forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 16:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: rehabilitacja
PostNapisane: 1 gru 2010, o 18:33 
Offline

Dołączył(a): 1 gru 2010, o 17:18
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zespół bocznego przyparcia rzepki
jakie ćwiczenia trzeba wykonywac aby zmocnić miesnie. lekarz wykrył na USG boczna przyparcie rzepki. kazano mi poszukać w internecie ćwiczeń na to schorzenie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rehabilitacja
PostNapisane: 3 gru 2010, o 20:28 
Offline

Dołączył(a): 1 gru 2010, o 17:18
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zespół bocznego przyparcia rzepki
czy moze ktoś mi pomóc w tym temacie bo nie wiem co mam robic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rehabilitacja
PostNapisane: 4 gru 2010, o 09:35 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Hej,
na stronie głównej kolana.hg masz link do ćwiczeń. Jednak najlepiej by było jakby odpowiednie ćwiczenia pokazał Ci fizjoterapeuta ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rehabilitacja
PostNapisane: 9 gru 2010, o 12:50 
Offline

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 21:32
Posty: 178
Lokalizacja: warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Pęknięta łąkotka przyśrodkowa w kolanie lewym, przerosnieta blona maziowa w obu kolanach, przyparcie rzepki w prawym kolanie. (Wyleczone)
Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów
Inne informacje: 3 dawki Synviscu
11.2010- artroskopia prawego stawu kolanowego (podcięcie troczków, wycięcie fałdu i shaving błony maziowej)
10.2012- artroskopia lewego stawu kolanowego (zszycie łąkotki przyśrodkowej, wycięcie fałdu błony maziowej)
pilka pod udo i wciskanie kolana i piety w podloge przy czym powinien sie sam miesien napiac.
pilka pomiedzy uda, podnoszenie chorej nogi i wciskanie nia pilki.
nogi zgiete pod katem (wiekszym od 90 stopni), oparte o sciane, wciskanie chora noga pilki w sciane. Pilnuj zeby kolano nie lecialo do srodka.
nogi zgiete, pilka pomiedzy uda, sciskanie obiema nogami pilki.
no i przydalo by sie cos z rozciagania ;]
mozesz jeszcze sprobowac tzw malysze tj stajesz (najlepiej przed lustrem), nogi na szerokosc bioder i uginasz kolana, pochylajac sie tulowiem do przodu (tak ok 45 stopni). Pilnuj tylko zeby kolana nie szly do srodka, mozesz nawet probowac je jakby troche na zewnatrz wypychac (ale stopy rownolegle).
Jak przy czyms boli to nie rob, bo to oznacza ze cos sie dzieje w kolanie i nienalezy tego cwiczenia wykonywac. Mimo wszystko i tak polecam konsultacje z fizjoterapeuta, choc te cwiczenia powinny byc dobre, bo takie wlasnie robilam przed artroskopia :) (niektore z nich juz robie znowu teraz :D).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rehabilitacja
PostNapisane: 11 sie 2011, o 18:48 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 15:05
Posty: 32
Typ użytkownika: Sympatyk
ags, ja praktycznie wykonywałem tylko te ćwiczenia co ty napisałaś, plus rower i pływanie. I tu uwaga, to są tak naprawdę najlepsze ćwiczenia na głowe mięśnia czworogłowego, nie obciązaja chrząstki. One naprawde pomagają, tylko trzeba być bardzo zaciętym, Zaczynamy od 100 powtórzeń każdego z ćwiczeń, by po pół roku robić po kilka tysięcy w kilku seriach. Mięsień jest tak silny że rzepke ściąga na właściwy tor. Ja np te ćwiczenia z piłą ćwiczę obecnie piłkami lekarskimi 5 kg. One znakomicie wpływaja takżę na dynamike mięśnia. Szybko napinamy mięsien i dynamicznie dociskami piłki czy też gumy. Po kilku seriach, czujemy głowę czworogłowego na tyle że konieczne jest rozciąganie po ćwiczeniach. Stabilnośc jednak jest niesamowita. Pamiętajmy także o tym żeby robić to tak naprawdę do końca życia. Tak jak cukrzyk musi brać codziennie insyline tak ludzie z chorobami kolan powinni codziennie ćwiczyć. Nie tylko kolano, całe ciało. A nasza mentalnośc jest taka, że jak boli to chyba lepiej będzie jak położymy się przed telewizorem i tak będziemy sobie leżeć, mięśnjie nam poopadają, więc jak już wstaniemy to jeszcze stawy zrobią się niestabilne, póżniej będziemy upatrywać się bólu przy każdym ruchu. Trzeba przestawić swoje myslenie i ćwiczyć, ćwiczyć , ruszać się.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rehabilitacja
PostNapisane: 13 sie 2011, o 00:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Kilka zestawów ćwiczeń znajdziesz także w dziale Rehabilitacja
Jednak stanowczo przychylam się do rady Paunow, aby skontaktować się jednak z dobrym rehabilitantem. Różne są ćwiczenia w zależności od stanu kolana, różne mogą być zabiegi dodatkowe (np. masaż, terapia manualna). Poza tym w czasie ćwiczeń człowiek ma wiele wątpliwości, robi często błędy, które najlepiej wyjaśnić z fachowcem. Mając już pewne doświadczenie i wiedząc co jest dla Ciebie odpowiednie łatwiej będzie Ci skorzystać z internetu i wrócić do ćwiczeń przez nas proponowanych.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL