forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 16:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: praca - co można a czego nie można
PostNapisane: 23 wrz 2009, o 21:40 
Offline

Dołączył(a): 23 sie 2009, o 15:27
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja rzepki II stopnia
witam
mam problem, otóż gdzie z chondromalacją można pracować a gdzie nie można??tzn chodzi o zawód wykonywany. Nie mam pojęcia gdzie mogę podjąć prace, aby kolan nie przeciążyć ;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: praca - co można a czego nie można
PostNapisane: 23 wrz 2009, o 22:43 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 22:50
Posty: 91
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mi sie wydawalo, ze dam rade pracowac jako barmanka (juz kiedys to robilam) przez miesiac po jakies 5-6 godz dziennie. Niestety, mylilam sie. Zarobilam, ale borykam sie teraz z duzymi problemami (patrz gesia stopka), ktore bardzo nasilily sie pod koniec miesiaca. Jedyna odpowiednia dla mnie praca, mam zamiar podjac ja teraz w ciagu roku akademickiego, to korepetycje, nic innego nie wchodzi u mnie w gre, bo po prostu ryzyko, ze znow z kolanem bedzie nie tak, jest zbyt duze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: praca - co można a czego nie można
PostNapisane: 24 wrz 2009, o 11:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 23:06
Posty: 142
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Artroskopowo usunięta część łąkotki przyśrodkowej, transpozycja rzepki (sp. Trillat), resekcja tkanek miękkich i nerwiaków;
konflikt rzepkowo-udowy i uszkodzony nerw.
Patrycja4 napisał(a):
witam
mam problem, otóż gdzie z chondromalacją można pracować a gdzie nie można??tzn chodzi o zawód wykonywany. Nie mam pojęcia gdzie mogę podjąć prace, aby kolan nie przeciążyć ;/


Patrycja4
Dla Twojego własnego dobra, a raczej dla dobra kolana, najlepiej byłoby się najpierw zająć kolanem i je wyleczyć, a później myśleć o pracy. Z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że pracy szukasz, aby mieć na prywatne wizyty lekarskie, bo Twoi rodzice uważają, że na takie leczenie szkoda pieniędzy (tak pisałaś, a jeśli się mylę, to wybacz :oops:). Nie ma raczej sensu narażać kolana, a do lekarza wrócić z większymi uszkodzeniami, albo ze zniszczonym kolanem, tym bardziej, że przy chondromalacji o zniszczenie chrząstki nie jest tak trudno :roll:.
Praca niefizyczna, wydająca się z pozoru, może negatywnie wpłynąć na Twój staw kolanowy.
Moim zdaniem powinnaś najpierw zgłosić się do lekarza ze swoimi objawami i przy okazji porozmawiać o ewentualnej pracy.

_________________

^Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie.


_______________________________________________________
12.12.2009r. [*] - Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci innych ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: praca - co można a czego nie można
PostNapisane: 24 wrz 2009, o 13:53 
Offline

Dołączył(a): 23 sie 2009, o 15:27
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja rzepki II stopnia
No masz racje tak pisałam :) Zgadza sie potrzebuje właśnie na wizyty do lekarza, po za tym mama studniówkę w tym roku i chciałabym odciążyć rodziców i dołożyć troche od siebie bo mamy dość drogą;/ Teraz po prostu jestem w kropce, np dzwoniłam wczoraj do ortopedy do którego chodziłam był w miarę konkretny, okazało sie że skończył im się kontrakt na nfz i teraz wizyta u niego kosztuje 100zł;/ Paranoja O.o


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: praca - co można a czego nie można
PostNapisane: 12 cze 2010, o 09:57 
To może kazdy napisze jaką prace wykonuje i czy wpływa to negatywnie na kolana ?
Ja sie zastanawiam nad praca jako kerowca tira ? nie znalazlem przeciwskazań nigdzie , to siedzaca praca i sam nei wiem :) Obecnie rpacuje jako kierowca ale na malej cieżarówce :). Myslalem nad tym zeby popracowac ostro na tych Tirach i zasponsorowac sobei ta operacje przeszzcepu chrzastki . Za jakis rok jesli lekarz tez bedzie tego zdania :)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL