forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 00:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Moje chondro (ja też mam własne, a co!)
PostNapisane: 26 lut 2012, o 23:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ech, no tak to jest. U mnie podobnie - największe kłopoty z kolanami nastąpiły kilka miesięcy (2-4) po wyleczeniu długotrwałego - bardzo źle leczonego zakażenia chlamydią (tylko trachomatis).
I do dzisiaj zastanawiam się czasem czy to nie wszystko przez nią. Pewna pani reumatolog zaordynowała mi nawet 3 miesięczną kurację antybiotykami, choć już dawno byłam uważana za wyleczoną, a w badaniach po chlamydii ani śladu (nawet żadnych przeciwciał nie było co też się ponoć zdarza). Po konsultacji z innymi lekarzami nie zdecydowałam się i mogę tylko mieć nadzieję, że dobrze zrobiłam. To są jeszcze niestety dość niepewne obszary medycyny.

Taaak, najważniejsze, że jest dobrze i możesz wrócić do aktywności. Uważaj na siebie :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Moje chondro (ja też mam własne, a co!)
PostNapisane: 27 lut 2012, o 09:43 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
A czy ktokolwiek badał Wam w kierunku bakteriologicznym płyn ze stawu kolanowego? Bo przeciwciała przeciwciałami, ale czasem ten "syf" musi gdzieś siedzieć. Podejrzewam jednak że takie badanie to raczej mało znany obszar i pewnie jest tylko wytworem mojej bogatej wyobraźni...

Swoją drogą.. Paffcio gratuluję pozbycia się bólu na schodach i biegówek oczywiście też :) Może jakieś fotki wrzucisz? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Moje chondro (ja też mam własne, a co!)
PostNapisane: 27 lut 2012, o 10:21 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Paunow napisał(a):
A czy ktokolwiek badał Wam w kierunku bakteriologicznym płyn ze stawu kolanowego? Bo przeciwciała przeciwciałami, ale czasem ten "syf" musi gdzieś siedzieć.


Mi tego jeszcze nikt nie sugerował... podobno boreliozę i chlamydię cieżko jest wykryć jakimikolwiek metodami jak już bakterie "zadomowią" się w tkankach miękkich...

Paunow napisał(a):
Swoją drogą.. Paffcio gratuluję pozbycia się bólu na schodach i biegówek oczywiście też :) Może jakieś fotki wrzucisz? :)

Nie wiem, czy pozbyłem się bólu na stałe, czas pokaże. Na pewno jest znacznie lepiej niż jeszcze kilka mięsięcy temu... Nie chcę się nastawiać, że jest "już po" by potem nie było rozczarowań ;-)

Co do zdjęć - nie mam tego dużo, bo głównie nastawialiśmy się na łażenie na spacery a nie na focenie, ale coś tam jednak popstrykałem. Postaram się w ciągu kilku dni coś wrzucić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Moje chondro (ja też mam własne, a co!)
PostNapisane: 27 lut 2012, o 11:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
W sumie wszyscy lekarze z wyjątkiem tej jednej pani przekonywali mnie, że jeśli bakteria byłaby w postaci żywej w kolanie, miałabym ostry stan zapalny i zupełnie inny obraz kliniczny.

Badania płynu stawowego w kierunku bakterii, gdy nie ma wysięku, się nie praktykuje - tak mówili mi reumatolodzy. Nie ma czego pobrać do badania. A mnie się udaje unikać wysięków. Natomiast jak już kiedyś wspominałam, uczulano mnie, że gdy już pojawi się wysięk, szczególnie bez urazu i ortopeda robi punkcję warto postarać się o badanie reumatologiczne płynu. Reumatolodzy mają za złe ortopedom, że sprawdzają tylko czy jest krew czy nie i "wylewają płyn do zlewu".

Planowałam kiedyś poprosić o pobranie próbki w czasie artroskopii, jednak pod wpływem powyższej argumentacji uznałam, że nie będę świrować. Nie jest to badanie standardowe i było trochę zachodu aby to zorganizować. No, ale kto wie, może to był błąd. Takie bakterie potrafią zaskakiwać lekarzy...

Ze źródeł internetowych można w wnosić, że lekarze spierają się mocno, czy takie resztki/nawroty chlamydiozy/boreliozy (a pewno i innych chorób) są wywołane żywymi bakteriami czy tylko reakcji immunologiczną organizmu i jak to w związku z tym leczyć (antybiotyki vs sulfasalazyna i spółka - zasadnicza różnica). Oficjalne stanowisko, jak rozumiem przechyla się na szalę tego drugiego. Za to zwolennicy antybiotyków bywają czasem bardzo radykalni.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Moje chondro (ja też mam własne, a co!)
PostNapisane: 27 lut 2012, o 15:11 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Czyli jak zawsze wychodzi ta smutna prawda, że lekarze ze sobą nie współpracują.. Ech.. szkoda gadać, ale trudno.. Trzeba walczyć z systemem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Moje chondro (ja też mam własne, a co!)
PostNapisane: 24 mar 2012, o 09:33 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Hej,

ja chyba w końcu trafiłem w dziesiątkę... mam przynajmniej taką nadzieję... od wczoraj jestem na kuracji antybiotykowej przeciw chlamydii pneumoniae...

na koniec jeszcze kilka obiecanych fotek z biegówek, mnie z żoną na nich nie ma (na szczęście :-)), za to oddają one klimaty, w jakich człapaliśmy w ferie. Wszędzie pusto, las tonący w śniegu... tak mógłby wyglądać Raj ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kliknięcie na miniaturkę otwiera zdjęcie.

--
Pozdrawiam,
Paweł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Moje chondro (ja też mam własne, a co!)
PostNapisane: 25 mar 2012, o 19:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ech, ech, trzeba trochę popracować nad sobą, żeby nie zazdrościć ;-). Śmiganie po przygotowanych trasach ma swoje uroki, ale szwendanie się po pustkowiach, w różnych warunkach śniegowych i to jest dopiero fajna sprawa!

Trzymam kciuki za powodzenie kuracji, Paffcio. Czy przypisano Ci antybiotyk na podstawie poziomu IgG, czy były jeszcze jakieś dodatkowe przesłanki? Jak długa będzie Twoja kuracja?

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Moje chondro (ja też mam własne, a co!)
PostNapisane: 25 mar 2012, o 20:21 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Hej,

kurację antybiotykami przepisano mi na podstawie wysokiego (4x przekroczona norma) IgG w teście WB i objawów (popartych całą historią dolegliwości). Bardzo dużo dała mi lektura internetu, dzięki temu dowiedziałem się, na jakie objawy zwrócić uwagę. Reumatolog i badania to było de facto potwierdzenie zakażenia ChP. Swoją drogą trafienie na lekarza, który wie jak to leczyć też nie jest proste, większość z nich da Ci antybiotyk na 2-3 tygodnie i już, a tu niestety trzeba wziąć 3 antybiotyki naraz przez min. 3 miesiące, w przeciwnym wypadku nawrót choroby jest prawie pewien...

--
Pozdrawiam,
Paweł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Moje chondro (ja też mam własne, a co!)
PostNapisane: 25 mar 2012, o 21:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
No to dobrze, że sprawa jest jasna.
Tak, leczenie chlamydii to trudna sprawa - jak już wspomniałam, całkiem możliwe, że moje kolana są właśnie "ofiarami" złego leczenia. Bo, że było złe, choć prowadzone przed dobrego lekarza, nie ma wątpliwości.

Doświadczyłam też fatalnego działania antybiotyków, dlatego życzę Ci abyś w miarę bez szwanku przeszedł tę końską kurację. Uważaj na siebie. Powodzenia!

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Moje chondro (ja też mam własne, a co!)
PostNapisane: 25 mar 2012, o 21:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Paffcio, jeszcze jedno pytanko, czy objawy stawowe, które miałeś to były ostre zapalenia, opuchlizna, wysięki, podwyższenie ciepłoty, czy też nic takiego się nie działo?

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL