forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 19:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rzepka się blokuje, trzaska - po zabiegach + implant ?
PostNapisane: 7 sie 2011, o 12:36 
Offline

Dołączył(a): 7 sie 2011, o 12:23
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: częściowo usunięte 2 łąkotki + rekonstrukcja ACL + chondromolacja + problem z rzepką = źle się przesuwa, przeskakuje, brak płynności, trzaski = IMPLANT kolagenowy łąkotki wstawiać czy nie 2011?
Generalnie to najlepeij byłoby utworzyć taki temat w głównej części, pod którym możnaby dodawać kolejne tematy bo jest coraz więcej ludzi
którzy rozważają takie rozwiązanie.

Tak więc, właśnie rozważam klagenowy implant. Mam wycięte częściowo obie łąkotki oraz rekonstrrukcję ACL, do tego chondromolację pow stawowych.
Z rzepką nie jst dobrze bo przy napinaniu 4 głowego nieraz z opóżnieniem się zsuwa (gdy już puszczę mięsnie), do tego nieraz bolesne trzaski nie takie typowe ale
sygnalizujące ze sie cos zle ułożyło w kolanie i z np mocnego wyprostu przejscie w zgięcie nieraz wlasnie daje uczucie ze cos w ulamku sekundy blokuje ale trzask i wksakuje na miejsce (rzepka)
Po wizycie u jednego z lekarzy a było ich kilku (łąkotki robione w 2009 a acl w 2010, dr Pardała i Pluta) Pewien lekarz zaproponował mi KOLAGENOWY IMPLANT ŁĄKOTKI, tłumacząc, że przez to ze usunięte łakotki a szczególnie jedna, na którą normalnie jest duży nacisk od kości to bez łąkotki szybko dojdzie do zwyrodnień...i tu dobrze jest wstawić ten implant.

KTO Z WAS MA TAKI IMPLANT, KTO ROZWAŻA, KTO ZNA KOGOŚ KTO GO MA?
Decyzję mam podjąć do 2 miesięcy bo moge mieć to za free ale szczerze to nie mam przekonania na ile to zatrzymuje postępowanie zwyrodnień, etc

PISZCIE tu a jak coś dzwońcie 500 732 049. To może uda się coś wymyśleć. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rzepka się blokuje, trzaska - po zabiegach + implant ?
PostNapisane: 14 sie 2011, o 23:31 
Offline

Dołączył(a): 3 wrz 2010, o 14:43
Posty: 10
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam. Nie wiem czy Ci pomoge ale jestem po operacji kolana i mam wstawiony implant kolagenowy na kłykcie i rzepke. Dokładnie nazywa sie to Chondro - Gide, a metoda AMIC sluży to do odbudowy chrzastki stawowej. Jestem 7 tygodni po operacji i strasznie wolno wracam do formy ;/ Co do Twojej sytuacji to jesli masz watpliwosci to skonsultuj to z innym ortopeda. Ciekawe co inny powie na Twoj stan ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rzepka się blokuje, trzaska - po zabiegach + implant ?
PostNapisane: 16 sie 2011, o 15:28 
Offline

Dołączył(a): 7 sie 2011, o 12:23
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: częściowo usunięte 2 łąkotki + rekonstrukcja ACL + chondromolacja + problem z rzepką = źle się przesuwa, przeskakuje, brak płynności, trzaski = IMPLANT kolagenowy łąkotki wstawiać czy nie 2011?
Generalnie sprawa wygląda tak, że konsultowalem sie kilka dni temu z 2 lekarzami.
Jeden Dr Słynarski z CMS powiedział ze w moim przypadku wszczep implantu kolagenowego nie jest do konca potrzebny bo
ilosc wycietej łąkotki nie jest procentowo tak duza i wg niego nie trzeba robic wszczepu implantu.
Zdiagnozował za to że więzadło które mi zrekonstruowano jest lużne i ze ono wg niego jest przyczyną tego ze gdy piszczel
sie wysuwa w przod podczas wysilku to nastepuje nacisk na rzepkę i stąd bół rzepki i jej przeskoki.

Bylem na nast dzien u dr Kruka, który stwierdzil, że bol rzepki to najprawdopodobniej kwestia fałdu maziowego, który
po 2 artroskopiach sie częściowo zbliznowacił i powoduje ze rzepka nie przesuwa sie plynnie ale przeskakuje i zmienia tor ruchu.
Do tego zrosty jakie mialem -dr Kruk stwierdzil ze przypuszczalnie gdzies zostaly fragmenty zrostow i rowniez zaburzaja prace rzepki.

Werdykt tymczasowy to płytka CD z zabiegu rekonstrukcji aby sprawdzic jak byl zabieg robiony, w jakim stanie byla rzepka i czy byla chondromolacja i gdzie oraz
przejrzenie plytki ze swieżego rezonansu i wteyd decyzja czy to rzeczywiscie to co dr Kruk podejrzewa i ewentualne dzialania.

No ciekawe....bylem juz u kilku lekarzy z górnej półki i nikt jeszcze nic nie mowił o fałdzie pod rzepką.
Czyżby dr Kruk był rzeczywiście tak dobry jak opisują go w Internecie :) ?
Mam nadzieję... zobaczymy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rzepka się blokuje, trzaska - po zabiegach + implant ?
PostNapisane: 16 sie 2011, o 22:44 
Offline

Dołączył(a): 3 wrz 2010, o 14:43
Posty: 10
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Nic mi te nazwiska nie mowia ;p Nie znam tych lekarzy. Ale Twój przypadek jest ciekawy. U mnie też nie byli pewni co jest nie tak i dlaczego odczuwam ból podczas chodzenia po schodach i obciazania nogi, wystarczylo ze wzielam torbe na ramie i już byl ból w kolanie. U mnie na rezonansie i po usg nadal nie było do konca wiadomo co wiec najpierw zrobili mi artroskopie i obejrzeli kolanko dokładnie i wtedy zadecydowali, że problemem jest ubytek chrząstki na kłykciach i bardzo zniszczona rzepka i odrazu otworzyli kolano i przyszyli mi implant. Z firmami ktore to sprzedaja, można sie dogadac, że wpłacasz zaliczke i dopiero jak lekarz zadecyduje na stole operacyjnym czy jest ten Chondro Gide potrzebny to wpłacasz reszte jeśli lekarz użyje tego a jeśli stwierdzi, że jedank nie potrzebujesz tego to można oddac nie naruszone i firma zwróci Ci zaliczkę. Dlatego jeśli lekarze nie są pewni to ja bym właśnie zrobila na Twoim miejscu tak jak u mnie, że operacja byla przygotowane pod roznymi kontami. Najpierw niech zrobia artroskopie i obejrza kolano i wtedy zadecyduja co w nim jest nie tak i to naprawia. Wszytsko na jednym znieczuleniu i bedziesz mial kolanko jak nowe ;)
Ja walcze z moim kolanem juz 13 miesięcy a wszytsko przez Pana który mnie nie zauważyl na parkingu pod sklepem i przygniótł mi noge :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rzepka się blokuje, trzaska - po zabiegach + implant ?
PostNapisane: 16 sie 2011, o 22:50 
Offline

Dołączył(a): 3 wrz 2010, o 14:43
Posty: 10
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Ah co do tego Twojego przeskakiwania rzepki i trzeszczenia. To ja miałam tez takie problemy i tez mam usunieta czesc łąkotki i u mnie powodem była ubytek chrzastki stawowej na rzepce i kłykciach. Wiec moze u Ciebie tez to jest problemem a nie zbyt lzune wiezadło??? A miales robiony rezonans magnetyczny?? On tez by mógł pomoc w ocenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rzepka się blokuje, trzaska - po zabiegach + implant ?
PostNapisane: 12 kwi 2012, o 03:48 
Offline

Dołączył(a): 7 sie 2011, o 12:23
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: częściowo usunięte 2 łąkotki + rekonstrukcja ACL + chondromolacja + problem z rzepką = źle się przesuwa, przeskakuje, brak płynności, trzaski = IMPLANT kolagenowy łąkotki wstawiać czy nie 2011?
Juz jestem od wtedy po artroskopii,,,wyszlo ze byly blizny na cialku Hoffa i je usuwali - nierownosci....ale tez mega napięte czwroglowe te zewnetrzne przez co scigało rzepkę na bok....---w kazdym razie chodze na rehabilitacje do bardzo fajnego goscia w Krakowie, jak cos - nie wiem czy mozna tu pisac zeby nie bylo ze jakas reklama ale z drugiej str chetnie sie podziele - tym bardziej ze juz z 7 osob do mnie dzwonilo pytac o lekarzy - po tym jak zostawilem swoj numer telefonu zainteresowanym.
Tak czy inaczej ten rehabilitant jest z Krakowa i nazywa się Jacek Pilch, adresu stronki nie pamiętam ale pewnie gdzies tam wyjdzie na krakow-rehabilitacja czy jakies kombinacje tego typu.
Jak cos to chętnie sie podziele info - to byla moja 3 artroskopia na prawe kolano... (łąkotki najpierw, potem ACL i teraz to wygładzanie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rzepka się blokuje, trzaska - po zabiegach + implant ?
PostNapisane: 15 kwi 2012, o 18:55 
Offline

Dołączył(a): 29 maja 2011, o 09:41
Posty: 11
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja 2st rzepki i plateau piszczeli 1 stopnia w prawym kolanie , chondromalacja plateau piszczeli 2 stopnia w lewym kolanie
dzaga13 napisał(a):
Ah co do tego Twojego przeskakiwania rzepki i trzeszczenia. To ja miałam tez takie problemy i tez mam usunieta czesc łąkotki i u mnie powodem była ubytek chrzastki stawowej na rzepce i kłykciach. Wiec moze u Ciebie tez to jest problemem a nie zbyt lzune wiezadło??? A miales robiony rezonans magnetyczny?? On tez by mógł pomoc w ocenie.


Dzaga ;p mam pytanie ;p zapłaciłaś 5tys zł za ta membrane kolagenowa ;p a ubytki miałaś na rzepce i kłykciach ? ... troche niespójne informacje ;p bo z tego co wiem od ortopedów to ;p na każde uszkodzenie płaci się jednorazowo ;p czyli np. 5tys za rzepke i 5 tys np za uszkodzenie na piszczelu ;p także ;D czekam za odpowiedzią ;p i jak ogólnie efekty ;p ?
a tak na marginesie ;p to ktoś słyszał o implantach kolagenowo-magnezowych typu implant Maioregen ;p
ponoć implant kosztuej 6-7 tys . a chrząstka jest bardzo zbliżona do normalnej i wiążą z nią spore oczekiwania
http://www.jri-ltd.co.uk/pdf/MaioRegen.pdf - tutaj link (to nie żadna reklama ;p dzielę się tylko informacjami ;))
Miał ktoś styczność z tą metodą ;p ...
Oczywiście o jej skuteczności bedzię można mówić więcej za kilkanaście lat ;p bo to świeży produkt ;p ale...


Pozdrawiam;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rzepka się blokuje, trzaska - po zabiegach + implant ?
PostNapisane: 18 maja 2012, o 13:35 
Offline

Dołączył(a): 18 maja 2012, o 13:32
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: martwica chrząstki IV stopnia :-(
Cytuj:
tak na marginesie ;p to ktoś słyszał o implantach kolagenowo-magnezowych typu implant Maioregen ;p
ponoć implant kosztuej 6-7 tys . a chrząstka jest bardzo zbliżona do normalnej i wiążą z nią spore oczekiwania


Wszczepiono mi to cudo tydzień temu - 9 maja 2012 w Piekarach Śląskich, miałem ubytek chrzęstno kostny IV stopnia, 4x4 cm i 1 cm głęboki. Teraz 6 tygodni z nogą w powietrzu, potem mogę zacząć na nią lekko następować. Pierwszy trucht czeka mnie... za rok. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rzepka się blokuje, trzaska - po zabiegach + implant ?
PostNapisane: 19 maja 2012, o 00:06 
Offline

Dołączył(a): 29 maja 2011, o 09:41
Posty: 11
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja 2st rzepki i plateau piszczeli 1 stopnia w prawym kolanie , chondromalacja plateau piszczeli 2 stopnia w lewym kolanie
Jaromin napisał(a):
Cytuj:
tak na marginesie ;p to ktoś słyszał o implantach kolagenowo-magnezowych typu implant Maioregen ;p
ponoć implant kosztuej 6-7 tys . a chrząstka jest bardzo zbliżona do normalnej i wiążą z nią spore oczekiwania


Wszczepiono mi to cudo tydzień temu - 9 maja 2012 w Piekarach Śląskich, miałem ubytek chrzęstno kostny IV stopnia, 4x4 cm i 1 cm głęboki. Teraz 6 tygodni z nogą w powietrzu, potem mogę zacząć na nią lekko następować. Pierwszy trucht czeka mnie... za rok. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK.


Witam !
Mam pytanko. Ile te cudo kosztowało ?
Pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rzepka się blokuje, trzaska - po zabiegach + implant ?
PostNapisane: 19 maja 2012, o 10:28 
Offline

Dołączył(a): 18 maja 2012, o 13:32
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: martwica chrząstki IV stopnia :-(
Trzeba pytać NFZ, mnie nic :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL