forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 20:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Masaże głębokie?
PostNapisane: 24 sie 2013, o 14:46 
Offline

Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 21:07
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Kolano lewe: Nawracające bóle i podrażnianie ciała Hoffa w stawie rzepkowo-udowym, o nieznanej bliżej przyczynie, chondromalacja I-II, zanik VMO i trudności z odbudową. Kolano prawe: pobolewa, ale według badań całkiem zdrowe, ostatnio zniknęła nawet chondromalacja...
Próba zdiagnozowania i leczenia utknęła w martwym punkcie. Walka nadal trwa...
Witam wszystkich. Chciałam zapytać, czy ktoś z Was był rehabilitowany przy pomocy głębokich masaży mięśni i tkanek nóg? Nie wiem, czy dobrze nazywam to podejście - chodzi o głębokie rozmasowywanie i rozluźnianie powięzi i tkanek miękkich głównie ud, z zatrzymywaniem się w szczególnie bolesnych miejscach i stopniowym ich rozluźnianiem. Ja miałam kilka sesji takiej terapii z dwoma fizjoterapeutami, którzy pracowali w takim podejściu. Zrezygnowałam, gdyż proponowali mi jedynie te masaże i rozciąganie, nie dawali żadnych ćwiczeń na wzmacnianie mięśni, no i też nie uzyskałam od nich diagnozy mojej biomechaniki, a takiej diagnozy oczekiwałam, więc szukałam dalej. W efekcie nie potrafię ocenić, na ile takie metody są skuteczne? Mnie na pewno nie szkodziły (a to, w moim przypadku, już coś), ale czy pomogłyby, gdybym stosowała dłużej? Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tej materii?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Masaże głębokie?
PostNapisane: 24 sie 2013, o 22:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Tak, też miałam takie rzeczy, a nawet teraz chodzę na takie zabiegi. Skuteczność zapewne bywa różna - w zależności od przypadku. Tydzień temu taka sesja bardzo mi pomogła, ale niestety po 5 dniach problemy wróciły (przyczyniło się do tego zapewne przeciążenie nogi). Bardzo liczyłam na kolejny taki zabieg, ale cudownego efektu już nie było. Będziemy próbować dalej.
Pan również nie stosuje ćwiczeń, co uważam za wadę - ja wprawdzie sama ćwiczę i w sumie nie oczekuję jakiegoś programu, ale mam nieodparte wrażenie, że w przypadku innych pacjentów tych ćwiczeń też jest mało albo wcale.
Myślę, że warto tego typu terapię odbyć, ale zgadzam się, że ona sama to za mało. Jeśli po kilku sesjach nie widzisz pozytywnych efektów, to Twoja decyzja jest chyba dobra. Trzeba szukać dalej.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL