forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 17:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 12 mar 2013, o 12:00 
Offline

Dołączył(a): 11 mar 2013, o 11:49
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Nawykowe zwichnięcie rzepki. Zespół przyparcia rzepki. Stan po 9 operacjach.
Witam. Jestem (niestety) prawdziwą weteranką, w kolanowych sprawach (9 operacji na prawym stawie kolanowym).
Mam niestabilność rzepki (nawykowe zwichnięcie i zespół przyparcia). Jestem po zabiegach korekcyjnych z przeniesieniem przyczepu obwodowego więzadła rzepki, operacji wg. Greena, wg. Housera, po usunięciu przerośniętego ciała hoffy, po resekcjach uszkodzonej części łąkotki, po synowektomii oraz po maniscektomi. Uff nazbierało się tego trochę :cry: W lutym 2012 r. miałam retinakulotomię rzepki (uwolnienie troczków). Po operacji niestabilność rzepki powiększyła się. Rzepka uciekała na boki i do góry. Obecnie jestem 5 tygodni po artrotomii kolana (operacja na otwartym stawie, cięcie na 14 cm) duplikacji troczka przyśrodkowego rzepki oraz retinakulotomii otwartej troczka bocznego. Noga zapakowana jest w ortezę wyprostną, bez możliwości zgięcia. Jeżeli ktoś ma pytania, chętnie odpowiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 14 mar 2013, o 00:16 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 23:09
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego,prawego.2006.06-uwolnienie troczków,Shaving.2011.07-rekonstrukcja troczków rzepki mpfl) (2012.03-przecięcie troczków bocznych, duplikacja troczków przyśrodkowych,2011.07-rekonstrukcja troczków MPFL, boczne przyparcie rzepki kolano prawego. Ogólnie chondro w obu 3-4st.
Hej.. Faktycznie jesteś prawdziwa weteranka co do spraw kolanowych sporo mniałaś tych operacji i to na jedno kolano podziwiam Cie:) ja na razie mniałam dwie na lewe i jedna na prawe..ale rokowania sa raczej nie pewne wiec nie wiem co mnie czeka poznije. Na razie staram sie funkcjonowac i jakos daje rade ale czasem jest ciezko i trzeba zastrzyk z kwasu brac. A skad jestes jesli mozna wiedziec..? Rowniez mniłam duplikaje troczkow przysrodkowych i nawet jest dobrze.. nie chce zapeszac...Wiec mysle ze u Ciebie też już bedzie wszystko dobrze..:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 14 mar 2013, o 12:34 
Offline

Dołączył(a): 11 mar 2013, o 11:49
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Nawykowe zwichnięcie rzepki. Zespół przyparcia rzepki. Stan po 9 operacjach.
Jestem z Zielonej Góry, ale operowana byłam ostatnio w Poznaniu przez genialnego ortopedę dr Marka Rucińskiego (polecam!). Dwa dni temu na wizycie doktor dobił mnie masakrycznie. Stwierdził niestabilność drugiej rzepki. Powiedział, że prędzej, czy później zwichnę to kolano. A wracając do operowanego kolana, to mogę zginać je 15 stopni. Mam zwiększać kąt zgięcia o 15 stopni co tydzień. Jak dojdę do 90 będę musiała jechać do kontroli. Jestem załamana :cry:
A Ty skąd jesteś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 14 mar 2013, o 15:39 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 23:09
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego,prawego.2006.06-uwolnienie troczków,Shaving.2011.07-rekonstrukcja troczków rzepki mpfl) (2012.03-przecięcie troczków bocznych, duplikacja troczków przyśrodkowych,2011.07-rekonstrukcja troczków MPFL, boczne przyparcie rzepki kolano prawego. Ogólnie chondro w obu 3-4st.
Aha..to dobrze ze trafiłaś na dobrego ortopedę to ważne aby był dobry i można było mu zaufać... Ja lecze sie juz o 2006 u jednego i raczej nie zamierzam zmieniać..To nie fajnie że tak Ci powiedział jezli o chodzi o drugie kolano. Mi to w obu sie rzepki zwichały..15st to bardzo mało ale moze tak ma być i z czasem bedzie lepiej. A na jakoś rehabilitacje chodzisz czy na razie nie? i w domu tylko ćwiczysz? Nie załamuj sie! bedzie dobrze! Ja jestem z Wrocławia:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 14 mar 2013, o 21:26 
Offline

Dołączył(a): 11 mar 2013, o 11:49
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Nawykowe zwichnięcie rzepki. Zespół przyparcia rzepki. Stan po 9 operacjach.
Pierwszy raz zwichnęłam kolano 15 lat temu. Przez pierwsze 3 lata z 10 razy, ale miałam takiego pecha, że trafiałam na konowałów, którzy pakowali nogę w gips na 6 tygodni a po zdjęciu gipsu wysyłali do domu bez żadnej rehabilitacji. Dopiero po tych 3 latach miałam pierwszą retinakulotomię w jednym z najlepszych ośrodków ortopedycznych w Polsce. A później posypała się cała reszta operacji. Pierwsze pięć robił mi doskonały ortopeda (powiedział, że jetem jego pierwszą pacjentką, której kolano nie reaguje na leczenie). Później ten lekarz wyjechał. Kolejne dwie operacje robił mi niby też świetny specjalista, ale w lutym zeszłego roku spaprał mi to kolano. Po operacji, na 4 dobę dostałam krwotoku z jednej z dziurek po artro (nie założył szwów) i w takim stanie wypisłał mnie do domu. Po 5 dniowym krwotoku zaczęła wyciekać mi żółta ciecz. Dostałam antybiotyki (od lekarza rodzinnego) a ortopeda po dwóch tygodniach doszedł do tego, że zrobiła mi się przetoka i wypływa mi płyn stawowy. Inny lekarz powiedział mi, że te antybiotyki uratowały mi życie i to cud, że nie dostałam sepsy. Od jakiegoś roku lewe kolano też zaczęło mnie boleć, ale nie przyjmowałam tej myśli do siebie. Nie myślałam, że jest aż tak źle. Na rehabilitację jest jeszcze za wcześnie. Cały czas mam stabilizator ustawiony na 15 stopni (od wtorku). Jak Ty sobie radzisz z dwoma chorymi kolanami? Chodzisz o kulach? Mi wolno chodzić bez kul tylko po domu :/ Też mam zanik mięśnia czworogłowego. Czeka mnie endoproteza, ale w tym wieku, w którym jestem żaden lekarz nie podejmie się tej operacji. Jednym słowem jestem za młoda (hehe jak miło to się pisze :D ) Studiowałam we Wrocławiu prawo zamówień publicznych :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 14 mar 2013, o 22:30 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 23:09
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego,prawego.2006.06-uwolnienie troczków,Shaving.2011.07-rekonstrukcja troczków rzepki mpfl) (2012.03-przecięcie troczków bocznych, duplikacja troczków przyśrodkowych,2011.07-rekonstrukcja troczków MPFL, boczne przyparcie rzepki kolano prawego. Ogólnie chondro w obu 3-4st.
Aha to Ciekawa historia... moja tez trochę tak wygląda...A jakoś daje rade teraz już jest wszystko ok tylko wiadomo muszę uważać.. bardziej na prawe niż na lewa ale i tak uważam na oba:) Są zniszczenia tej chrząstki i to najbardziej przeszkadza..ale jakoś to będzie. Nie chodzę o kulach ani nie noszę żadnych opasek czy tez stabilizatorów.. w końcu się od tego uwolniłam:) Ja już też myślałam o wyminie kolana bo bolą ale na razie ortopeda wybija mi to z głowy za młoda..Fajnie że studiowałaś we wrocku..:) Chetnie po klikam z Tobą na GG jeżeli chcesz. to napisz mi na priv swój numer:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 14 mar 2013, o 22:51 
Offline

Dołączył(a): 11 mar 2013, o 11:49
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Nawykowe zwichnięcie rzepki. Zespół przyparcia rzepki. Stan po 9 operacjach.
nie mam gg. Mam whatsApp na smartphonie. To dobrze, ze nie chodzisz o kulach, bo mnie już bardziej przeszkadzają niż pomagają :) Ale doktor każe, więc stosuje się do zaleceń. Na razie do 11. 04 muszę o nich chodzić. Wtedy mam wizytę w Poznaniu. Ech my to się mamy z tymi krzywymi rzepkami, przepraszam, ze szpotawymi ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 15 mar 2013, o 00:06 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 23:09
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego,prawego.2006.06-uwolnienie troczków,Shaving.2011.07-rekonstrukcja troczków rzepki mpfl) (2012.03-przecięcie troczków bocznych, duplikacja troczków przyśrodkowych,2011.07-rekonstrukcja troczków MPFL, boczne przyparcie rzepki kolano prawego. Ogólnie chondro w obu 3-4st.
Oj szkoda ze nie masz gg ale tak czasem bywa...ja ma gg, facebook :) No napewno troche przeszkadzają ale nalezy sie stosowac do zalecen lepiej niczego nie przyspieszać.:) A no mamy taka uroda naszych kolan.. ja już bym chciała aby ciepło bylo bo lubie rowerem jezdzic a to jeden ze sportow dobry dla kolan:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 15 mar 2013, o 10:56 
Offline

Dołączył(a): 11 mar 2013, o 11:49
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Nawykowe zwichnięcie rzepki. Zespół przyparcia rzepki. Stan po 9 operacjach.
też jestem na facebooku. Napiszę Ci na priv jak mnie znaleźć. Ja mam zakaz uprawiania sporów, nawet jazdy na rowerze. Dla mnie chodzenie jest sportem ekstremalnym :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 28 sie 2013, o 11:25 
Offline

Dołączył(a): 27 kwi 2013, o 15:43
Posty: 2
Typ użytkownika: Profesjonalista
Mój problem: RZepkiTezSieUmnieRuszaja.JestemPoArtr:uwolnienieTroczków,wyciecieBlonyMaziowej.SpodziewałemSieLepszychEfektówKolanoBoliAtoJuz3MiesPoZabiegu.LogicznieMyslacNiePowinnoBolecSkoroNieMaTejBlonyKtoraObcieralaOrzepke.Chondro1stniby.9majaIdeNaLeweKolano.PoczekamJeszczePorownamgojenieSieIwyciagneWnioski.MozeZbytKrotkoJestemPoartrZebyPrzestaloBolec.
witam jestem po 2och artroskopiach.na oba kolana.wyciecie mziowki spod rzepki i przeciecie troczkow bocznych. otoz bylo w miare okey po zabiegu z tym ze jakies 2 miesiace temu przebieglem sie do autobusu trochtem bo inaczej nie da lo rady i kolana bola.szczegolnie z boku do dzisiaj.nie wiem co jest grane do dzisiaj.4.09 ide do szpitala na rehabilitacje moze cos pomoze moze cos sie dowiem.ciekawe jak pojde do pracy z takimi kolanami rozwalonymi.panstwo powinni bardziej zajac sie kolanowcami.ja juz powoli trace nadzieje na to ze bedzie lepiej.wczesniej przed artro moglem biegac.co prawda bolaly ale..niew wiem napisze po rehabilitacji co i jak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL