forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Chondromalacja + jakas dziwna bolaca gula-wynik USG
PostNapisane: 9 cze 2014, o 09:47 
Offline

Dołączył(a): 8 cze 2014, o 16:55
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam!
Jak juz wczesniej wspomnialam 3 tyg.temu mialam maly wypadek na motorze. Jechalam jako pasazer bez spodni z ochraniaczami,tylko w zwyklych jeansach...(tak,tak wiem glupota). Pech chcial ze wjechalismy na piach i zaliczylismy glebe. Mnie wywalilo jakos centralnie na kolana po czym przewrocilam sie na lewa strone. Bol kolan byl okropny ale udalo mi sie podniesc o wlasnych silach, co dziwne spodnie byly cale,za to kolana poobdzierane i nic w sumie wiecej. To byla sobota. W poniedzialek poszlam do pracy ale stwierdzialam ze pojde do lekarza zeby mi te moje kolanka zobaczyl,bo wiem ze z tym nie ma zartow.
Po tygodniu mialam zrobione usg, na ktorym wyszlo: "Obustronne zmiany o charakterze chondromalacji powierzchni udowej stawu rzepkowo-udowego i w czesciach obciazanych klykci udowych (I i II stopnia) z nierownosciami zarysu warstwy podchestnej kosci udowej.
[...]Więzadła poboczne piszczelowe - pogrubiale i obrzekniete /lewe/"
Reszta w normie.
Minelo juz troche czasu a kolana dalej mnie bola.Szczegolnie nipokoi mnie bol w lewym kolanie od wewnetrznej strony,tu gdzie sa wiezadla poboczne piszczelowe. Jest tam w dalszym ciagu zgrubienie,ktore przy delikatnym dotyku bardzo bolil. Lekarz prowadzacy zaproponowal mi zastrzyki. A na ta moja bolaca "gule" powiedzial ze to stluczenie. Dodam ze na wyniku usg bylo wskazanie do rezonansu magnetycznego a czym juz moj lekarz nie wspomnial,zeby go zrobic :?
Pytanie,czy isc do jeszcze jednego specjalisty i sie poradzic, czy poddac sie serii zastrzykow i czy one tak naprawde pomoga czy isc od razu na zabieg?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja + jakas dziwna bolaca gula-wynik USG
PostNapisane: 9 cze 2014, o 11:21 
Offline

Dołączył(a): 6 cze 2014, o 20:04
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Przepraszam, że zrobiłem nadzieję ale spieszę z informacja, że chyba nie ma tutaj co liczyć na jakakolwiek sensowną i merytoryczną odpowiedź zważywszy na to, że forum jest po prostu martwe.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja + jakas dziwna bolaca gula-wynik USG
PostNapisane: 9 cze 2014, o 12:49 
Offline

Dołączył(a): 8 cze 2014, o 16:55
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Ech...szkoda bardzo,bede szukala w takim razie dalej.Dziekuje za odpowiedz;)Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja + jakas dziwna bolaca gula-wynik USG
PostNapisane: 3 lip 2014, o 21:00 
Offline

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 20:38
Posty: 27
Typ użytkownika: Profesjonalista
A ja sobie pozwolę trochę ożywić sytuację :-) Bezwzględnie MR kolana, najlepiej 3,0T, żeby dobrze ocenić uszkodzenie chrząstki. Prawdopodobnie miałeś uszkodzony MCL, ale zazwyczaj się zrasta. Niepokojący ból może wskazywać na uszkodzenie łąkotki. Bez porządnego badanie i MR się nie dowiesz. Od razu na zabieg się nie decyduj, bo po MR będzie wiadomo dokładnie co Ci jest i można lepiej zaplanować ew. operację ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja + jakas dziwna bolaca gula-wynik USG
PostNapisane: 4 lip 2014, o 15:58 
Offline

Dołączył(a): 8 cze 2014, o 16:55
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Nie 'miałeś' tylko miałaś,jestem kobietką;).
Poszlam do innego lekarza...Przeczytal wynik USG i stwierdzil ze nie widzi nic niepokojacego(hę?).Zastrzyki powiedzial ze na razie nie,tylko cwiczenia. Poruszal tymi moimi nogami-niby ok,no dobra wiec pytam znowu o ta 'gule'.Pomacal,pomacal i dal skierowanie na MR.Na skierowaniu jest napisane lmm genus sin(chyba 'sin' ciezko to rozczytac).Nie wiele mi to mowi....9 lipca ide na MR prywatnie no na fundusz moge sobie poczekac do stycznia 2015 roku...a to chyba mija sie z celem.
A co to jest to 3,0 T?bo nie bardzo sie orientuje...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja + jakas dziwna bolaca gula-wynik USG
PostNapisane: 4 lip 2014, o 23:19 
Offline

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 20:38
Posty: 27
Typ użytkownika: Profesjonalista
No to kobietka :-)

lmm - laesio meniscus medialis - uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej

Standardowy MR ma 1,5T czyli moc 1,5 Tesli. Najnowocześniejsze mają 3,0 T co powoduje, że dają wyższą rozdzielczość obrazu. To z kolei pozwala lepiej ocenić uszkodzenia stawu. Cena badania jest podobna, więc czemu nie zrobić lepszego ???

Wygląda, że masz uszkodzoną łąkotkę z tworzącą się cystą łąkotkową ... Napisz co Ci wyszło z badania z ciekawości :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL