forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 01:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rzepka, pytania, dużo pytań.
PostNapisane: 13 kwi 2014, o 17:12 
Offline

Dołączył(a): 13 kwi 2014, o 16:47
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: po rekonstrukcji ACL 2.01.14
po zakażeniu paciorkowcem i płukaniu:
16.01.14
6.02.14+synowektomia bł.maz.
rzepka :<
Witam, po długim przeszukiwaniu internetu i ciągłym braku odpowiedzi postanowiłam, że zapytam na tym forum i może w końcu ktoś naprowadzi mnie swoimi doświadczeniami lub wiedzą na rozwiązanie mojego problemu.
Opiszę w punktach swój problem i krotką historię.

Mam 20lat od x lat trenuję piłkę nożną. Intensywność 3xtyg+ mecze w weekendy.
15.09.2013r. zerwałam więzadło krzyżowe przednie.
Ale się nie poddałam, bo to nie tragedia. Do dnia rekonstrukcji czyli 2.01. ćwiczyłam mocno wzmacniając głowę przyśrodkową m.czw. uda, jak i inne mięśnie tej nogi. Tak wyglądała chwilę przed rekonstrukcją: http://images64.fotosik.pl/877/88ebfd1c72262033.jpg

2.01.2014 rekonstrukcja ACL
16.01.trafiłam do szpitala ponownie, noga jak bania temp 40 i ból- w posiewie wyhodowano paciorkowca- kolano wypłukano
trafiłam do domu, było lepiej, ale nie idealnie pomimo antybiotyków, których w sumie zjadłam 120 tabletek wypłukano mnie drugi raz
5.02. drugie płukanie i dokonano synowektomii przerośniętej błony maziowej.

Od tego dnia punkcji nie wykonywano badanie krwi ostatni raz w dniu wypisu, OB i CRP było w normie.
Z dnia na dzień noga była lepsza, najpierw chód lekko kulejąc, dalej śmigałam bez utykania.
Rehabilituję się, ćwiczę i tu pojawia się jedyny problem (wcześniej były dwa- brak zgięcia, ale teraz jest ono pełne i idealne)
Ból pod rzepką. Może napisze dokładnie kiedy występuje- robię przysiad na jednej nodze- schodzę w dół- bólu brak, następuje faza wyjścia w górę- pojawia się ból pod rzepką, nie poniżej tylko pod rzepką. Mięsień czworogłowy mam dobrze rozciągnięty, ból jest zdecydowanie mniejszy niż np. dzień czy tydzień po synowektomii, ale nadal jest. Nie mogę w pełni ćwiczyć, nie mogę również ćwiczyć codziennie, bo ból jest przy każdym ćwiczeniu w którym występuje napięcie mięśni uda i zgięcie kolana.

Biję głową w ścianę, bo jak pisałam wyżej gram w piłkę i taki stan rzeczy jaki jest teraz mnie totalnie blokuje w postępach rehabilitacji.
I teraz czas na serię pytań:

1.Od synowektomii minęło +-70dni, czy ból może być jeszcze nią spowodowany?
2.Jeśli nie to czy warto zrobić usg?
3.Z czym może się to wszystko wiązać? Dotychczas nie miałam żadnych nawet minimalnych problemów ze stawami (przed samą rekonstrukcją bieganie z zerwanym aclem nie stanowiło żadnego problemu- nie powodowało żadnych dolegliwości bólowych)
4. Za kilka dni mam wizytę kontrolną, lekarz miesiąc temu mówił, że jeśli nie będzie poprawy to coś wstrzykniemy w kolano, żeby się rzepka lepiej ślizgała, dobrze mówi? Jest szansa, że to pomoże?

Będę bardzo, bardzo wdzięczna za rady, odpowiedzi na pytania i oczywiście informację od kogoś kto przeszedł synowektomię błony maziowej (bo może po 70 dniach zbyt wiele od niej wymagam)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rzepka, pytania, dużo pytań.
PostNapisane: 15 kwi 2014, o 18:18 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Zawsze możesz zrobić usg albo rezonans (pod warunkiem, że metal który Ci wszczepili nie jest magnetyczny- najczęściej stosuje się tytan, a z tym można wykonywać rezonans). Jeśli masz śruby to istnieje ryzyko zamazania obrazu w trakcie MR, ale jest to jedyna metoda która pokaże co się dzieje pod rzepką. W USG tego nie uzyskasz.

Jeśli chodzi o zastrzyki to czasem warto spróbować- może akurat pomogą? Porozmawiaj z lekarzem o tym.

Co mówią Twoi terapeuci? Jakby nie patrzeć Twoja historia jest dość zawirowana- dużo się działo w krótkim okresie czasu. Może organizm potrzebuje więcej czasu na regenerację?

Powodzenia w walce ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rzepka, pytania, dużo pytań.
PostNapisane: 15 kwi 2014, o 20:50 
Offline

Dołączył(a): 13 kwi 2014, o 16:47
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: po rekonstrukcji ACL 2.01.14
po zakażeniu paciorkowcem i płukaniu:
16.01.14
6.02.14+synowektomia bł.maz.
rzepka :<
Dzięki za odpowiedź :)

Nie no w kolanie mam śruby biowchłanialne. Trochę jednak szkoda mi kasy na rezonans zważywszy na fakt, że z początku miałam ból taki, że ledwo robiłam mikroprzysiad na jednej nodze, a teraz z dyskomfortem, ale takim do wytrzymania robię pełny i nie jeden, a wiele serii. Ufam, że sytuacja w końcu wróci do normy i jest to tylko kwestią czasu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL