forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 15:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przeciażenie stawu kolanowego - kolano skoczka
PostNapisane: 6 mar 2012, o 00:42 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2012, o 23:03
Posty: 21
Lokalizacja: Gdańsk
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
Witam!
Byłem dzisiaj u kolejnego lekarza i powiedział mi że kolano jest właściwie w stanie idealnym, także jesli chodzi o siłe i poprawnosc rozwinięcia okalających kolano mięsni, oczywiscie pomijając juz bardzo zdegenerowany i bardzo bolesny przyczep rzepki w jednym i drugim kolanie. Zaproponował mi PRP, stwierdzajac ze owszem mozna inaczej leczyc kolano ale przy tym stadium zaawansowanie entezopati powrot do zdrowia tradycyjnymi metodami moze byc długotrwały i moze przynieśc różne skutki. Powiedział mi że mam sie zastanowic dobrze jak chce sie leczyć bo jednak PRP do najtańszych metod nie należy (800PLN za kolano) i ze jak sie zdecyduje to mam dac znac co postanowilem. W czwartek ide jeszcze do zaprzyjaźninej specjalistki rehabilitacji żeby omowic z nia jeszcze cala sprawe i zapewne wtedy podejme decyzje. I tu pojawia sie moje pytanie do innych forumowiczów czy mieli już bliższą stycznosć z tą metodą i czy mogli by potwierdzic jej skutecznosc? Statystyki wygladaja naprawde imponujaco, kliniki zazwyczaj twierdza ze około 95% pacjentów leczonych prp wraca do calkowitej sprawności po zabiegach, ten lekarz co u niego bylem mówił mi że u nich w klinice na ponad 80 zabiegów w przeciagu ostatnich dwóch lat tylko 2 osoby były w jakim stopniu niezadowolone. Także w tym momencie jestem troche w konfuzji bo mam trzy mozliwe drogi postepowania, każda obiecujaca, ale nie wiem ktora przyniesie najlepsze efekty.
Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przeciażenie stawu kolanowego - kolano skoczka
PostNapisane: 6 mar 2012, o 13:39 
Offline

Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:24
Posty: 48
Lokalizacja: Leszno
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
Jeśli masz zaawansowane zmiany to może jest to właściwe postepowanie, czytałem też sporo i ludzie to chwalą, owszem drogie ale dobre, choć to już ingerencja w staw, ja osobiście twierdzę, że jeśli nie ma urazu to nie ma co grzebać z kolanem skalpelami itd, wierzę w zdolności regeneracyjne organizmu. Trudny orzech do zgryzienia
Ja aktualnie po wczorajszym treningu noga bardzo dobrze, zawsze rano jakiś delikatny ból jest przy dotyku, ale to w obu kolanach nawet, podobny, może poprostu efekt zmęczenia, lub blizna która się pojawiła przy uszkodzonym więzadle musi się rozruszać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przeciażenie stawu kolanowego - kolano skoczka
PostNapisane: 6 mar 2012, o 13:55 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2012, o 23:03
Posty: 21
Lokalizacja: Gdańsk
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
Czesc!
Ingerencja w staw jest calkiem niewielkia bo te czynniki podaje się w postaci zastrzyku, a jako że osocze bogatopłytkowe które się wstrzykuje jest wyodrębniane z naszej krwi to ryzyko jakichkolwiek powikłań jest zerowe :) Znalazłem wczoraj jakiś magików z warszawy którzy robia PRP z pełna refundacja z NFZtu i właśnie wysłałem, do nich maila z zapytaniem o ilość potencjalnych wizyt i czas oczekiwania na to cudo i jak dostane odpowiedź to sobie to wszstko będe jeszcze rozważał pod względem ekonomicznym ;) Ja bym bólu przy dotyku nie lekceważył i dalej prowadził te ćwiczenia rehabilitujące bo włąśnie od takich nieznacznych, pozornie błahych bólów się zaczyna, ja właśnie przez ignorowanie takich drobiazgów doprowadziłem się do dzisiejszego niefajnego stanu. Dam znać co mi panowie odpowiedzieli, dla zainteresowanych na przyszłość. Wielkie dzieki za wsparcie!
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przeciażenie stawu kolanowego - kolano skoczka
PostNapisane: 6 mar 2012, o 14:35 
Offline

Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:24
Posty: 48
Lokalizacja: Leszno
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
w sumie fakt, zastrzyki to brzmi całkiem nieźle, zapomniałem już w tym chaosie spraw kolanowych że to się wstrzykuje tylko :)
Ból jest ale całkiem inny od tego który towarzyszył podczas kolana skoczka, wydaje mi się że to delikatne nasilenie objawów może spowodowane rehabilitacja we wczesnym staidum- czytałem że tak się dzieje czasami. W każdym bądź razie zobaczymy, miałem około półtora miesiąca całkowitej przerwy w trakcie której przeszedłem 10 dniowy proces zabiegów z fizykoterapii, jeżeli rehabilitacja nie pomoże i ból powróci przy delikatnym trenowaniu to będę wiedział że sprawa jest większej rangi i wtedy np metoda którą być może wybierzesz będzie mi pomocna. Życzę aby kolano się naprawiało jaknajlepiej mozliwie jaknajmniejszym kosztem

edit

Dziś rano poczułem delikatny ból, nie taki jak podczas kolana skoczka, tylko inny trochę, pod rzepką, ale nie kłucie tylko taki inny ból powiedzmy. Rozmawiałem z innym fizjoterapeutą. Powiedział, że przysiad jednonóż bez lub z obciążeniem to zbyt wczesne cwiczenie dla więzadła, przysiady wykonywac obunóż zalecił, będę konsultował z nim cwiczenia za tydzien bo powiedzial ze mam zaniechac aktualne i odpoczac 3-4 dni i wznowic za tydzien. Nie wyklucza on bocznego przyparcia rzepki i trzeba ukierunkowac ją poprzez cwiczenia, by uwolnic troczki, zbada mi kolano za tydzien i bede wiedzial. Twierdzi że za szybko trochę ciężar i więzadlo czuje sie podmeczone. Duzo lodu i masci wcierac.
Zastanawiam sie czy w tym wypadku zrobic usg? Od ręki za 100 zl moge wykonac na miejscu z opisem.
Jedno kolano skoczka, jeden problem a tyle roznych punktow widzenia ze można zwariowac


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przeciażenie stawu kolanowego - kolano skoczka
PostNapisane: 13 mar 2012, o 00:07 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2012, o 23:03
Posty: 21
Lokalizacja: Gdańsk
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
Czesc!
Ja bym usg zrobil, bo od razu wykryje inne problemy z kolanem a 100 złotych to calkiem niezla cena jak na dobre usg, moze tez zrobic rtg w pozycji merchanta zeby zobrazowac dokladne ulozenie rzepki i pomoze zdiagnozowac ewentualne boczne przyparcie. Co do mojego leczenia dałem sobie dziś strzelić PRP w prawe kolano i nie wiem co to za magia ale przestalo bolec calkowicie po jakichś dwóch godzinach od zabiegu i az do teraz nic w nim nie czuje! Za to lewe kolano zaczelo bardziej doskwierac ale to pewnie przez to ze wczesniej oba naraz bolaly i zwracalem na to mneijsza uwage. Zobaczymy jeszcze jak bedzie jutro, wizyte kontrolna bede mial za jakis miesiac i wtedy jeśli utrzymają sie dobre efekty w prawym kolanie to strzele sobie tez w lewe. Do tego czasu bede to lewe kolano ćwiczył, juz w zeszłym tygodniu zacząłem od płytkich jednonożnych przysiadów z podparciem reka o sciane, narazie na plaskiej powierzchni, bo do pochylej platformy nie mam dostepu(pewnie jakoś w tym tygodniu sobie taka ladna zgrabna zbije ze sklejki zeby sie i na to nie wykosztowac), dodalem jeszcze cwiczenia rozciagajace miesien czworoglowy, miesnie goleniowo-kulszowe i miesnie lydek, aplikuje sobie zimne oklady z trzy razy dziennie, z masci nie korzystam. Zapewne pojde jeszcze do fizjoterapeuty w najbliższym czasie żeby pomogl mi zlokoalizowac zrodlo degeneracji sciegna, bo wyczytalem ze rozne schorzenia moga nastąpic przez nierownomierne rozwinięcie mięśni, czy też przez niedostateczne rozciągnięcie mięsnia(to podejrzewam u siebie). Postaram sie za pare dni napisać jeszcze jak sie czuje kolanko po prp i jakie wyniki przynosza cwiczenia.
Pozdrawiam serdecznie
Maciej

edit. co do Panów od PRP z Warszawy, opcja bardzo dobra dla ludzi ktorzy mieszkaja blisko, bo i wizyty i zabieg jest refundowany, a metoda bardzo obiecujaca, niestety ja jak sobie policzylem ile razy musialbym jechac do warszawy na wizyty kontrolne i dodatkowe badania, to wyszlo mi wiecej pieniedzy niz za zabieg na miejscu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przeciażenie stawu kolanowego - kolano skoczka
PostNapisane: 13 mar 2012, o 17:21 
Offline

Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:24
Posty: 48
Lokalizacja: Leszno
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
świetna wiadomość! dobrze wiedzieć, że wracasz ku zdrowiu, czynnik wzrostu wydaje się być ostatecznością ale bardzo skuteczną metodą, opiszesz pewnie jak będzie się noga sprawować za jakiś czas.
Rozciąganie owszem, napewno wskazane , ćwiczenia również ale pod okiem rehabilitanta najlepiej, fizjoterapeuty tudzież, niekoniecznie naoczne ćwiczenia ale dobray zestaw ćwiczeń. Ja aktualnie jestem pod opieką fizjoterapeuty, wskazał mi błędy w mojej rehabilitacji nadmieniając że przysiad jednonóż i obunóż z dupskiem do ziemi z ciężarem były złym wyborem ponieważ zbyt szybko zacząłem dośc mocno obciążać więzadło, a ja zaślepiony wypocinami w internecie jakie to zbawienne działanie mają głownie te 2 ćwiczenia zaczałem je robić. I zgadzam się z fizjoterapeutą że były one główną przyczyną. Nie kwestionuję ich skuteczności, gdyż odpowiednio robione z odpowiednim ćiężarem pewnie dają efekty, ale to trzeba wiedzieć co i kiedy robić. Dorzuciłem rowerek z zaleceń również, dzisiaj pół godziny jeździłem i jestem zadowolony.
Jeśli ta terapia nie pomoże to wtedy zdam się na usg, fizjoterapeuta pooglądał mięśnie i stwierdził że przy moich udach niemożliwe jest jakieś osłabienie na tyle, by było problem dużego kalibru, wręcz zdziwił się określając moje nogi kulturystycznymi. Czyli niekoniecznie katowanie nóg i wzmacnianie tylko odpowiednie rozluźnianie,rozciąganie i wzmacnianie konkretnych mięśni uda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przeciażenie stawu kolanowego - kolano skoczka
PostNapisane: 21 mar 2012, o 22:08 
Offline

Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:24
Posty: 48
Lokalizacja: Leszno
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
Maciej- jak przebiega Twój proces regeneracji kolana?

Ja po niedawnej wizycie u fizjoterapeuty jestem w takiej oto sytuacji. Wziął on wymacał dokładnie kolano, wyczuł to miejsce które nadal mnie boli, choć ból ten nie powoduje żadnych problemów przy przysiadzie, podskoku itd- wyczuwalny jest mocniejszym wymacaniem. No i stwierdził fizjoterapeuta że miałem dość zaawansowany stan kolana skoczka. Podjęliśmy takie kroki jak terapia falą uderzeniową, ponoć bardzo skuteczną w tym przypadku i aktualnie chodzę z otejpowanym kolanem aby ściągało rzepkę na właściwy tor i jej uszkodzony fragment więzadła odciążało. Za tydzień ponownie terapia falą i tejp. Do tego ćwiczenia i rowerek. Tak wygląda mój plan. Poczułem że chcę mieć wzmocniony mięsień VMO, w końcu dostałem motywacji że nei robie tego z przymusu i bez sensu tylko traktuję to jako trening. Dziennie 2 godziny na aktywność rehabilitacyjną, a wszystko po to by pozbyć się bólu.

P.S Miał ktoś terapię falą uderzeniową? Może ktoś napisać rezulataty?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przeciażenie stawu kolanowego - kolano skoczka
PostNapisane: 22 mar 2012, o 15:24 
Offline

Dołączył(a): 22 mar 2012, o 15:18
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
witam,widze ,ze nie jestem jedyny z kolanami skoczka.
z bolem borykam sie od 1,5 roku-nastapil od przeciazenia grania w pilke i tenisa.Przechodzilem przez fale uderzeniwoe,baseny solankowe,lasery,krio,wstrzykiwanie sterydow 3x i 2 x GPS i nadal nic
lekarz zalecil operacje jednak tej boje sie jak ognia.
wierze,ze GPS(czynniki wzrostu) w koncu przyniosa efekty.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przeciażenie stawu kolanowego - kolano skoczka
PostNapisane: 22 mar 2012, o 15:48 
Offline

Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:24
Posty: 48
Lokalizacja: Leszno
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
Gd35 mógłbyś coś więcej napisać o sobie? wzmacniałeś mięśnie czy tylko fizykoterapia z wyłączeniem kinezyterapii? Opisz bardziej swoj problem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przeciażenie stawu kolanowego - kolano skoczka
PostNapisane: 22 mar 2012, o 16:22 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2012, o 23:03
Posty: 21
Lokalizacja: Gdańsk
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
wstrzykiwanie sterydow to glupota, zwalczac trzeba przyczyne a nie objaw, potem sa takie krzaki ze niby nie boli a potem nam sie zrywa wiezadlo. wiecej napisze wieczorem bo teraz na wykladzie siedze ;p
edit. u mnie jest juz troszke lepiej prawe kolana juz nie boli przy normalnym uzytkowaniu, pod obciazeniem i pod naciskiem jeszcze ból czuje, ale jestem niecale dwa tygodnie po podaniu czynników wzrostu, takze wyniki sa calkiem ok, duza poprawa powinna przyjsc po miesiacu od iniekcji, ogolnie to czynniki wzrostu wspomagaja regeneracje przez okolo 6 tygodni z tego co mi lekarz powiedzial. Potem przy ewentalnym niepelnym wyleczeniu lecimy dalej z kinezyterapia. Lewe raczej bez zmian, moze boli troche bardziej bo instynktowie bardziej je obciazam. Co do terapi fala uderzeniowa (SWT-BTL) to skutecznosc podczas badan klinicznych przy schorzeniach więzadeł wynosiła coś koło 70% wiec jest calkiem dobra, 3-4 zabiegi na kolano, z podłączeniem innych zabiegów fizykoterapi powinno przyniesc dobre skutki, oczywiscie w zalezności od zaawansowania schorzenia. Co do wstrzykiwania sterydów, wyleczą one tylko i wyłącznie stan zapalny, a ścięgno pozostanie zdegenerowane (bo to degeneracja jest przyczyna stanu zapalnego), i w najlepszym przypadku kontuzja szybko wraca, a w najgorszym nieświadomi słabości wiezadla zaczynamy je znow obciazac i dzieja sie już bardzo niefajne rzeczy, jak naderwania, czy tez zrywania wiezadel. Ogolnie coraz wiecej lekarzy odchodzi od zwalczania stanów zapalnych, jeśli nie są zbyt ostre, gdyż stanowia one naturalną częśc procesów regeneracyjnych tkanek naszego ciala.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL