forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 11:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Złamana rzepka i z wiazane z tym konsekwencje
PostNapisane: 23 sie 2011, o 16:00 
Offline

Dołączył(a): 23 sie 2011, o 15:30
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Po złamaniu rzepki miałem cztery tygodnie gips , teraz ponad pół roku po urazie czuję ból pod rzepką podczas biegania , nie mogę też całkiem zgiąć kolana gdyż czuję ból , widoczne jest tez przeskakiwanie rzepki przy zginaniu i prostowaniu ,miejsce złamania nadal jest wrażliwe na lekkie uderzenia lub dotyk
Witam Wszystkich :)
W październiku ubiegłego roku podczas meczu piłkarskiego (A-klasa) po zderzeniu kolanami z przeciwnikiem doznałem złamania rzepki , po wizycie w szpitalu wsadzono mi nogę w gips i przez cztery tygodnie miałem wytrzymać :( Pytając mego lekarza czy jest możliwość dalszej gry w piłkę otrzymałem odpowiedź że oczywiście że tak , po upływie trzech czterech miesięcy mogę wrócić do treningów i tak też zrobiłem początkowo trenowałem delikatnie ale niestety po paru treningach musiałem zrezygnować z gry bo bieganie sprawiało mi ból (kłucie pod kolanem ) dodam także że do tej pory nie mogę normalnie zginać kolana gdyż pojawia się ból . Wizyty u lekarzy kończą się tak iż z rtg i usg wynika iż nie dzieje się w kolanie nic niepokojącego jednak coś tam jednak musi być nie tak. Powiem także że gołym okiem można zauważyć że podczas zginania i prostowania rzepka przeskakuje do góry i na dół , a gdy przyłożę na nią rękę czuję coś w rodzaju zgrzytu . Lekarz ortopeda przepisał mi glukozaminę no i po trzech miesiącach jakaś poprawa jest bo normalnie chodzę i co ważniejsze bez problemu wychodzę i schodzę po schodach co wcześniej nie było takie proste :) Dodam także że miejsce złamania rzepki jest ostatnio wrażliwe na lekkie uderzenia , czy nawet dotyk , próbowałem stosować opaski elastyczne i stabilizator ale po założeniu jednego czy drugiego czuję ból w okolicach złamania ;(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Złamana rzepka i z wiazane z tym konsekwencje
PostNapisane: 23 sie 2011, o 18:54 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 15:05
Posty: 32
Typ użytkownika: Sympatyk
Łukasz, to bardzo poważna kontuzja, mam kolegę , bramkarza -reprezentanta polski w futsalu i piłce plażowej który miał podobną kontuzję. Wiem że rehabilitował tą nogę przez 8 miesięcy i wracał do gry, z tego co pamiętam na samym początku bez szaleństwa. Jeżeli masz kartę sportowca to nie powinno być problemu z rehabilitantem sportowym na NFZ, jeżeli nie masz to wykup kilka prywatnych wizyt u rehabilitanta który np. opiekuje sie którąś z pierwszoligowych czy tez drugoligowych drużyn i odwiedź ich lekarza ortopede. Twoje problemy mogą wiązać się jednak ze słabymi mięśniami i ścięgnami. 4 miesiące po takiej kontuzji to nie oszukujmy się, bardzo mało czasu. Piłkarze dłużej rehabilitują krzyżowe niż 4 miesiące, a to jest poważniejszy problem.Więc wstrzymaj sie na moje oko z jakimkolwiek treningiem typowo piłkarskim zanim nie skonsultujesz tego z ortopedą traumatologiem sportowym i rehabilitantem. Tak żeby nie doszło do choroby zwyrodnieniowej, lub aby ona sie nie powiększyła, bo zwyrodnienia to w futbolu nie żadne novum.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Złamana rzepka i z wiazane z tym konsekwencje
PostNapisane: 23 sie 2011, o 18:58 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 15:05
Posty: 32
Typ użytkownika: Sympatyk
Aha, rtg i usg nie są w stanie zobaczyć tego co jest pod rzepką. Idź na NFZ do ortopedy niech da Ci skierowanie na rezonans i zrób go w jakims sensownej przychodni. No niestety za sensownośc trzeba srogo zapłacić i z tym rezonansem idź do lekarza sportowego. Bez rezonansu bedziesz się kręcił tylko i albo tracił czas, albo pieniądze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Złamana rzepka i z wiazane z tym konsekwencje
PostNapisane: 23 sie 2011, o 21:39 
Offline

Dołączył(a): 23 sie 2011, o 15:30
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Po złamaniu rzepki miałem cztery tygodnie gips , teraz ponad pół roku po urazie czuję ból pod rzepką podczas biegania , nie mogę też całkiem zgiąć kolana gdyż czuję ból , widoczne jest tez przeskakiwanie rzepki przy zginaniu i prostowaniu ,miejsce złamania nadal jest wrażliwe na lekkie uderzenia lub dotyk
Tak raczej zrobię udam się na ten rezonans, nie jest on tani bo pytałem (około 400zł) ale gra w piłkę nożną jest bezcenna tylko rezonans to jedno a leczenie to drugie wiele czytałem o różnych możliwościach między innymi zabieg artroskopowy czy też jakieś tam zastrzyki w kolano jednak nigdzie nie ma stu procentowej pewności ze to pomoże , i tego się najbardziej boję , bo pieniędzy też nie mam nie wiadomo ile . Pocieszam się tylko tym że oprócz biegania mogę normalnie funkcjonować na co dzień , nawet w pracy w której na co dziennie muszę chodzić po słupach ból mi nie dokucza i mogę normalnie pracować :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Złamana rzepka i z wiazane z tym konsekwencje
PostNapisane: 24 sie 2011, o 18:39 
Offline

Dołączył(a): 23 sie 2011, o 15:30
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Po złamaniu rzepki miałem cztery tygodnie gips , teraz ponad pół roku po urazie czuję ból pod rzepką podczas biegania , nie mogę też całkiem zgiąć kolana gdyż czuję ból , widoczne jest tez przeskakiwanie rzepki przy zginaniu i prostowaniu ,miejsce złamania nadal jest wrażliwe na lekkie uderzenia lub dotyk
Mam jeszcze takie pytanie co takiego mogło się stać z rzepką że przy przysiadach przeskakuje , dodam że przed złamaniem nie miałem z tym problemów objawy te pojawiły się kilka miesięcy po urazie . Mam dylemat czy wykonywać przysiady bo z jednej strony chcę poprawić kondycję mięśni a z drugiej boje się widząc jak rzepka przeskakuje szczególnie przy podnoszeniu się z przysiadu , dodam ze wykonując półprzysiady nie czuję żadnego bólu .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Złamana rzepka i z wiazane z tym konsekwencje
PostNapisane: 30 sie 2011, o 20:20 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 15:05
Posty: 32
Typ użytkownika: Sympatyk
Łukasz zmierz obwód uda 6 centymetrów nad rzepką w jednej i drugiej nodze. W tej złamanej rzepce gica jest ile centymetrów chudsza? Z przysiadami nie szalej na razie, jak nie wiesz co jest pod rzepką, przysiady są cholernie niebezpieczne i , na rehabilitacji nauczą Cię jak je robić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Złamana rzepka i z wiazane z tym konsekwencje
PostNapisane: 1 wrz 2011, o 21:39 
Offline

Dołączył(a): 23 sie 2011, o 15:30
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Po złamaniu rzepki miałem cztery tygodnie gips , teraz ponad pół roku po urazie czuję ból pod rzepką podczas biegania , nie mogę też całkiem zgiąć kolana gdyż czuję ból , widoczne jest tez przeskakiwanie rzepki przy zginaniu i prostowaniu ,miejsce złamania nadal jest wrażliwe na lekkie uderzenia lub dotyk
A wiec obwód uda nad kontuzjowaną rzepką wynosi 43 cm , a w sprawnej nodze 45 cm wiec różnica wynosi 2 cm w czwartek idę po raz kolejny do lekarza zobaczymy co powie , pewnie jak zwykle unikaj zginania nogi i inne takie a nie gram już prawie rok !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Złamana rzepka i z wiazane z tym konsekwencje
PostNapisane: 4 wrz 2011, o 16:48 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 15:05
Posty: 32
Typ użytkownika: Sympatyk
Łukasz a jak to wygląda. czy 45 z napiętym mięśniem. Bo jak 2 centymetry bez napięcia, to z napięciem pewnie ta różnica będzie jeszcze większa. To może być przyczyną tych przeskakiwań.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Złamana rzepka i z wiazane z tym konsekwencje
PostNapisane: 5 wrz 2011, o 17:29 
Offline

Dołączył(a): 23 sie 2011, o 15:30
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Po złamaniu rzepki miałem cztery tygodnie gips , teraz ponad pół roku po urazie czuję ból pod rzepką podczas biegania , nie mogę też całkiem zgiąć kolana gdyż czuję ból , widoczne jest tez przeskakiwanie rzepki przy zginaniu i prostowaniu ,miejsce złamania nadal jest wrażliwe na lekkie uderzenia lub dotyk
Mierzyłem jeszcze raz dla pewności i przy napiętych mięśniach różnica jest niecałe dwa centymetry . W czwartek mam wizytę u ortopedy to napiszę co i jak ale znając życie pewnie wyśle mnie na rezonans , no ale zobaczymy .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Złamana rzepka i z wiazane z tym konsekwencje
PostNapisane: 8 wrz 2011, o 21:30 
Offline

Dołączył(a): 23 sie 2011, o 15:30
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Po złamaniu rzepki miałem cztery tygodnie gips , teraz ponad pół roku po urazie czuję ból pod rzepką podczas biegania , nie mogę też całkiem zgiąć kolana gdyż czuję ból , widoczne jest tez przeskakiwanie rzepki przy zginaniu i prostowaniu ,miejsce złamania nadal jest wrażliwe na lekkie uderzenia lub dotyk
Witam :)
Byłem dziś u ortopedy opisałem co i jak pokazałem zdjęcia rtg , wykonane miałem również usg i wynik tych badań jest taki łękotki w dobrym stanie , więzadła również , natomiast po złamaniu rzepki w kolanie jest odłamek kości który jak mówi lekarz niszczy chrząstkę i powoduje ból , więc najpierw skierował mnie na 10x zabiegów fizykoterapii a jeżeli to nie pomoże zostanę zapisany na zabieg mający na celu usunięcie odłamka rzepki oraz oczyszczenie stawu , jednak z tego co powiedział lekarz nadal nie będę miał pewności że ból ustąpi i wrócę do normalnego uprawiania sportu ! Mam takie pytanie czy decydować się na ten zabieg już teraz , czy jest on zbyt ryzykowny ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL