forum o naszych kolanach

Teraz jest 27 mar 2024, o 07:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Skostnienie przyczepu ścięna do rzepki
PostNapisane: 8 lut 2015, o 17:06 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
Na wstępnie dzień dobry ;).
Problem tak jak w tytule,dopiero dzisiaj doczytałem, że chyba nie mam kolana skoczka, bo tu chodzi o wiązadło rzepki, a nie przyczep do mięśnia udowego, i no waście, to co mi dolega ?.

w grudniu miałem remont łazienki (własnoręczny),trwało to ze 2 tygodnie, dużo zginania, klękania, kolana zaczęły mnie pobolewać trochę, ale jakoś się nie przejmowałem.
Skończyłem, byłem w sklepie, kucnąłem i zakuło pod rzepką (może z przodu rzepki, nie pamiętam, ból znaczny), miałem już coś takiego przy kucaniu i pieleniu grządek, ale wtedy zakuło, nie mogłem powtórzyć kucania, ale przeszło szybko, pewnie nawet skończyłem pracę bez kucania.

Po 2 dniach ból w przedniej części kolana przy schodzeniu ze schodów z tydzień ostry, wybrałem się do lekarza, RTG, z takim rozpoznaniem jak w tytule, ortopeda w skrócie olał mnie, stwierdził, że to nić takiego, ze przeciążenie, zapisał mi maść "no dol" i powiedział, że przejdzie,w sumie czasem o tym zapominam (od ortopedy minęło 2 tygodnie), nie pobolewa w trakcie dnia, no możne pod koniec da o sobie znać delikatnie, nawet zbiegałem ze schodów lekko zapominając o nim, ale ostatnio miałem pare kursów do piwnicy (znosiłem rzeczy o wadze jakieś 7-8 kg kilka razy) i znowu czuje to kolano, mogę schodzić ze schodów bez bólu, ale już z psychozą, czyli schodzę wolno i z uwagą.

Czy ćwiczenia jak na kolano skoczka, będą odpowiednie na tą moją dolegliwość ?

Dodam jeszcze ,ze to chyba mała zmiana,bo na zdjęciu lekarz ogólny tego nie widział (w ogóle twierdzi,ze spotyka się z tym pierwszy raz), a ortopeda też długopisem kręcił po ekranie nie mogąc raczej tego zlokalizować, przynajmniej ja miałem takie wrażenie.

A, mój wiek 40 lat ;).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skostnienie przyczepu ścięna do rzepki
PostNapisane: 13 lut 2015, o 03:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2012, o 16:55
Posty: 75
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Inne informacje: gdy się ma tylko młotek większość rzeczy wygląda jak gwoździe
Kod:
Skostnienie przyczepu ścięgna do rzepki


poprzez powtarzające się mikrourazy powstał stan zapalny przyczepu ścięgna i mamy jak w tytule.
trzeba udać się na rehabilitację i poprawić sobie stabilizację stawu kolanowego. jak pojawi się opuchlizna to trzeba użyć żelu (ja stosuję żel chłodzący).

powodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skostnienie przyczepu ścięna do rzepki
PostNapisane: 6 mar 2015, o 11:18 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
Byłem prywatnie u ortopedy, zrobił USG, stwierdził boczne przyparcie rzepki, żadnych zwapnień nie zaobserwował, na razie zapisał mi fizjoterapię, więc chyba przeniosę się do odpowiedniego działu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL