forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja chrząstki stawowej, plastyka rzepki
PostNapisane: 22 gru 2013, o 13:01 
Offline

Dołączył(a): 20 gru 2013, o 10:49
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Rekonstrukcja chrzęstno-kostna
Polegało to na tym ze wycieli mi kawałek chrząstki z kosci a w to miejsce wstawili implant kolagenowy.Kiedy do pełnej sprawnosci wróce nie wiem może rok moze troszkę mniej zobaczymy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja chrząstki stawowej, plastyka rzepki
PostNapisane: 25 gru 2013, o 10:26 
Offline

Dołączył(a): 26 paź 2013, o 14:36
Posty: 10
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Czyli z tego co piszesz to jest to to samo co rekonstrukcja chrząstki AMIC tylko pod inną nazwą :)
Ten filmik Idealnie pasuje do Twojego opisu http://www.rehasport.pl/dla-pacjentow/p ... etoda-amic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja chrząstki stawowej, plastyka rzepki
PostNapisane: 30 gru 2013, o 12:15 
Offline

Dołączył(a): 20 gru 2013, o 10:49
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Rekonstrukcja chrzęstno-kostna
nie ten filmik to co innego.bardzo podobne ale to co ja mialem robione to nowatorska metoda.moja operacja byla na otwartym kolanie nie artroskopowo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja chrząstki stawowej, plastyka rzepki
PostNapisane: 22 lut 2014, o 12:54 
Offline

Dołączył(a): 22 lut 2014, o 12:35
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: w obu kolanach chondromalacja III*, ACL'e po rekonstrukcjach, ubytek chrząstki całkowity na kłykciu kości udowej. W oczeniwaniu na 6-ty zabieg (komórki macierzyste).
Witam, nie będę opisywał całej mojej historii ale mam pytanie na szybko do osób po przeszczepach chrząstki. Byłem zaplanowany na przeszczep chrząstki i łąkotki allogenicznej ale niestety kolano już nie nadaje się do takiego zabiegu. Czekam właśnie na zabieg komórkami macierzystymi i czyszczenie stawu artroskopowo ponieważ jest kilka wolnych ciał prawdopodobnie z kłykcia kości udowej. Pytanie moje kieruję do osób które miały robione chondrocyty na cały staw albo jakiś naprawdę spory kawałek czy jest to niewykonalne? Bo metoda AMIC w moim przypadku już nie podziała. pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja chrząstki stawowej, plastyka rzepki
PostNapisane: 25 kwi 2016, o 15:19 
Offline

Dołączył(a): 25 kwi 2016, o 15:11
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mi ortopeda przywracał prawidłowe ustawienie rzepki. Ból po operacji nie był najgorszy. Chwilę to trwało ale sprawność wróciła do normy. Znalazłem lekarza w Krakowie a nie w moim mieście bo miał dosyć dobre opinie w internecie i w sumie mogę go polecić bo myślę, że jest dobrym specjalistą. Nazywa się Jan Paradowski.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja chrząstki stawowej, plastyka rzepki
PostNapisane: 5 maja 2016, o 21:30 
Offline

Dołączył(a): 3 maja 2016, o 10:27
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chrząstka pokrywająca tylną powierzchnię rzepki w części bocznej z cechami obrzęku i nieregularnym sygnałem chrząstki stawowej - chondromalacja rzepki - stopień III. Podobne zmiany widoczne w chrząstce pokrywającej kłykieć boczny kości udowej lewej w stawie udowo-rzepkowym.
Witam jestem tu nowy, nie dawno odebrałem wyniki rezonansu magnetycznego. Wynik to: "Chrząstka pokrywająca tylną powierzchnię rzepki w części bocznej z cechami obrzęku i nieregularnym sygnałem chrząstki stawowej - chondromalacja rzepki - stopień III. Podobne zmiany widoczne w chrząstce pokrywającej kłykieć boczny kości udowej lewej w stawie udowo-rzepkowym. Troczek przyśrodkowy rzepki luźny, niejednorodny o zerwanej ciągłości części włókien".
Mam 29lat, trenuje aktualnie już tylko hobbistycznie piłkę nożną, od 9 roku życia do 25 trenowałem zawodowo. Ostatnio czułem lekkie bóle w kolanie, oraz chrupanie. Udałem się na rezonans i otrzymałem takie wyniki. Chciałbym zapytać co dalej robić? Nie ukrywam chcę dalej grać już amatorsko ale grać.
Czy pomożecie mi? Macie na pewno wiedzę bardzo dobrą na ten temat, ja niestety jestem słabo poinformowany w tym temacie. Dlatego prosiłbym o opinie osób doświadczonych.
Z góry dziękuję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja chrząstki stawowej, plastyka rzepki
PostNapisane: 5 maja 2016, o 23:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2011, o 23:57
Posty: 51
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: rekonstrukcja chrząstki
poczytaj moje posty tam jest dużo informacji na temat rekonstrukcji pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja chrząstki stawowej, plastyka rzepki
PostNapisane: 2 mar 2018, o 09:40 
Offline

Dołączył(a): 5 gru 2016, o 19:24
Posty: 29
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
kuternoga0 napisał(a):
poczytaj moje posty tam jest dużo informacji na temat rekonstrukcji pozdrawiam :)

kuternoga0, czytałem Twoje posty, wiem że miałaś robioną rekonstrukcję chrząstki AMIC, jestem właśnie przed decyzją - mam chondro 4st, lekarz twierdzi że powinienem przejść operację artroskopową właśnie AMIC lub HYALOFAST. Napisz proszę jak to wygląda u Ciebie z perspektywy czasu? Czy kolano już ok? Uprawiasz sport? Warto było? Dzięki z góry za informacje...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL