykciu przyśrodkowym kości udowej III/IV. Kiedyś bardzo duża aktywność: konie, narty, łażenie po górach. Teraz kiszka.
Wybrałam chondrofillera. Zabieg odbył się 16 marca. Na razie niby wszystko OK. /Były dwie kontrole /. Ale doktor jest małomówny a mi też ochota odeszła na pogadanki. Ćwiczę zawzięcie i czekam na wynik. Jeszcze chodzę z kulami. W ciągu dwóch tygodni mają być odstawione -stopniowo /chodzenie z jedną kulą /. Ale ze zgięciem cieniutko. Doktor zaciągnął hamulec. Około 90 stopni przez najbliższe 6 tygodni -płakać się chce. Chciałabym już wsiąść na rower, pojechać na basen -a póki co - nie da rady. Tyle, że mnie nie boli. Podgonić rehabilitacji się nie da. Każda moja próba zrobienia czegoś więcej / użyta siła czy większa liczba powtórzeń / kończy się zagotowaniem się kolana. Trzeba powolutku . Denerwuję się bardzo. Ten stresik czekania i strach, że stanie się coś, co zniweczy całą pracę -mnie wykańcza. Następną wizytę mam mieć mniej więcej w połowie czerwca. Może do tego czasu się coś wyjaśni. A co u Ciebie Radecki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 3 maja 2018, o 11:04 
Offline

Dołączył(a): 5 gru 2016, o 19:24
Posty: 29
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mia, ja również po zabiegu, AMIC bez mikrozłamań, 6 tyg po zabiegu, zgięcie ok 95-100 stopni, kule już odstawione. Dużo ćwiczeń rehabilitacyjnych (ok 2-4godz dziennie). Kolano jeszcze trochę spuchnięte. Co ciekawe jeszcze mam też łydkę spuchniętą w tej nodze od kolana... Zaczynam na rowerze stacjonarnym trochę jeździć... Wg lekarza mam powiększać zakres zgięcia do 110 stopni...
Dużo zdrowia Ci życzę, szybkiego powrotu do rowerowych wojaży :) Informuj o postępach itp...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 4 maja 2018, o 01:33 
Offline

Dołączył(a): 5 lut 2018, o 02:59
Posty: 57
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja w stawie rzepkowo-udowym III/IV; chondromalacja na kłykciu przyśrodkowym kości udowej III/IV. Kiedyś bardzo duża aktywność: konie, narty, łażenie po górach. Teraz kiszka.
Analizując schemat rehabilitacji w Amiku i chondrofillerze -Amic jest szybszy. Ale na końcu na jedno wychodzi. Narty i jakieś konkrety dopiero po roku - w obu technikach. Moje ćwiczenia zabierają mi teraz około 3 godz. dziennie. I to powoli się będzie wydłużało. Możemy sobie życzyć, żeby te błony się przyjęły i przebudowały w chrząstkę. Pozdrawiam. Mia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 14 cze 2018, o 00:22 
Offline

Dołączył(a): 13 cze 2018, o 23:58
Posty: 12
Typ użytkownika: Sympatyk
Cześć Mia, co u Ciebie?

Dopiero się zarejestrowałem, więc chyba wypada, żebym napisał kilka słów o sobie. Mam nadzieję, że nie będziesz mi miała za złe, że w Twoim temacie. U mnie trzeci stopień chondromalacji w stawie skokowym. Dotychczas dwie artroskopie pod kątem chrząstki (czyszczenie, wygładzanie). Klasyczne leczenie już mi nic nie oferuje tj. czekamy aż się pogorszy, wtedy mikrozłamania i odwlekamy endoprotezę / artrodezę. Powiedzmy, że w życiu codziennym nie mam większych problemów. Rower / chodzenie nie sprawia mi problemów chociaż zdarza mi się czuć często dyskomfort i nie jest to stan z którym chciałbym dalej żyć. Dlatego zacząłem interesować się alternatywnymi metodami i między innymi trafiłem na Twoją historię.

Mam nadzieję, że będziesz tu pisała regularnie. A najbardziej interesowałoby mnie co powie rezonans i jak będziesz się czuła w dalszym okresie.

Jeszcze odnośnie mojego leczenia... Najpierw chcę odczekać trochę od odstatniej artro i idę na konsultację do lekarza od chondrofillera. Pierw będę próbował chyba HA + PRP. Podobno można to stosować jednocześnie i daje nienajgorsze rezultaty. Chociaż rewolucji bym się tu nie spodziewał. Jak nie będę zadowolony to zostaje chyba operacja i pytanie co dalej? Z tego co rozumiem to amic to jakby ulepszone mikrozłamania z jakaś membraną? U mnie amic nie wchodzi w grę, bo nie ma sensu niszczyć chrząstki która już jest. Dlatego kluczowe będzie dla mnie czy chondrofiller można położyć na zniszczoną chrząstkę 3 stopnia. Bo jeżeli nie to już sam nie wiem.

Słyszałaś o arthrodiastasis? W skrócie, powiększanie szpary w stawie za pomocą śrub. Podobno daje niezłe rezultaty i chrząstka się odbudowuje, ale to jakieś szczątkowe informacje, które posiadam. Musiałbm pogadać z jakimś lekarzem który się na tym zna. A może Ty coś o tym słyszałaś? W necie w sumie mało jest informacji i nie mam pojęcia czy ktoś regularnie w ogóle przeprowadza takie operacje.

Szybkiego powrotu do zdrowia!

PS. Jak wygląda sprawa z komórkami macierzystymi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL