forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 22:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 18 kwi 2012, o 16:34 
Offline

Dołączył(a): 18 kwi 2012, o 16:26
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam,
jestem po kilku zwichnięciach rzepki, ostatnio przy skręceniu rzepka przeskoczyła mi na bok, ale po kilku chwilach wskoczyła na swoje miejsce. Byłam u ortopedy i stwierdził, że mam uszkodzone troczki przyśrodkowe rzepki z oderwanie drobnego fragmentu kostnego. Powiedział, że jedynym wyjściem, aby nie doznawać więcej zwichnięcia rzeki jest zabieg skrócenia troczków przyśrodkowych. Czy mógłby mi ktoś przybliżyć na czym polega ten zabieg i ile trwa leczenie??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 00:53 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2009, o 01:37
Posty: 85
Typ użytkownika: Profesjonalista
Mój problem: www.centrum-synergia.pl
W twoim przypadku takie leczenie wydaje się jak najbardziej właściwe. Zabieg polega na skróceniu troczków przyśrodkowych rzepki - takich sznurków, które trzymają rzepkę na właściwej pozycji i zazwyczaj na równoczesnym podcięciu troczków bocznych aby rzepka nie "ciągnęła" do boku. Po zabiegu konieczna jest fizjoterapia mająca na celu wzmocnienie głowy przyśrodkowej mięśnia czworogłowego, współdziałającej z troczkami przyśrodkowymi oraz praca nad stabilizacją ustawienia rzepki zarówno w statyce jak i dynamice.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 12:03 
Offline

Dołączył(a): 18 kwi 2012, o 16:26
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
dziękuję bardzo za przybliżenie mi co i jak:)
a orientujesz się ile spędza się w szpitalu po takim zabiegu??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 14:46 
Offline

Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 17:58
Posty: 9
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: MCL po szyciu, problemy z rzepką, duży zanik czworogłowego, głębokie złamania chrząstki stawowej.
Jesli sie nie myle to do 7 dni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 25 kwi 2012, o 20:18 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 23:09
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego,prawego.2006.06-uwolnienie troczków,Shaving.2011.07-rekonstrukcja troczków rzepki mpfl) (2012.03-przecięcie troczków bocznych, duplikacja troczków przyśrodkowych,2011.07-rekonstrukcja troczków MPFL, boczne przyparcie rzepki kolano prawego. Ogólnie chondro w obu 3-4st.
Siemka.. hm.. nie mniałam robionego akurtat takie zabiegu polegajacego na skroceniu troczkow przyśrodkowych..alee rowaniez jestm po paru zwichnieciach i mniłam robiony taki zabieg jak rekonstrukcja troczkow przysrodkowych Mpfl.. w lipcu 2011 i jest ok:) Natomiast teraz marzec 2012 na drugi kolanie mniłam robione przeciecie troczkow bocznych rzepki i podskorna duplikacja troczkow przysrodkowych..i jak narazie jest ok..chodz dopiero 4tyg jutro minie od zabiegu :) Jezli dobrze wzmocnie głowe przyśrdkowa to bedzie dobrze lecz gdyby dalej cos nie tak to bede mnila robiona rowaniez rekonstrukcje na tym kolanie lecz teraz to za wczesnie by stwierdzic czy ejst taka konieczniac.. trzeba czekac..:D mysle ze to moze byc dobry zabieg...a ile mniałas zwichniec?? jesli mozna wiedziec?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 26 kwi 2012, o 21:18 
Offline

Dołączył(a): 18 kwi 2012, o 16:26
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Pierwszy poważny uraz miałam chyba w 2007 roku, nie pamiętam ile razy miałam... ale kilka na pewno... ostatnio w ciągu pół roku 2 razy. po ostatnim urazie (w połowie marca) to do tej pory odczuwam skutki, ale czekam teraz na zabieg...
dopiero po ostatnim urazie udałam się na USG, bo wcześniej albo na pogotowie, gdzie stwierdzali, że nic się nie stało i byli zdziwieni, że rzepka może przesunąć się na bok, albo do pana, która zajmuje się wstawanie itp...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 26 sty 2013, o 08:37 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2013, o 08:33
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: xxxxxxxxxxx
Witam wszystkich kolanowców ! Opiszę teraz swoją kontuzję. Otóż podczas gry w siatkę doznałem urazu kolana i zerwałem MCL oraz zwichnąłem rzepkę, podwichnąłem i zerwałem troczki przyśrodkowe rzepki. Było to w połowie stycznia tego roku. Po operacji tydzień później zostało mi wszystko przywrócone do porządku. Mianowicie doktor zszył mi MCL bo był bardzo rozciągnięcy i zerwany, ustawił poprawnie rzepkę i zszył troczki, ale lekarz powiedział że mam strasznie zniszczone to kolano( głównie mu pewnie chodziło o chrząstkę stawową- bo w karcie informacyjnej jest napisane głębokie złamania). Obecnie stabilność przyśrodkowa jest dość dobra, nie odczuwam bólu ani uciekania kolana do boku. Jedyne co mnie martwi to zanik mięśnia czworogłowego. Spadło mi aż 6 cm w obowdzie względem drugiego uda :(. Ale nad tym pracuje. Ogólnie jestem już po rehabilitacji 2 tyg. i teraz zapiszę się na kolejne 2 tyg bo narazie brak terminów : )

_________________
leather jacket usa leather4sure - leather jacket usa
ferrari leather jacket leather4sure - ferrari leather jacket
women s plus size leather jackets leather4sure - women s plus size leather jackets


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 26 sty 2013, o 09:32 
Offline

Dołączył(a): 18 kwi 2012, o 16:26
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mi po zabiegu włożyli nogę w gips na 6 tygodni. Mało tego po zdjęciu gipsu w ogole nie dostałam skierowania na żadna rehabilitację, gdyż lekarze stwierdzili, że nie ma takiej potrzeby... Kazali mi tylko zginąć i prostować nogę w kolanie i na rowerku jeździć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 27 sty 2013, o 22:59 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 23:09
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego,prawego.2006.06-uwolnienie troczków,Shaving.2011.07-rekonstrukcja troczków rzepki mpfl) (2012.03-przecięcie troczków bocznych, duplikacja troczków przyśrodkowych,2011.07-rekonstrukcja troczków MPFL, boczne przyparcie rzepki kolano prawego. Ogólnie chondro w obu 3-4st.
Hej.. U mnie jak na razie wszytko ok...zero zwichnieć..staram sie ćwiczyc miesien 4-głowy i jaki i rowniez głowe przysrodkowa..i chyba noga jest trochu mocniejsza::) Chodz wiadomo kolana sa juz zniszczone znaczy chrzastki chrupie ,trzeszzy mi strasznie przy chodzeniu po schoach czy tez jak robie przysiady chodz nie powinnam ale niby dobrze wzmacniaja miesnie. Co jakis czas biore zastrzyki z kwasu kwas hialuronowgo gdy juz bardzo boli lub sie zaczyna blokowac...:) Ważne ejst by duzo cwiczyc izmometrycznie one daja dobry efekt tylko trzrba robic systematycznie:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrócenie troczków przyśrodkowych rzepki
PostNapisane: 7 lut 2013, o 22:31 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 23:09
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego,prawego.2006.06-uwolnienie troczków,Shaving.2011.07-rekonstrukcja troczków rzepki mpfl) (2012.03-przecięcie troczków bocznych, duplikacja troczków przyśrodkowych,2011.07-rekonstrukcja troczków MPFL, boczne przyparcie rzepki kolano prawego. Ogólnie chondro w obu 3-4st.
Witam.. Jestem po rekonstrukcji troczkow rzepki mpfl lipiec 2011 i po artroskopowym uwolnieniu troczkow bocznych rzepki i pod skornej duplikacji troczkow przysrodkowch kolana prawego. Zrobiłam Rgt kolan by miec porownanie co sie tam dzieje wiem ze rgt za duzo nie pokaze ale zawsze cos. A to opis: Niewielka koslawosc kolan. Zaznaczone czechy zaniku konstego-zwłaszcza w obrebie kosci stawu kolanowego lewego. Podchrzestna sklerotyzacja powierzchni stawowych piszczelowych- nieco wieksza w stawie kolanowym prawym. Pozatym czescie kostne bez uchwytnych zmian radiologicznych, szpary stawowe zachowane symetrycznie. Czy ten winik jest straszny?co o nim sadzicie ja juz nie chce myslec co bedzie za pare lat... Kolana daja o sobie znac bola przy wchodzeniu po schodach i aby usnac czasem musze je zmrozic bo tak bola.. ostni zastrzyk mniłam na poczatku grudnia Flexus..trohe pomogl ale chyba znow musze isc na niego po nim jest troch lepiej tak na 1,5miecha.. maskara z tymi kolanami coraz to gorzej a człowiek taki młody..a juz takie zniszczone kolana.:( pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL