forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 11:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z kolanem
PostNapisane: 3 paź 2015, o 18:33 
Offline

Dołączył(a): 3 paź 2015, o 17:59
Posty: 9
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam wszystkich. Postanowiłem się zarejestrować ponieważ mam problem z kolanem a nie wiem gdzie już szukać pomocy jeśli mogę przedstawie mój problem.
W grudniu 2014r uderzyłem się w metalowy odbojnik kolanem od strony przyśrodkowej na początku nie miałem żadnych dolegliwości po około miesiąca odczuwałem ból w okolicy szpary od strony przyśrodkowej kolana i ból mięsni dwugłowego i czworogłowego uda. Udałem się do ortopedy który przebadał kolano i dał skierowanie na MR. W opisie badania wyszło poprzeczne pęknięcie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej reszta bez zmian.
Z wynikiem udałem się do lekarza który stwierdził że, potrzebna jest artroskopia kolana. Czekałem na zabieg 4 miesiące będąc na zwolnieniu L4 ponieważ nie mogłem chodzić na tej nodze oraz naciskać sprzęgła w samochodzie. Zabieg przeprowadzony w kwietniu 2015r w wypisie ( częściowe usunięcie łąkotki przyśrodkowej oraz chondromalacja rzepki oraz kłyci II stopnia).
Ale mój problem polega cały czas na dokuczającym bólem mięśni dwugłowego oraz czworogłowego uda ( uczucie rwania i takiego ciepła). Ortopeda który mnie operował stwierdził, że to jest od tej chondromalacji i proponował mi zastrzyk do stawu z kwasu.
Udałem się do drugiego ortopedy który stwierdził to samo jednak moim problemem nie jest zgrzytanie w kolanie i ból rzepki ale ból mięśni czasem mam wrażenie takiego spięcia mięśni nad rzepką który jak by blokował ruch rzepki.
Postanowiłem jeszce raz udać się do innego ortopedy tym razem do Kliniki w Żorach. Ortopeda mnie zbadał i stwierdził że konieczne jest wykonanie ponownego MR. Z wynikiem udałem się do lekarza który nie chciał opisu tylko płytkę z badania i stwierdził, że łąkotka jest prawidłowo wycięta a po za tym jest wszystko oki. Podał mi steryd w zastrzyku w okolicy kolana i kazał przyjść za dwa tygodnie. Jednak zastrzyk nie zmniejszył bólu. Skierował mnie na wykonanie USG kolana i mięśni w badaniu też nic nie wyszło.
Wtedy stwierdził, że moje dolegliwości mogą być od kręgosłupa i kazał znowu zrobić MR kręgosłupa. Ponieważ wszystkie badania robię prywatnie wstrzymałem się za MR kręgosłupa- powód brak kasy. Dodam, że po dwuch tygodniach po artroskopii przeszłem rehabilitację kolana z pełnymi zakresami ruchomości kolana. Oczywiście były też zabiegi fizykoterapii (pole magnetyczne, laser,prady) bez efektu. Cały czas w domu ćwiczę kolano na rowerku stacjonarnym. Jednak ból jest tylko gdy siedzę w samochodzie i mam zgięte kolano cały czas bolą mnie mięśnie uda a najbardziej jak wciskam sprzęgło.
Może ktoś miał podobne objawy i podpowie mi, co zrobić bo lekarze chyba są już bezradni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 14 paź 2015, o 19:50 
Offline

Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 21:07
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Kolano lewe: Nawracające bóle i podrażnianie ciała Hoffa w stawie rzepkowo-udowym, o nieznanej bliżej przyczynie, chondromalacja I-II, zanik VMO i trudności z odbudową. Kolano prawe: pobolewa, ale według badań całkiem zdrowe, ostatnio zniknęła nawet chondromalacja...
Próba zdiagnozowania i leczenia utknęła w martwym punkcie. Walka nadal trwa...
Może jakaś dobra rehabilitacja? Bo jeśli bolą Cię mięśnie, to może coś pracuje nie tak jak trzeba. Ja bym na Twoim miejscu poszukała dobrego fizjoterapeuty, może jego diagnoza by coś więcej wniosła?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 17 paź 2015, o 21:01 
Offline

Dołączył(a): 3 paź 2015, o 17:59
Posty: 9
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Cały czas mam obawy czy czasem nie jest coś nie tak z więzadłami krzyżowymi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 28 paź 2015, o 22:24 
Offline

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 20:38
Posty: 27
Typ użytkownika: Profesjonalista
Uszkodzenie poprzeczne łąkotki nie powstaje od urazu, w szczególności od uderzenia więc było to przypadkowe znalezisko. Pomóc Ci raczej ta artroskopia nie mogła w Twojej konkretnej dolegliwości.

Piszesz o bólu w mięśniu dwugłowym, tylko mięsień dwugłowy jest z tyłu i z boku więc raczej nie mógł być stłuczony ... Chyba, że chodzi Ci o mięśnie półbłoniasty i półścięgnisty, które są po stronie przyśrodkowej z tyłu.

Doprecyzuj proszę najpierw gdzie Cię dokładnie boli to raz, gdzie był robiony MR to dwa, jaki jest dokładnie stopień uszkodzenia chrząstki rzepki to trzy, czy ból pojawia się podczas siedzenia w innym miejscu niż w samochodzie ..., gdzie i przez kogo była robiona rehabilitacja ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 29 paź 2015, o 16:50 
Offline

Dołączył(a): 3 paź 2015, o 17:59
Posty: 9
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Ból dokładnie rozciąga się od połowy łydki i biegnie do dołu za kolanam a kończy się w połowie pośladka. Co do MR kolana to był on robiony w Szpitalu Urazowym w Piekarach Śląskich rezonans o sile 3T. Rechabilitacja miałem w Centrum Synergii w Chorzowie.
Byłem dzisiaj jeszcze na konsulatacji już u kolejnego ortopedy tym razem w Klinice Sportowej w Bieruniu tam gdzie pracuje Prof. Ficek.
Ortopeda zobaczył kolano i postawił diagnozę, że to nie są objawy od łąkotki tylko zła rehabilitacja - diagnoza coś z mięśniami jeśli nie przekręce goleniowo- kulszowe zła praca. Mam również mięsień nad rzepką o 1 cm w obwodzie mniejszy niż w nodze zdrowej i o 4 cm w obwodzie mieścień uda mniejszy niż w zdrowej nodze. Zalecił mi rehabilitację w Goleniu Bieruń. Nie wiem oby diagnoza okazała się trafna. Co kolega myśli o diagnozie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 1 lis 2015, o 21:13 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2015, o 07:22
Posty: 13
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witaj. jestem fizjoterapeutą i znam ból kolan z własnej perspektywy. Zapewne żaden z lekarzy nie powiedział Ci, że to co boli najbardziej przy urazach narządu ruchu to układ mięśniowo-powięziowy. Otóż jest on naszpikowany receptorami czuciowymi, które dają objawy bólowe gdy układ napięciowy jest zaburzony. Wymyślą Ci jeszcze dyskopatię i inne diagnozy... Ja byłem u lekarzy, nikt nie spojrzał na taśmy mięśniowo powięziowe, tylko leki, leki i jeszcze raz leki. Powięź po urazach i operacjach skleja się i nie pracuje prawidłowo, a ból możesz mieć nawet w szyi po urazie kolana, nawet za kilka lat. Chondromalacja nie boli, tylko tkanka łączna - powięzi. Istnieją najnowsze metody leczenia, tzw. manipulacje powięziowe (Stecco) lub inne (FDM, Osteopatia). Idź do jakiegoś polecanego fizjoterapeuty i niech on Cię zobaczy. Mi pomogli i pomagają dalej. Niestety artroskopia niszczy również kolano, właśnie przez to, że zaburza układ powięziowy i przenoszenie obciążeń następuje nieprawidłowo. Przy odpowiedniej terapii można bardzo dużo uzyskać. Wyniki najnowszych badań wskazują że organizm ma właściwości samoleczenia więc głowa do góry i zgłoś się do fizjoterapeuty. Nie bierz fizykoterapii, nie rozciągaj się, pójdź np. na manipulacje powięziowe. Ja jestem po kilku zabiegach i w końcu trafiłem na dobrego fizjoterapeutę, teraz wiem jaki kurs zrobię jako następny. Słyszałem od osteopaty że były u niego kobiety które nie mają chrząstki w kolanach i w ogóle nie odczuwają bólu. pozdrawiam i życzę zdrowia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 1 lis 2015, o 22:30 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
A to nie przypadkiem coś w rodzaju rwy kulszowej,albo pseudo rwy (to jak u mnie) okazało się ,ze cały ten ból bierze się z mięśnia gruszkowatego,jak się porozciągałem,powalcowałem,popracowałem nad mięśniami pośladkowymi to przeszło,trochę się zaniedbam i czuję coś w ten deseń jak opisujesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 1 lis 2015, o 23:19 
Offline

Dołączył(a): 3 paź 2015, o 17:59
Posty: 9
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Sam nie wiem komu ufac na razie masuje miesnie takim wałkiem i robie cwiczenia ale cały czas mam takie uczucie dretwej rzepki nawet jak ja dotkne palcem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 2 lis 2015, o 00:03 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2015, o 07:22
Posty: 13
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
To, co robisz rollerem (wałkowanie) działa na tkankę łączną (powięź), nie poprzecznie prążkowaną (mięśnie). Regulacja napięcia to priorytet. To też jest spoko, ale trzeba znaleźć miejsce, gdzie ta powięź niedobrze pracuje. Szczegółowo to wygląda tak, że terapeuta szuka zaburzeń i je usuwa, poprzez manualną pracę na niej, jeśli to nie pomaga, to potem szuka kolejnych miejsc aż po nitce do kłębka dojdzie do przyczyny, usuwając po drodze skutki.
Skoro niewiele pomaga popróbuj, ja byłem u jednego gościa od stecco i opracował mi tylko tu gdzie kolana. Ten, do którego chodzę obecnie zajął się wszystkimi urazami jakie miałem w życiu i zaraz po zabiegu zrobiłem przysiad. Po zabiegu ma być poprawa, około 80% mniej bólu, natychmiast, jak tylko zejdziesz z leżanki. To jest jedyny wyznacznik. Więc sprawdź sam. Powięź jest niemal wszędzie w organizmie, oplata mięśnie, nerwy, są warstwy podskórne i pod nimi kolejne warstwy. To są najświeższe nowinki, moi koledzy po fachu już robią szkolenia. Szykuje się niezła rewolucja na rynku. Mamy farta, że to weszło teraz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 2 lis 2015, o 07:57 
Offline

Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 21:07
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Kolano lewe: Nawracające bóle i podrażnianie ciała Hoffa w stawie rzepkowo-udowym, o nieznanej bliżej przyczynie, chondromalacja I-II, zanik VMO i trudności z odbudową. Kolano prawe: pobolewa, ale według badań całkiem zdrowe, ostatnio zniknęła nawet chondromalacja...
Próba zdiagnozowania i leczenia utknęła w martwym punkcie. Walka nadal trwa...
To bardzo ciekawe co piszesz, mógłbyś powiedzieć coś więcej? Co to za metoda i przede wszystkim - kto w ten sposób pracuje? Jakieś namiary podać? Byłoby to cenne bardzo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL