forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 01:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 15 lis 2015, o 10:59 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2015, o 07:22
Posty: 13
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Siema.
Najwięcej receptorów bólu znajduje się w tkance łącznej. Znajdź kogoś, kto pracuje manupulacjami powięziowymi. Jeśli ćwiczysz i czujesz ból to przestań. Po urazie dochodzi do zaburzeń przenoszenia obciążeń i serii reakcji obronnych organizmu. Jeśli możliwości kompensacyjne w danym regionie układu ruchu się "wyczerpią", tzn jeśli tkanka łączna napięła się na tyle, że przekroczyła granicę bólu w danym obszarze, trening wzmocni jedynie patologiczny rozkład napięć, poprzez jeszcze większe napięcie w danym obszarze. Krótko mówiąc, jeśli rolujesz mięśnie, to walczysz z reakcją obronną organizmu, a trenując ją wzmacniasz. Należałoby rozpracować problem. Manipulacje powięziowe - dobry fizjoterapeuta, albo osteopata. Wydałem mnóstwo kasy na specjalistów i chodzę na manipulacje powięziowe. Ręcznie odkleja powięź palcami, trochę boli ale warto. W kilka sekund zlikwidował mi ból w biodrze i po zabiegu uruchomił mi się mięsień obszerny przyśrodkowy. Inne mięśnie też uruchomił, zlikwidował objaw Trendellenburga. Ból znika, po trzeciej wizycie objawy zmniejszyły się o 80%, przy czym to nie koniec pracy. A ja już ledwo chodziłem. W tej chwili na razie patrzę tylko na rower, ale w myślach już jadę 8-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 15 lis 2015, o 12:32 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
Jakoś mętnie to napisałeś o rolowaniu, ma się rolować, czy nie ?

Z tego co tu piszą http://fizjo-plus.net/foam-roller/ to ma się rolować, w każdym razie munie zaszkodzi .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 15 lis 2015, o 15:34 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2015, o 07:22
Posty: 13
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Sama koncepcja że rolujesz po treningu jest ok, trening powinien być połączony z uelastycznianiem tkanki łącznej przez np. rolowanie czy streching. Jeśli natomiast rolujesz obszar, który jest poddany przeciążeniom i jest przykurcz, to znaczy że znikąd się on nie wziął. Jest reakcją obronną organizmu, "spina się", bo gdzieś jest patologia i organizm spina jedno, by co innego się nie rozwaliło, zastępuje sobie napięcie by nie doprowadzić do uszkodzenia. Reakcja ta natomiast jest nieco spontaniczna i tylko odpowiednio poprowadzona terapia jest w stanie zadziałać. To znaczy, że terapeuta ukierunkowuje reakcję organizmu by doprowadzić organizm do homeostazy (równowagi). U mnie problem wyglądał w ten sposób, że mięsień 4-głowy tak mocno pociągał rzepkę, że powstały w niej mikrozłamania, a na ścięgnach zbliznowacenia. Ja dodatkowo rolowałem i się rozciągałem i to pogłębiło problem.
Otóż nie chodzi tylko o to, że rolujesz tkanki tu gdzie się da (np. powierzchnie przednie i boczne ud), tu może wszystko pracować dobrze, natomiast układ napięciowy może być zaburzony w innym miejscu. Mi wykrył punkty na mięśniach brzucha, zaraz pod mostkiem, albo w pachwinie. Nadmiar napięcia na mięśniach bocznych i przednich ud był wtórnym skutkiem dawnych urazów. Najlepsze efekty czułem po opracowaniu punktów na głowie. Tam nie ma jak rolować, jeśli tam zaburzenie ściąga powięź, rolowanie ud nic nie da. Uraz kolana może być czynnikiem wyzwalającym pewne dolegliwości, natomiast tu potrzebna jest specjalistyczna diagnostyka i odpowiednio dobrane postępowanie. Szukanie przyczyny. To nieprawdopodobne, ale nawet osteopata po szkole za 60 tys. zł nie pomógł mi tak, jak gość po kursach manipulacji tkanek miękkich. (Stecco)
Powiedział mi również że będziemy robić tak, by wrócić do aktywności fizycznej. I wiem też że nie było to lecenie na kasę, bo jak wychodził wcześniejszy pacjent w podeszłym wieku z rodziną, to on im powiedział, że tamten do aktywności pełnej raczej nie wróci. Dlatego w tym przypadku raczej zaufałem. Z dnia na dzień czuję się lepiej.
To raczej smutne, bo sam na co dzień zajmuję się prowadzeniem ćwiczeń w szpitalu, ale na dolegliwości bólowe laser, prądy, ćwiczenia itd. w większości nie pomogą. A jeśli to może na chwilę i u niektórych osób. Weźcie pod uwagę, że NFZ i placówki zdrowia nie monitorują skutków rehabilitacji. Dobry fizjoterapeuta sam będzie na to zwracał uwagę. Jeśli przychodzicie do specjalisty i on nie weryfikuje swojego postępowania w oparciu o poprawę/pogorszenie samopoczucia, to kij mu w oko i radzę iść do kogo innego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 16 lis 2015, o 00:51 
Offline

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 20:38
Posty: 27
Typ użytkownika: Profesjonalista
maciasnn --- > przestań już mącić ludziom w głowie, bo Twoja argumentacja z anatomią i fizjologią nie ma nic wspólnego. Wszystko chcesz leczyć terapiami powięziowymi. Niedługo się okaże, że da się nimi wyleczyć raka mózgu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 16 lis 2015, o 01:36 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2015, o 07:22
Posty: 13
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Tylko mi nie mów, że jesteś lekarzem :)
Kiedyś ludzie też myśleli że to słońce krąży wokół ziemi. Skoro tak krytykujesz to powiedz coś od siebie, ja mówię to co wiem, o tym uczą książki i badania, nie czasopisma popularno-naukowe. Skoro widzę u siebie poprawę, to chyba warto oprzeć się na wiedzy która za tym stoi? Oczywiście nie jestem specem, bo nie zrobiłem żadnych kursów o tym i to co opisałem wyżej napisałem potocznie, nie będę Wam tu robił wykładów, nie mniej jednak nieraz ciężko znaleźć dobrego terapeutę i się o tym przekonać. Na czym się opierasz obalając to co mówię, na internecie? Czy może na medycynie? Ja się opieram również na historii ludzi, którzy są wokoło, akurat pracuję z pacjentami i widzę efekty. Niestety, lekarzom się chyba nie podoba że można wyleczyć wiele chorób bezinwazyjnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 27 lis 2015, o 13:54 
Offline

Dołączył(a): 3 paź 2015, o 17:59
Posty: 9
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witajcie. Ja już powoli tracę nadzieję na poprawę cały czas wykonuję ćwiczenia oraz roluję mieśnie takim ręcznym rolerem oraz taki włakiem z wypustakami i nic lepiej. Cały czas ból mięsnia gdy siedzę oraz gdy dużo chodzę oraz ból rzepki. Proszę podzielić się radami jeśli ktoś miał podobne objawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 27 lis 2015, o 16:56 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2015, o 07:22
Posty: 13
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Przeczytaj ten wątek od początku. Jestem po czwartym zabiegu manipulacji powięziowych metodą Stecco. Chodzę do fizjterapeuty, ostatnio opracował mi okolice przyczepów mięśni przywodzicieli uda. Bolało w trakcie jak i po zabiegu. 2 tygodnie po, gdy skończyłem pracę postanowiłem odpocząć, usiadłem na chwilę (ból w rzepce, w udach, kostkach, plecach, wędrujący ból, praktycznie niemalże wszędzie od pasa w dół, przy zginaniu). poczułem ulgę jak zazwyczaj gdy siadałem z wyprostowanymi kolanami. Nagle wstałem i poszedłem do kolegi. Po drodze nagle zorientowałem się, że zapomniałem, że mam kolana! Ból zmniejszył się niesamowicie. Pracowałem z terapeutą podczas 4 zabiegów nawet na punktach na głowie. Metoda okazała się nad wyraz skuteczna i teraz jestem w lepszej formie. Wiele osób podchodzi sceptycznie do tych metod, bo nie są zbyt znane, za to ja wiem, że działa, na własnym przykładzie. Niestety wciąż wielu ludzi nie podejmuje się takiej terapii. Skuteczność jest niesamowita. Ludzie nie rolujcie się w ostrym stanie, ja nabawiłem się zbliznowaceń od rolowania na naprężaczu powięzi szerokiej uda. Przykurcze są mechanizmem obronnym i nie można ich forsować. Rozciąganie jest ok gdy nic nie dolega. Ja przez całe wakacje traciłem nadzieję, od pół roku ją traciłem, teraz ją zyskuję. Czuję mega ulgę i polecam
Wałek z wypustkami jest mniej skuteczny niż ten bez wypustek, o płaskiej powierzchni. Ale najpierw trzeba znaleźć przyczynę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 27 lis 2015, o 17:06 
Offline

Dołączył(a): 3 paź 2015, o 17:59
Posty: 9
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Wszystko fajnie tylko gdzie takiego rehabilitanta znaleść?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 27 lis 2015, o 23:39 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2015, o 07:22
Posty: 13
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Widzę, że jesteś ze śląska. Z tego co wiem na śląsku fizjoterapia ma się dobrze. Fizjoterapeuci mają taką ogólnopolską grupę na FB, do której należę i mogę zapytać kogo polecają. Ja tak znalazłem swojego fizjo. Nie mniej jednak, żeby nie było, że kogoś promuję czy coś, jeśli naprawdę jesteś zdecydowany napisz mi na priv, a ja spróbuję się dowiedzieć o kogoś z Twojej okolicy. Jeśli nie - szukaj na znanylekarz.pl albo prywatnych gabinetów, a zabieg nazywa się: manipulacje powięziowe. Powiem od razu że NFZ-owskie rehabilitacje możesz sobie darować. Mówię z pierwszej ręki, bo sam pracuję w placówce państwowej. Spodziewaj się, że w trakcie i po zabiegu będzie boleć bardziej przez następne 10 dni (zabieg polega na "rozmasowaniu" zwłókniałych struktur tkanki łącznej i wywołaniu reakcji zapalnej, co z definicji musi boleć ;) ). I głowa do góry. Wszyscy kolanowcy jakich znam mają depresyjne myśli. Wiem, bo sam przez to przechodziłem. Jeśli ciężko jest Ci się zdecydować, możesz przecież pójść raz i nigdy więcej tego nie próbować. Ale gdy stan zapalny minie i poczujesz poprawę - to już będzie dobry znak.

Pokrótce powiem, że dobry terapeuta będzie z Tobą pracował nie tylko na poziomie kolan, ale będzie badał tzw. taśmy i punkty w odległych miejscach typu: głowa, kostki itd. zapyta o przebyte urazy i operacje. Jeśli będzie katował tylko kolana, idź do kogo innego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 25 maja 2016, o 08:56 
Offline

Dołączył(a): 25 maja 2016, o 08:48
Posty: 1
Typ użytkownika: Sympatyk
Problemy z kręgosłupem głownie zaczynają się od stóp. Dlatego też ważne aby pamiętać, że istnieje takie coś jak buciki ortopedyczne, dzięki którym dobre umiejscowienie stopy w bucie powoduje ulgę na odcinku od stopy aż do kręgosłupa. Polecam dla wszystkich zmagających się z poważnymi bólami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL