forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 15:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Boczne przyparcie rzepki
PostNapisane: 29 cze 2015, o 11:47 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2015, o 11:05
Posty: 4
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: boczne przyparcie rzepki
Witam. Problem z kolanami ma mój syn. Zaczęło się gdy na zajęciach karate zwichnął sobie kolano. Kolano bolało nic strasznego się z nim wtedy nie stało, ale przez czas kontuzji obciążone zostało drugie kolano i po powrocie do ćwiczeń to drugie mu przeskoczyło. Oczywiście byliśmy u ortopedy ale on wtedy stwierdził, że kolano jest niestabilne, jak się spytałam co można zrobić żeby rzepka nie wyskakiwała, stwierdził, że widocznie taka jest uroda kolan i tak już będzie miał. Nie zalecił rehabilitacji, ćwiczeń, nic. Po kilku miesiącach kolano prawe uległo poważniejszemu zwichnięciu, pojechaliśmy wtedy do innego ortopedy prywatnie, który dał skierowanie na artroskopię kolana. Na początku października 2014 syn miał zrobioną artroskopię, coś mu czyścili nie wiem dokładnie co fałd PI (z opisu wypisu ze szpitala). Po artroskopii kolano jednak nie było takie jak powinno, chrupie w nim strasznie i pobolewa. Pojechaliśmy znowu do ortopedy i po zrobieniu zdjęcia wyszło że jest boczne przyparcie rzepki i znowu skierowanie na artroskopię. Syn ma 17 lat i nie chciała bym robić mu artroskopii jeżeli nie jest konieczna, czytałam, że można ćwiczeniami wybronić się od artroskopii. Proszę, może ktoś miał podobny przypadek i podzieli się doświadczeniami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki
PostNapisane: 30 cze 2015, o 09:19 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
Może czas wybrać się do dobrego rehabilitanta, zebrać cały wywiad i jemu to pokazać, lekarze przeważnie mają jedno w głowie, zabieg chirurgiczny, zastrzyki w kolano i glukozaminę w tabletkach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki
PostNapisane: 30 cze 2015, o 10:48 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2015, o 11:05
Posty: 4
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: boczne przyparcie rzepki
Też myślę podobnie i dlatego pytam, co do zastrzyku to też przepisał ortopeda zastrzyk z kwasu hialuronowego. Jeśli chodzi o rehabilitanta to byłam u jednej Pani i powiedziała, że mam się nie zgadzać na artroskopię, coś pomasowała przy kolanie pokazała 3 ćwiczenia i kazała po miesiącu przyjechać. Synowi na drugi dzień po wizycie na w-f wyskoczyła rzepka chociaż od artroskopii nie wyskakiwała. Wnerwił się na kobietę bo powiedziała, że po tym masowaniu już nie wyskoczy. I na kolejną wizytę nie chce do tej Pani jechać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki
PostNapisane: 30 cze 2015, o 11:41 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
Trzeba do tego inaczej podejść, z tego co piszesz to wynika, że właściwie nie wiecie co z tym kolanem się dzieje, jaka jest przyczyna wyskakiwania rzepki, jak mocne jest to przyparcie.
Rada moja, na początku trzeba wgłębić się w temat (ustalić dokładnie co jest z tym kolanem, czy powodem wyskakiwania jest budowa kolana ,np. małe kłykcie boczne, czy jakieś inne przyczyny ), a potem jak to leczyć, czego syn nie powinien robić, jakich sportów uprawiać.

W ogóle dowiadywaliście się, czy syn może ćwiczyć normalnie na w-f-ie ?, może powinien oszczędzać kolana i wykonywać tylko ćwiczenia wzmacniające które nie niosą ryzyka kontuzji.

Zrób wywiad okolic w której mieszkasz ,znajdź sprawdzonego rehabilitanta (nie jakaś przypadkową panią, która być może o kolanach ma blade pojęcie), niech zbada syna całościowo, przykurcze, osłabienie mięśni, postawa ciała czy prawidłowa, to też jest bardzo ważne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki
PostNapisane: 30 cze 2015, o 12:02 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2015, o 11:05
Posty: 4
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: boczne przyparcie rzepki
Pierwsze zwichnięcie kolana syn miał na treningu karate (ćwiczył 5 lat), przy wykopie skrętnym noga została mu miedzy matami i rzepka wyskoczyła, wróciła sama, kolano bolało więc udaliśmy się do ortopedy przepisał maść i zwolnienie miesiąc z w-fu. Na karate wrócił po 2 miesiącach i na pierwszym treningu przy kopaniu w worek kolano drugiej nogi mu wypadło. Poszliśmy do ortopedy, który stwierdził, że kolana są niestabilne, co robić nie powiedział ale na pytanie czy może ćwiczyć powiedział, że tak tylko nie zbyt wiele dyscyplin, syn jeszcze grał w ręczną. Na karate syn nie wrócił bo stwierdził, że nie ma sensu skoro wyskakują mu kolana a to jest przecież bolesne (ortopeda powiedział, że te kolana już będą mu wyskakiwać i tyle), a kopania na karate jest sporo. Na w-f ćwiczył czasem mu uciekało kolano ale wracało. w tamtym roku w czerwcu przy wsiadaniu na rower mu wyskoczyło i niestety nie było już tak fajnie, spuchnięte, punkcje, chodzenie z ortezą. Poszliśmy do innego ortopedy prywatnie, który powiedział, że po takim zwichnięciu trzeba zrobić artroskopię, nie znam się więc zgodziłam się, mówił że będzie coś z troczkami w kolanie robił, ale z wypisu nic na to nie wskazuje bo miał czyszczoną chrząstkę fałd PI. Po artroskopii jednak kolano syna nie chodziło tak jak trzeba strasznie chrzęściło więc poszliśmy znowu do tego ortopedy od artroskopii i kazał zrobić zdjęcie i wyszło boczne przyparcie rzepki. Nie mówił nic o ćwiczeniach tylko od razu artroskopia i zastrzyk z kwasu hialuronowego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki
PostNapisane: 30 cze 2015, o 12:16 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
Nic więcej Ci nie doradzę, poszukaj dobrego rehabilitanta, przedstaw mu wszelkie badania obrazowe jakie macie i może on coś wymyśli.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki
PostNapisane: 30 cze 2015, o 12:26 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2015, o 11:05
Posty: 4
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: boczne przyparcie rzepki
Dzięki za odpowiedź, ale nie wiem po prostu co robić. Kolana synowi będą potrzebne jeszcze wiele lat więc boję się żeby czegoś nie zrobić źle, a niefrasobliwość lekarzy mnie poraża nie można im wierzyć trzeba samemu szukać odpowiedzi na nasze dolegliwości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL