forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 22:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z ... ?
PostNapisane: 15 lis 2011, o 14:44 
Offline

Dołączył(a): 15 lis 2011, o 00:10
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam , na początku może się przedstawię.
Mam na imię Marcin , 25 lat. Z powodu swojej pracy ( praca przy komputerze ) z reguły rzadko uprawiam jakiś sport. Jednak czasem udaje mi się wyskoczyć ze znajomymi na piłkę i tu zaczął się problem. Podczas gry na boisku ( oczywiście wcześniej "jakoś" się rozgrzałem, rozciągnąłem ) w sytuacji gdy biegłem do tyłu poczułem ból w kolanie ( w tylnej , środkowej jego części, od tej strony z której biegną ścięgna ). Ból jednak minął a po 5 min zszedłem z boiska. Jednak po przebraniu się i krótkim odpoczynku ( w trakcie wstawania i ruchu ) odczuwałem silne kłucie w kolanie ( tak jakby w jego środku ) . Kłucie towarzyszyło mi kilka dni , później jakby przeszło ale o bieganiu nie było mowy. Starałem się oszczędzać kolano i ból praktycznie zanikł ( pojawiał się tylko w momentach sinego przeciążenia kolana ). Jednak ostatnio zaniepokoiłem się ponieważ zacząłem się rozciągać. W trakcie siadu na pięty odczuwam ból w kolanie. Nie jest to jakiś wielki ból ale jednak po 10 s jestem zmuszony do zmiany pozycji. Czasem kolano daje mi się we znaki podczas długiego siedzenia w jednej pozycji ( np na krześle). Dodatkowo kolano "strzela" podczas zgięcia i wyprostowania.
Moje pytanie brzmi. Co mogło się stać ? W jaki sposób ( wizyta u lekarze ? prześwietlenie ? jakie ? ) mogę jednoznacznie zdiagnozować czy coś mi się stało ?
Czytając posty zdążyłem zauważyć że przebywają tu ludzie z dość obszerną wiedzę. Mam nadzieję iż wystarczająco opisałem mój problem i że ktoś spróbuje odpowiedzieć na moje pytanie. Za wszelką pomoc z góry dziękuje.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ... ?
PostNapisane: 15 lis 2011, o 22:44 
Offline

Dołączył(a): 3 lis 2011, o 00:55
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Witam,

miałem to samo podczas gry w koszykówkę i trening taekwon-do itf, z którym przegiąłem. Po przetrenowaniu w tej sztuce walki od czasu do czasu chodziłem na sksy do szkoły na kosza. Pewnego dnia biegłem bez piłki i trzask w kolanie. Objawy dokładnie te same co u Ciebie. Kłócie, strzelanie, a dzień później mogłem nogę tak na oko do 130 stopni wyprostować. Żaden lekarz nie stwierdził zerwania więzadła, a dopiero 8 miesięcy po incydencie wylądowałem na stole operacyjnym. Do tego czasu trenowałem dalej taekwon-do zdając w miedzyczasie egzamin na czarny pas I DAN, mistrzostwo Polski i podobnej wagi tytuły. Dalszy przebiej mojej historii znajdziesz w linku poniżej..

http://www.kolana.hg.pl/forum/viewtopic.php?f=47&t=635



tak więc jeżeli nie chcesz skończyć tak jak ja to szybko załatw sobie USG w prywatnej najlepiej klinice u renomowanego doktora i niech Ci powie co i jak.

Moja diagnoza na teraz - zerwanie więzadła krzyżowego przedniego(ACL)


Pozdrawiam,

Przemek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ... ?
PostNapisane: 16 lis 2011, o 23:28 
Offline

Dołączył(a): 15 lis 2011, o 00:10
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Dzięki za radę , faktycznie chyba przejdę się i zrobię USG kolana, zapewnie prywatnie bo na NFZ to mogę sobie poczekać. Mam jednak jedno pytanie. Nie mogłeś kolana zginać i prostować do 180 stopni przez cały czas czy tylko przez pewien moment od urazu ? Bo w moim przypadku nawet w chwilach największego bólu ( po zejściu z boiska ) mogłem zginać i prostować kolano w jego pełnym zakresie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ... ?
PostNapisane: 16 lis 2011, o 23:58 
Offline

Dołączył(a): 3 lis 2011, o 00:55
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Nie kolego, kolana wyprostować nie mogłem w pełni przez ok. tydzień, tak jak mówiłem tak do 130 stopni albo więcej trochę, a jak próbowałem mocniej to czułem jakby coś w tym kolanie było tak naciągnięte, że jeszcze jeden stopień więcej i mi pęknie. Straszny ból. A potem w ciągu treningu gdy dochodziło do całkowitego wyprostu to kłucie czułem, ale żaden katastroficzny ból. A ze zgięciem to tylko jak maksymalnie zgiąłem to też kłucie czułem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL