forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 17:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dr Kozieł
PostNapisane: 19 wrz 2009, o 21:41 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 12:58
Posty: 24
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Boczne przyparcie rzepki oba kolana. Kolano Kinomana.
Myśle że warto o nim wspomnieć. Jam mam przykład kolezanki która miala kompletnie zerwane więzadło krzyżowe i 4 stopien chondromalacji. Kolano zwichało jej sie przy normalnym chodzeniu i było naprawde w ciężkim stanie.
Trafiła do tego lekarza i on jej uratował to kolano. Była bardzo zadowolona z operacji.
Operacja polegała na przymocowaniu zerwanego więzadła spowrotem do kości oraz na wycięciu kawałka chrzastki z boku kolana (chyba) gdzie jest ona mniej potrzebna i przeszczepieniu jej w wytarte miejsce.
W sumie powtarzam te informacje z jej opowieżci więc mam nadzieje że nic nie pokręciłam ale od dziecinstwa uprawiamy razem wiele sportów i mam pewność że jej kolano jest po operacji w pełni sprawne. (Jakby co to mogę ją podpytać o więcej szczegółów jeśli ktos z Was potrzebuje).
A ona ma bardzo dobre zdanie o tym lekarzu.
(Tak to jest. Jak sama zaczęłam mieć kłopoty z kolanami i rozejrzałam sie dookoła i popytałam ludzi to wyszło na jaw że połowa moich znajomych ma podobne kłopoty).
Jeśli więc usłyszycie o tym lekarzu (on przyjmuje teraz w Legionowie między innymi) to myślę że warto spróbować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dr Kozieł
PostNapisane: 19 wrz 2009, o 23:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ja rozmawiałam z panią, która miała przecinane troczki boczne i coś co nazwała regeneracją chrząstki (szczegółów nie potrafiła podać) u dra Kozieła. Była również bardzo zadowolona. Operacja była w maju, a ona w sierpniu już w dużym stopniu odzyskała sprawność i odczuwała pozytywne efekty zabiegu. Za brakło czasu, na poproszenie jej o wpis na stronie :-) w każdym razie również była bardzo zadowolona.
Na portalu znanylekarz.pl, gdy szukałam opinii o doktorze Słynarskim, wśród wielu bardzo pochlebnych, trafił się i opis niepowodzenia zabiegu i bezskutecznych poprawek przez doktora - sprawę załatwił dopiero doktor Kozieł...

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dr Kozieł
PostNapisane: 20 wrz 2009, o 17:47 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 12:58
Posty: 24
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Boczne przyparcie rzepki oba kolana. Kolano Kinomana.
No właśnier Ewa. Myslę że o każdym lekarzu ktorego my tu polecamy mogą znależć sie tez niepochlebne opinie. Na pewno kazdy z nich mial tez porażki.
Podpytalam dzis tą koleżanke po opreacji u Dra Kozieła i tylko od niej slyszałam o takim patencie , który on zrobil u niej w kolanie. Miala w1 mscu zupelnie wytarta chrzastke- IV stopien.On wyciął kawałek albo kawałki chrząstki w kształcie takich "kołeczków" z boku jej kolana tam gdzie obciążenie jest małe i jakoś wkleił w miejsce gdzie była wytarta. Podobno w miejscu gdzie ją wyciał chrząstka sama sie regeneruje a tam gdzie wkleil chrząstka zrasta sie z istniejącą już. Noi sie przyjęła. To był takie własny przeszczep.
Tajkie zabiegi można jednak wykonywac tylko chyba gdy ubytek chrzastki nie jest zbyt rozlegly. U niej byla mała ale głęboka do kości dziura i ją po prostu załatał.
Powiedziała mi dizsiaj ze czasami ale b żadko po okreslonej aktywnosci kolano ją trochę boli ale szybko przechodzi.
No w koncu kolano po operacji juz nigdy nie bedzie nowym kolanem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dr Kozieł
PostNapisane: 20 wrz 2009, o 21:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Pewnie, każdemu zdarzają się błędy (albo trudni pacjenci ;-)) i myślę, że taka pojedyncza wpadka nie podważa autorytetu doktora Słynarskiego jako doskonałego fachowca - chodziło mi raczej o to, że jeśli inny lekarz potrafił je wyprostować to dobrze o nim świadczy :-).
Są jednak lekarze, którym złe opinie się przydarzają, a są też tacy którzy mają ich całe mnóstwo...

Co do tego zabiegu, o którym piszesz to jest to chyba tzw. przeszczep chrzęstno-kostny (opisany np. tu http://www.ortopeda.zdrowemiasto.pl/ortopedia/005.html). Jak widać, drogi przeszczep chondrocytów, o którym ostatnio jest tak głośno, nie jest jedyną metodą naprawy chrząstki. Przydałoby się, aby o tym coś napisać, ale na razie czuję się troszkę za mało kompetentna :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dr Kozieł
PostNapisane: 21 wrz 2009, o 09:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 23:06
Posty: 142
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Artroskopowo usunięta część łąkotki przyśrodkowej, transpozycja rzepki (sp. Trillat), resekcja tkanek miękkich i nerwiaków;
konflikt rzepkowo-udowy i uszkodzony nerw.
Ewa Max-Kolanko napisał(a):
Pewnie, każdemu zdarzają się błędy (albo trudni pacjenci ;-)) i myślę, że taka pojedyncza wpadka nie podważa autorytetu doktora Słynarskiego jako doskonałego fachowca - chodziło mi raczej o to, że jeśli inny lekarz potrafił je wyprostować to dobrze o nim świadczy :-). (...)


No niby nie podważa autorytetu lekarza, ale czasami pewne błędy lekarzy sporo pacjenta kosztują ... Myślę, że w kwestii zdrowia żadne błędy nie powinny być dopuszczalne, choć rozumiem, że lekarz to też człowiek i ma prawo do pomyłki x] ...ale biorąc pod uwagę 'wartość' zdrowia nie powinno się ryzykować ; ). o!

_________________

^Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie.


_______________________________________________________
12.12.2009r. [*] - Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci innych ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dr Kozieł
PostNapisane: 21 wrz 2009, o 12:51 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 12:58
Posty: 24
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Boczne przyparcie rzepki oba kolana. Kolano Kinomana.
Ja mam w rodzinie lekarza i musze tu stanac w "obronie" bo czesto zla opinia pacjenta jest wynikiem niezrozumienia. Sa jakies oczekiwania a kiedy rozwiazanuie nie spelnia tych oczekiwan powstaje niezadowolenie. Czesto lekarz musi dokonywac bardzo trudnych i opowiedzialnych wyborow i np wybiera najmniejsze zlo. Pacjent nie zdaje sobie sprawy jakiej analizy w krotkim czasie musial dokonac lekaz - np w czasie operacji - i jakie ryzyko i tak wzial na siebie - czesto co by nie zrobil pacjennt bywa i tak niezadowolony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dr Kozieł
PostNapisane: 21 wrz 2009, o 21:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 23:06
Posty: 142
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Artroskopowo usunięta część łąkotki przyśrodkowej, transpozycja rzepki (sp. Trillat), resekcja tkanek miękkich i nerwiaków;
konflikt rzepkowo-udowy i uszkodzony nerw.
zuzu
Prawdopodobnie nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi, bo widzę, że skontrowałaś moją wypowiedź.
Sam zawód lekarza niesie ze sobą ryzyko i wielką odpowiedzialność, ale nie wmówisz mi, że niespełnione oczekiwania pacjenta, które na pewno mają wysoko postawioną poprzeczkę, prowadzą do negatywnej opinii o lekarzu.
Nie po to ludzie wydają ostatnie pieniądze na prywatne wizyty, jako ich ostatni 'ratunek', żeby być traktowani jak przez lekarzy na NFZ (choć niektórzy z NFZ mogą świecić przykładem dla tych sprywatyzowanych). Zazwyczaj jest tak: płacę, to wymagam (jako pacjent), a w przypadku lekarza: nie znam się/ nie jestem pewny, to nie podejmuje się.
Moja wypowiedź była tylko 'przypomnieniem' ile 'warte' jest zdrowie i że błędy zdarzać się nie powinny, bo czasami za wiele one kosztują ...
W moim przypadku błąd lekarski doprowadził mnie prawie na wózek inwalidzki i wybacz, ale błąd w sztuce lekarskiej dla mnie jest czymś niedopuszczalnym.

*nie uogólniam!

_________________

^Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie.


_______________________________________________________
12.12.2009r. [*] - Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci innych ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dr Kozieł
PostNapisane: 22 wrz 2009, o 09:48 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 12:58
Posty: 24
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Boczne przyparcie rzepki oba kolana. Kolano Kinomana.
Rozumiem, masz racje madn3ss1916 nie mozna uogolniac. Podejrzewam ze ten blad nie byl celowy - a ty zostalas z jego efektem i przez to cierpialas.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dr Kozieł
PostNapisane: 1 gru 2010, o 14:02 
Offline

Dołączył(a): 1 gru 2010, o 10:35
Posty: 41
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: rozmiękanie chrząstki,osteofity międzykłykciowe stwierdzone w rtg, usg bez zmian...
Miałam przyjemność poznać dr Tomasza Kozieł na przestrzeni ostatnich tygodni. Na chwilę obecną, po blisko rocznych wędrówkach między Śląskiem , a Warszawą (m.in. wspominany na forum dr Słynarski,który ani nie zaszkodził ani nie pomógł - diagnozując przeciążenia, o których wiedziałam przecież przed wizytą- córeczka tańczyła taniec towarzyski) mogę powiedzieć, że dr Kozieł to jedyny lekarz, który ze mną rozmawiał, tłumaczył, a nawet rysował na kolanku córeczki długopisem i postawił diagnozę. Wyraźnie wskazał na nieprawidłowy tor rzepki, który pokazał na żywym organizmie i który jego zdaniem jest przyczyną dolegliwości, a nie jak twierdziło wielu lekarzy ze Śląska - przerośnięty fałd błony maziowej (na operację fałdu mamy już wyznaczone terminy w Żorach, gdzie nawiasem mówiąc tor rzepki uznano za prawidłowy!!!).
Moje doświadczenia w problemie z diagnozą nie odbiegają jak widzę po przeczytaniu wielu postów na stronie:) od doświadczeń forumowiczów. Dr Kozieł jednak mnie przekonał, zlecił zdjęcie w Carolinie (Manchart) i w efekcie (zdjęcie nie wykazało podwichnięcia rzepki) półroczną rehabilitację, dając nadzieję na przyszłość. Pomimo, że zaufanie do ortopedów straciłam już dawno uwierzyłam dr Tomaszowi. Postawił diagnozę , powiedział co dalej robić. Polecił też poszperać na anglojęzycznych stronach z ćwiczeniami - troszkę już wyszukałam, podzielę się przy okazji.
Jako człowiek przesympatyczny, nie koloryzuje mówi jak jest (mnie też zdiagnozował - III a może nawet IV stopień CH, ale nie zlecił od razu operacji, a tylko rehabilitację na początek, ewentualnie zastrzyki raz na rok)
Na nazwisko doktora trafiłam na innych forach internetowych i mam nadzieję, że była to "opatrznosć" i dzięki właściwej rehabilitacji córka nie będzie miała w przyszłości takich problemów kolankowych jakie mam ja -zostawiona kilka lat temu z wysiękami po nartach sama sobie...- a przede wszystkim, że dzięki panu doktorowi narazie nie będę fundować 11 - latce artroskopii obu kolan...Polecam Pana doktora, który w moim przekonaniu rzeczywiście ma rację. Oczywiście czas pokaże.
Zapomniałam jeszcze wspomnieć, że na Śląsku wszyscy widzieli w usg przerośnięte fałdy maziowe (rekordzistą był lekarz w moim rodzinnym mieście - sportowy dodam - który po kilku sekundach powiedział "o jest fałdzik" , natomiast w Warszawie, gdzie córka miała usg zaraz po max przeciążeniach, fałdów błony maziowej w dostępnym zakresie nie uwidoczniono. To tak jeszcze w celu przestrogi, czy wierzyć zawsze w opis usg. Optuję, aby wierzyć radiologom - lekarze widzą to co chcą zobaczyć...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dr Kozieł
PostNapisane: 3 gru 2010, o 08:52 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 12:58
Posty: 24
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Boczne przyparcie rzepki oba kolana. Kolano Kinomana.
Wow! Brzmi to swietnie.bardzo obiecująco. Super ze znalazł się wreszcie ktoś z głowa, kto Wam wszystko wyjaśnił, rozpoznał i do tego nie wysłał od razu na może niepotrzebna operacje. To ja trzymam kciuki!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL