forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 10:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dobre USG
PostNapisane: 16 wrz 2009, o 20:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
USG USG nierówne. Przekonałam się, o tym, gdy będąc na swojej pierwszej wizycie w Carolinie zostałam poproszona o wyrzucenie USG z Wrocławia (robione na super aparacie przez dra ortopedii) i fundnięcie sobie badana na miejscu. Byłam trochę oburzona, jednak nie miałam właściwie innego wyjścia jak posłuchać lekarza. Gdy zobaczyłam wynik tego badania zrozumiałam o co chodzi (hmmm... może w wolnej chwili zeskanuję oba dla porównania :-)). Już sam czas trwania zabiegu - pół godziny - w porównaniu do standardowych 5-10 minut o czymś mówi.

Oprócz Caroliny, można jeszcze na pewno polecić gabinet dra Zbigniewa Czyrnego (http://www.czyrny.pl/) - byłego pracownika Caroliny - bardzo polecanego przez Zuzu :-).

Oba miejsca są dość drogie.

Może znacie inne?

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dobre USG
PostNapisane: 17 wrz 2009, o 22:10 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 12:58
Posty: 24
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Boczne przyparcie rzepki oba kolana. Kolano Kinomana.
Tak Ewa podpisuje sie pod tym co napisalas "oboma kolanami" :).
Wiem ze Dr Czyrny specjalizuje sie głównie w USG ortopedycznym różnych stawów. Wysyłaja do niego często studentów z AWF - w sumie mieści sie nie daleko uczelni i widziałam ich wielu w poczekalni.
Rzeczywiście badanie u niego nie jest tanie, ale jak pomysle o pieniądzach wyrzuconych na pierwsze USG i o tym ze jego właściwa diagnoza doprowadziła mnie do własciwego leczenia to ani chwili nie żałuje. Przynajmniej czlowiek wie za co płaci.

Ja mialam taką historię że najpierw trafiłam na USG obu kolan do Damiana. Juz nie pamiętam kto mi je robił ale ogólnie po wielu uz doświadczeniach z USG w Damianie odradzam. Pani z zadowoleniem oświadczyła mi ze nic nie widzi. Tak jak napisalaś badanie trwało łacznie 10 minut i dostałam 3 zdania opisu. Dalej nic nie wiedząc.
(Jak teraz o tym myślę to nie mogę uwierzyc. Przecież boczne przyparcie rzepki jest tak bardzo powszechnym teraz schorzeniem. Jak ci "specjalisci" mogą nie miećo tym pojęcia??!! W osrodkach rehabilitacji co 3 cia osoba to wlaśnie ma. Takich pacjentów jak my jest na pęczki.)

Kiedy trafiłam do Dra Zbigniewa Czyrnego, i pokazałam mu moje pierwsze usg powiedzial ze pani sie zbytnio nie wysiliła i że nie ma tu nic na temat, który on podejrzewa, że jest powodem mojego bólu - tylko po wysłuchaniu opowieści o moich dolegliwościach.
Badanie obu kolan zajęło mu łącznie z 35 minut i dostałam 2 strony opisu. Po 1 stronie na każde kolano.
Co ciekawe kiedy tylko gdzies u ortopedy czy rehabilitanta wyjmowałam to badanie wiekszosc z nich od razu mowila: o widze że robiła Pani USG u Zbyszka Czyrnego. - Czyli musi byc znany przez wielu lekarzy.
On właśnie mi potwierdził że to jest boczne przyparcie rzepki i ze potrzebna mi rehabilitacja.

A i słyszałam jeszcze od mojego rehabilitanta, np historię ze mial pacjętke, ktora kilka lat miala ból kolana i nikt nie wiedział co jest przyczyna. Po wielu różnych USG trafiła wreszcie do Dra Czyrnego i to on wykrył jej że ma pęknietą rzepkę.
Dlaczego inni tego nie widzieli?

Wiem że on pracowal wczesniej w Carolinie a jakiś czas temu otworzył własny gabinet.

Mam też wrażenie ze wizyta u niego była dla mnie bardziej cenna niz u ortopedy. Dobry specjalista od USG w sumie widzi i wie wiecej niz ortopeda.
On dotyka, obmacuje, podglada i ma ogromna wiedze. Wszystko mi dokladnie wytlumaczyl co w kolanach jest nie tak i na czym ma polegac rehabilitacja.
Ortopedzi zas czesto diagnozuja z za biurka tylko sluchajac.

Przepraszam jak zawsze sie rozpisalam :)

Jak czlowiek przejdzie przez tych wszystkich lekarzy i rehabilitacje to troche wiedzy sie zawsze nazbiera.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dobre USG
PostNapisane: 18 wrz 2009, o 22:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
zuzu napisał(a):
Jak teraz o tym myślę to nie mogę uwierzyc. Przecież boczne przyparcie rzepki jest tak bardzo powszechnym teraz schorzeniem. Jak ci "specjalisci" mogą nie miećo tym pojęcia??!! W osrodkach rehabilitacji co 3 cia osoba to wlaśnie ma. Takich pacjentów jak my jest na pęczki.


Tak, Zuzu, ja mam dokładnie to samo wrażenie i to samo słyszałam od specjalistów :shock: . Boczne przyparcie rzepki, mimo że nazywane już chorobą cywilizacyjną, w ogóle chyba nie istniało wśród chorób diagnozowanych przez wielu lekarzy, a przede wszystkim wykładanych na naszych uczelniach (za to w angielskim internecie znajduję artykuły na ten temat sprzed 30 lat...). Dzięki temu ja i wiele innych osób zostało kalekami, ze wszystkimi tego konsekwencjami. No, ale dobre jest to, że sytuacja się powoli zmienia. Z tego, co słyszę nawet w moim rodzinnym mieście, w którym bezskutecznie usiłowałam leczyć się przez 10 chyba lat, lekarz, który dla mnie miał tylko suplementy, ostatnio wspomina pacjentom o konflikcie udowo-rzepkowym. Trzymajmy kciuki :-).

Choć ja od dawna podejrzewałam u siebie boczne przyparcie rzepki, bez potwierdzenia specjalisty nie podjęłam się leczenia na własną rękę. Nawet dobra diagnoza, którą przed paru laty przywiozłam z Warszawy nie pomogła, bo wrocławscy specjaliści nie potrafili zastosować zaleceń, a mnie samą mocno zmylili. Droga rzepkowicza bywa bardzo ciernista... Ale trzeba się cieszyć z tego, co się udało :-). No i stąd też ta strona - może przynajmniej niektórych ustrzeże przed takim błądzeniem.

Ps. Bardzo dobrze, że się rozpisałaś. Polecenie w stylu "Super fachowiec", jest dużo mniej przekonujące :-). Jak widzisz ja też się rozgadałam i to nie na temat :twisted: !!!

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dobre USG lek. med Tomasz Poboży
PostNapisane: 25 lis 2009, o 19:51 
Offline

Dołączył(a): 18 lis 2009, o 19:21
Posty: 48
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: nadmierna lateralizacja oraz obustronne boczne przyparcie rzepek.
To ja może dorzucę swoje 3 grosze na temat lekarza, u którego byłam dwukrotnie (na oba kolana). Jak pisałam, wrażenie po pierwszej wizycie miałam nie najlepsze, jednak nie dotyczyło ono wartości merytorycznej badania, bo tego akurat nie potrafiłam ocenić. Były jakieś inne względy. Dziś już nawet potrafię je nazwać. Ten lekarz jest po prostu dziwny i mało kontaktowy. Wyraźnie nie lubi mówić, nie lubi, gdy pacjent zadaje pytania, bo chyba z trudem formułuje myśli. Oczywiście nie podważa to jego kompetencji, bo badanie po raz drugi opisał bardzo skrupulatnie (wiesz, Ewa, napisał nawet o rzepce - w lewym kolanie też mam nieznaczną lateralizację...). Ale jak mówi, to tak, jak gdyby mówił do siebie.
Poza tym nie wypisal recepty na lek, bo twierdził, ze jak kupie najmniejsze opakowanie, to moge bez niej. Oczywiscie w aptece mnie pogoniono. Wrocilam do niego, odstalam pol godziny, kiedy badał kolejnego pacjenta, a on prawie zrobił scenę, że przecież mówił, że mam prawo kupić najmniejsze opakowanie, że nie jedna apteka w Warszawie, etc. Okazało się, ze musi po prostu zalozyc mi karte i ją wypelnić. Pewnie mu się nie chcialo, ale tak czy siak jego reakcja (rzucał nerwowo tymi papierami, bazgrał byle jak i coś tak bąkał nosem) była dla mnie zaskoczeniem. Stałam jak trusia po prostu.

Reasumując, jeśli ktoś chce mieć przyzwoite badanie za 120 PLN i niekoniecznie potrzebuje przy tym sympatycznej komitywy z radiologiem(i recept;)), polecam dr. Tomasza Pobożego, który przyjmuje w lecznicy Alfa przy ul. Ordynackiej. Niestety tylko w środy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dobre USG - dr Bernard Kranc
PostNapisane: 7 sty 2010, o 21:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Kolejny fachowiec od USG, któremu kolanowcy mogą zaufać. Jego nazwisko przewija się w różnych miejscach internetu, a Robert w swoim poście przedstawił nam porządny opis USG z dobrze opisaną chondromalacją i bocznym przyparciem rzepki. Polecamy bez wątpliwości :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dobre USG
PostNapisane: 7 sty 2010, o 23:09 
Offline

Dołączył(a): 7 sty 2010, o 11:00
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja I/II oraz IV st.
Chociaż jestem, młody stażem w tym gronie to Polecam USG u dr Bernarda Krańca, ja trafiłem do niego całkiem przypadkiem. Otóż moje USG było robione podczas szkolenia dla specjalistów USG w dziedzinie narządów ruchu, a że odbywa się ono często w Zamościu, to jak się okazało trafiłem na "łebskiego gościa". Byłem tam badany przez kliku specjalistów jednocześnie, każdy na swój sposób oglądał moje kolano, ale żaden z nich nic specjalne nie mógł znaleźć.
Jak dr Kranc rozpoczął badanie, odrazu widać było inne podejście, wiedział gdzie zajrzeć i jak poprowadzić badanie.
Dla mnie potwierdzeniem najwyższych Jego kompetencji, był wyrażone uznanie po przeprowadzonym badaniu przez innych specjalistów tymi słowami podziwu i uznania: "Doktor to Pana dobrze zdiagnozował".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dobre USG
PostNapisane: 27 lut 2010, o 01:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2009, o 02:45
Posty: 143
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II/III, lateralizacja rzepek,
artroskopia kolana lewego 2011. Zwyrodnienia "od zawsze", diagnozowana od 2008. Po artro szybkie "postępy" w obrębie kręgosłupa, liczne przepukliny wielo płaszczyznowe. Z górami koniec, na rowerku coraz trudniej...
Nie wiedziałam, że USG może być tak dokładne w opisie. U mnie 10 zdań równoważnikowych
( Medix, Wrocław Grabiszyńska, NFI). Dobrze, że wykazało "cechy rozmiękania chrząstki" a zdjęcia RTG uzupełniły diagnozę.
:?: Zastanawiam się czy obraz rezonansu magnetycznego będzie dokładniejszy- Wrocławskie Centrum Medyczne ul. Grabiszyńska,NFI ?
Oczywiście o możliwym bprz żaden lekarz nawet nie napomyka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dobre USG
PostNapisane: 12 gru 2010, o 10:55 
Offline

Dołączył(a): 11 gru 2010, o 14:27
Posty: 14
Lokalizacja: mazowieckie
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: już 4 artroskopie..., 1 op. na kolanie otwartym - nerwiak pourazowy,uszkodzenia łękotek,przerost fałdu, obecnie po artro-synwektomia błony maziowej,resekcja fałdu, płukanie stawu
Jeśli chodzi o usg u Dr Czyrnego, to poleca również moja koleżanka. Fakt, że jest to droga "impreza", ale warto, bo Dr cierpliwie i dokładnie tłumaczy co i jak, co dobrze byłoby zrobić z kolanem, co wyszło w usg, itp...
Sama być może niedługo "przetestuję" te informacje :)

_________________
Życie...każda minuta...to pożyczony czas...i każda osoba, o którą pozwalamy się sobie zatroszczyć...będzie kolejną stratą za jakiś czas...
Dla mnie zatrzymał się czas...29.12.2009 [ 11.10 ]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dobre USG
PostNapisane: 12 gru 2010, o 17:59 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 12:58
Posty: 24
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Boczne przyparcie rzepki oba kolana. Kolano Kinomana.
Witaj Folenka. Ja przekonalam sie ze wizyta u Dra Czyrnego dala mi wiecej niz wizyty u kilku ortopedow. On po bardzo dokladnym badaniu i opisaniu co mi dolega wystawil w zasadzie diagnoze. Wyjasnil mi to co zobaczyl w moim kolanie. Wyjasnil jak sie to leczy. Jakie sa opcje i do tego polecil kilku sprawdzonych przez niego rehabilitantow.

w zasadzie to dopiero od wizyty u niego rozpoczelo sie moje leczenie. Poprzedzone bladzeniem miedzy ortopedami i innymi pseudo specjalistami od usg ktorzy z usmiechem na ustach mowili mi ze nic u mnie nie widza w kolanie.
Od tamtej pory predzej wybiore sie do niego jesli by mnie cos bolalo lub do mojego fizjoterapeuty niz do ortopedy.

Dr Czyrny w swoim badaniu udzielil mi wiecej informacji niz kilku ortopedow a na dodatek jego opinie byly poparte tym ze wlasnie zobaczyl to moje kolano od srodka i wie co mowi a nie ze mu sie wydaje - patrz ortopeda.

To prawda cena jest chya jedna z najwyzszych w warszawie ale ja wydalam 2 x tyle na szukanie kogos kto mi pomoze i byly to pieniadze wyrzucone w bloto.

I widac to po okolo 1 miesiecznych kolejkach do niego - ze cena jednak nie odstrasza wiekszosci pacjentow - za to co sie dostaje w zamian sa to pieniadze w 100% wydane slusznie.

polecam...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dobre USG
PostNapisane: 29 gru 2010, o 00:27 
Offline

Dołączył(a): 29 gru 2010, o 00:13
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Rekonstrukcja ACL , szycie łąkotki przyśrodkowej 2007 r, boczne przyparcie rzepki 2010r
Tylko DR Czyrny, DR Kranc, oraz oczywiście Pani Dr Małgosia Król.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL