forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 20:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: dr Konrad Słynarski
PostNapisane: 16 wrz 2009, o 21:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Fachowiec od przeszczepów chrząstki znany nie tylko z gazet Kolano z probówki, Implantem w kolano, ale także z tego, że z sukcesem wykonał przeszczep, osteotomię i inne rzeczy u Khabibulina (http://chondromalacja.forumowisko.net/s ... light=#955):

Rok po operacji rekonstrukcji stawu. Rok po codziennym katowaniu się na sali treningowej po kilka godzin dziennie. Dla wszystkich tych którzy traca wiarę mając 4 stopień cholerstwa na ch. Bo ja tak miałem w obu kolanach.Po roku, pełnym nadziej dzisiaj przepłynąłem 100 metrów dowolnym w czasie 1:05:30. To pozwala mi na powrót do sportu ( na poziomie amatorskim,ale z zacięciem). 14 i 15 listopada wybieram się na Puchar Polski do Lublina. Zaczynam szykować formę na przyszłoroczne Mistrzostwa Polski Masters w Poznaniu. Kolana nie trzeszczą,nie puchną, nie bolą.
Z lekarzem który zrobił mi operację załozyłem się że 100 metrów przepłyne poniżej minuty, tego sie trzymam. Mam nadzieję że w dwa lata uda mi się to osiągnąć. ....

Rekonstrukcja, czyli,
1Przeszczep chondrocytów na rzepce
2 Przeszczep chondrocytów na kłykciu bocznym kości udowej
3 Osteotomia Fulkersona
4 Rekonstrukcja więzadeł rzepkowo-udowych.
I jeszcze kosmetyka:) błony maziowej, troczków

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Konrad Słynarski
PostNapisane: 19 wrz 2009, o 21:31 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 12:58
Posty: 24
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Boczne przyparcie rzepki oba kolana. Kolano Kinomana.
Moja koleżanka miała u Dra Słynarskiego podcinane troczki kolanowe w obu kolanach.
Bardzo chwaliła tego lekarza.
Podobno on pierwszy w Polsce wprowadził z powodzeniem tą metodę.
Podcięcie powoduje że rzepka nie przylega już tak ciasno do kości i daje to ulgę.
Przez pierwszy rok po operacji czuła jeszcze ból w kolanach (chyba spowodowany gojeniem sie troczków) ale teraz jakieś 3 lata od operacji zapomniała wogóle o zabiegu i kłopotach z kolanami.
(Ja sie sama do niego wybierałam ale w końcu wylądowałam prosto u rehabilitanta)
także też mogę go polecić.
Z tego co wiem on dość czesto wyjezdża za granicę na konferencje a obecnie prowadzi praktykę w Legionowie pod Warszawą.
Mam nawet telefon do niego: 501 411 810.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Konrad Słynarski
PostNapisane: 11 lis 2009, o 20:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
W tym wątku http://www.goldenline.pl/forum/motocykle2/747192/s/3 doktor Słynarski też zebrał bardzo pozytywne opinie, choć problem dotyczył urazu a nie zmian przeciążeniowych. W każdym razie, jak można wyczytać, sprawa była poważna, a pacjentka wcześniej zaliczyła więcej lekarzy niż ja (nie przypuszczałam, że to możliwe :lol: ). Znajdziecie tam też przegląd innych dobrych fachowców w stolicy.


Ps. Wg ostatnich informacji przyjmuje w Centrum Medycyny Sportowej na Wawelskiej.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Konrad Słynarski
PostNapisane: 21 lis 2009, o 13:34 
Offline

Dołączył(a): 18 lis 2009, o 19:21
Posty: 48
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: nadmierna lateralizacja oraz obustronne boczne przyparcie rzepek.
Zapisałam się na wizytę do dr. Słynarskiego w Centrum Medycyny Sportowej w W-wie. Niestety dopiero na 7 grudnia. To kolejne 2 tygodnie wyobrażania sobie, co w tych kolanach się dzieje:/ W najbliższą środę zrobię jeszcze USG drugiego kolana, zdecydowalam się wrócić do dr. Pobożego (klinika Alfa, ul. Ordynacka), zachęcona pozytywnym wrażeniem Ewy MK:) Poza tym on ma w miarę normalną cenę (120 PLN). Moze jakoś dociągnę do 7 grudnia.Po drodze jeszcze rehabilituję ten nadgarstek w NFZ, więc może skoncentruję się na czym innym:)
Jesli moje plany nie ulegną z jakichs przyczyn zmianie, podzielę się wrazeniami po wizytach.
Trzymajcie się
agnieszka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Konrad Słynarski
PostNapisane: 26 lis 2009, o 23:40 
Offline

Dołączył(a): 26 lis 2009, o 23:26
Posty: 13
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II, Boczne przyparcie rzepki, rzepki w kształcie "czapki myśliwego"... oO
A ile ksoztuje taka wizyta u pana doktora?
Szukam jakiegos lekarza w mazowieckim, ktory oprocz zdiagnozowania chondromalacji, powie mi, jak ja leczyc Czy mam zle ustawiona rzepke czy jak, ktore miesnie cwiczyc?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Konrad Słynarski
PostNapisane: 27 lis 2009, o 12:04 
Offline

Dołączył(a): 18 lis 2009, o 19:21
Posty: 48
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: nadmierna lateralizacja oraz obustronne boczne przyparcie rzepek.
Wg cennika http://www.cms.waw.pl/index.php?CMS=aff ... ODE=CENNIK
konsultacja ortopedyczna kosztuje 120 PLN. Mam nadzieje, ze nie spotka mnie przykra niespodzianka...
pozdrawiam
ag


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Konrad Słynarski
PostNapisane: 27 lis 2009, o 13:01 
Offline

Dołączył(a): 26 lis 2009, o 23:26
Posty: 13
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II, Boczne przyparcie rzepki, rzepki w kształcie "czapki myśliwego"... oO
Dzwoniłam przed chwilą, umówiłam się do doktora na 11.12. Koszt 120 pln, tak mi pani z recepcji powiedziała, wiec wszystko się zgadza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Konrad Słynarski
PostNapisane: 12 gru 2009, o 18:51 
Offline

Dołączył(a): 26 lis 2009, o 23:26
Posty: 13
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II, Boczne przyparcie rzepki, rzepki w kształcie "czapki myśliwego"... oO
bylam wczoraj u pana doktora. mam boczne przyparcie rzepki plus rzepke w ksztalcie czapki mysliwego :shock: Ponoc rehabilitacje maja rozwiazac moj problem.

Doktor bardzo sympatyczny, przeprowadzil dokladne badanie, slecil jeszcze rentgen i postawil diagnoze. Mysle ze moge polecic. Zobaczymy jeszcze, czy rehabilitacje pomoga. Ale to neistety dopiero za rok, jak wroce ze Stanow :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Konrad Słynarski
PostNapisane: 29 gru 2009, o 17:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
G.I Jane utworzyłam nowy wątek z Twoimi informacjami nt bocznego przyparcia http://www.kolana.hg.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=196&p=832#p832, napiszesz nam troszkę więcej? Dzięki :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Konrad Słynarski
PostNapisane: 23 lut 2010, o 00:39 
Offline

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 00:28
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondromalacja III-IV, boczne przyparcie rzepek
Ja doktora Słynarskiego odbieram bardzo pozytywnie.

U mnie oprócz tego, iż stwierdził, że mam rzepkę typu "czapka myśliwego" (witam w klubie:D), to dodał, że mam też tzw. "oczy pasikonika" tzn. rzepki skierowane są mocno na zewnątrz kolan.

Gdyby nie koszty, byłem zdecydowany przeprowadzać w CMS zabieg pod jego opieką (6000 zabieg + 1800 rehabilitacja).
Jednak zdecydowałem się na wykonanie tego w szpitalu medicover i odbędzie się to jutro, a zabieg przeprowadzi doktor Poboży - więc chyba dobrze... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL