forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 23:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Osteotomia derotacyjna kości piszczelowej
PostNapisane: 23 mar 2018, o 11:47 
Offline

Dołączył(a): 9 maja 2017, o 06:45
Posty: 106
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Czy ktoś tutaj miał robioną osteotomie derotacyjna kości piszczelowej? Jak to wygląda po zabiegu, na ile czasu gips? Ile o kulach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Osteotomia derotacyjna kości piszczelowej
PostNapisane: 5 kwi 2018, o 18:48 
Offline

Dołączył(a): 9 maja 2017, o 06:45
Posty: 106
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Widzę, że tu nikogo nie znajdę. Także poprowadzę ten wątek jakby ktoś kiedyś szukał. 11 czerwca kładę się do szpitala, 12 będę miała operacje. Powodem jest ból kolana ze zwiększoną zewnętrzną torsją goleni (około 40 stopni). Będzie ona polegała na przecięciu kości poniżej guzowatości piszczeli, "obkręceniu" dolnej części o około 20 stopni do strony wewnętrznej i zespoleniu jej płytką Tomofix i śrubami. Niestety lekarz nie daje mi gwarancji, że operacja pomoże. Także do czerwca! Miłego dnia!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Osteotomia derotacyjna kości piszczelowej
PostNapisane: 24 lip 2018, o 20:53 
Offline

Dołączył(a): 9 maja 2017, o 06:45
Posty: 106
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Może ja już nic nie mówię... Narazie chujowo. Doskonale znam twoje zdanie na temat tych wszystkich operacji. Ogólnie zrobili mi inaczej niż mieli. Cięcie kości było nad guzowatościa (miało być pod) i do tego była osteotomia kości strzałkowej. Plytke mam po stronie przysrodkowej a nie po bocznej. Mialam trzy cięcia, jedno pod kolanem, poziomo (jakieś 6,5 cm), drugi poniżej tego cięcia pionowo (3cm) i z boku nogi (tak w połowie łydki, 6cm). Od razu dostałam pozwolenie na obciążenie do granicy bólu. W piątek dostałam pozwolenie na pełne obciążanie nogi, niestety nie jestem w stanie tego robić. Nie ma się co dziwić, skoro nie mam rehabilitacji. Lekarz stwierdził, że nie jest mi potrzebna... Byłam prywatnie u fizjo, jednak on mi się nie spodobał i więcej do niego nie poszłam. Zobaczymy co z tego będzie... Narazie jest gorzej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL