forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przeciążenie kolana?
PostNapisane: 19 sty 2015, o 22:43 
Offline

Dołączył(a): 19 sty 2015, o 22:27
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Wstępnie przeciążenie kolana.
Cześć
Moja kolanowa historia rozpoczyna się latem 2014 roku. Zaciekle przygotowywałem się do startów w zawodach biegowych i coś zrobiłem sobie w kolano. Dwa razy słyszałem, że to prawdopodobnie przeciążenie, może jakieś mikrourazy. Mój problem polega na tym, że odczuwam ból w lewym kolanie (w zasadzie po bieganiu, co ciekawe po innych sportach nie, np. piłce nożnej), ale w głównej mierze najbardziej czuje takie jakby wypieranie w lewej górnej części kolana, a w zasadzie nawet trochę powyżej kolana. Jak już mnie tak typowo boli to boli niżej, w lewej dolnej części. Byłem u fizjoterapeuty, bo podejrzewałem kolano biegacza. Okazało się, że to na pewno nie to. Dostałem zalecenia: ,,zmienić buty do biegania, zmienić technikę biegu, najprawdopodobniej to jakieś przeciążenie". No dobra, zmieniłem buty. Okazało się, że miałem o 1,5 rozmiaru za duże, poza tym stopa uciekała mi do wewnątrz i trzeba było to skorygować wkładkami. Po tych zmianach na początku było super, ale z czasem wszystko zaczęło wracać do starej normy. Po bieganiu kolano lewe zaczyna boleć. Odpuściłem 15 grudnia bieganie i w zasadzie do dzisiaj nie biegam, ale jak zrobię sobie kilka przysiadów na lewej nodze to wiem, że niewiele się poprawiło. W związku z tym udałem się na USG. Wszystko wyszło w porządku, poza tym, że w okolicy więzadła rzepki wykryto jakiś niewielki obrzęk. Pani Doktor stwierdziła, że to nic poważnego. Dzisiaj trafiłem na tę stronę, a konkretniej na artykuł o schorzeniu co nosi nazwę: ,,Zespół bólowy przedniego przedziału kolana". Bardzo mnie to zainteresowało, bo wśród objawów jest tam wypisany obrzęk, i to, że ból pojawia się podczas aktywności fizycznej i ustępuje po odpoczynku. Czy badanie USG powinno ujawnić te schorzenie?

Pozdrawiam
Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL