forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 22:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ortoreh
PostNapisane: 3 lip 2009, o 21:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Klinika rehabilitacji Ortoreh, Warszawa, http://klinikarehabilitacji.pl/

O tym ośrodku dowiedziałam się przeglądając fora biegowe. Gdybym od razu tam trafiła (klinika musiałaby istnieć dobrych parę lat temu :-)), moje losy potoczyłyby się zapewne zupełnie inaczej.
Pani Ewa Witek jest bez wątpienia godnym polecenia fachowcem a boczne przyparcie rzepki to dla niej chleb powszedni. Byłam tam niedawno na tydzień na terapii manualnej i miałam wrażenie, że to za krótko. Rozważam ponowny przyjazd na trochę dłużej, ale jednak najlepiej jest po prostu być Warszawiakiem. Dostałam jednak dobre ćwiczenia - wcale niełatwe i cokolwiek nietypowe, ale wydaje mi się, że bardzo dobre.

Dr Chomicki-Bindas, choć jeszcze młody jest uznawany za świetnego fachowca. Na mnie zrobił wrażenie dokładnością badania i czasem trwania pierwszej wizyty - siedziałam tam chyba 40 minut. Przy tym widziałam, że myśli, a nie feruje szybkich diagnoz. W czasie drugiej już wyraźnie bardziej troszczył się o czas, a trochę szkoda. Mam nadzieję, że nie dojdzie do standardowych 15 minut ;-). Zaproponował mi dość poważną i inwazyjną operację - nie zdecydowałam się...

Pan doktor i pani Ewa konsultują się ze sobą w sprawie pacjentów.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ortoreh
PostNapisane: 6 wrz 2009, o 22:55 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 12:58
Posty: 24
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Boczne przyparcie rzepki oba kolana. Kolano Kinomana.
O Ewa widze że trafiamy do tych samych osób :).
Ja też miałam okazje rehabilitacji u Ewy Witek. Wiem że pracowała wcześniej w Carolinie. Wszyscy ją bardzo chwala. Była drugim rehabilitantem do którego trafiłam i na początku byłam zadowolona z niej. Chodziłam do niej przez ponad 3 miesiace około 2 - 3 razy w tygodniu z bocznym przyparciem rzepki i muszę przyznac że po 2 i pół miesiaca nie było zadnych efektów. Niby wszystko dobrze, niby ćwiczenia ktore dostalam byly typowe dla tej dolegliwości ale jednak kolana bolały mnie coraz bardziej, kasa płynęła i tlumaczyłam sobie że wiadomo to wymaga czasu. Jednak w pewnym momencie poczułam że ona ciągle stosuje na mnie te same metody, ktore nie działały. Skarżylam sie, ze ciągle boli, ale ona nic nie zmieniała.
Powinna byla wtedy spróbować innych technik, zmienić mi ćwiczenia. ( To właśnie zrobił mó kolejny ostatni rehabilitant Krzysztof Adamowicz - o nim oddzielne info - co wreszcie zadziałało). Odniosłam wrażenie że ona jest zbyt mało elastyczna i nie patrzy jakoś szeroko na różne zagadnienia. U mnie zapędziła sie w kozi róg. Okazało sie że absurdalnie te ćwiczenia, które co prwada są typowe dla kolana kinomana - moja dolegliwość - akurat mi szkodziły i powodowały ból.
Moim zdaniem zabrakło Ewie wyobraźni.
Ale to też może kwestia charakterów. Różnie to bywa. Na pewno nie mogę powiedziec że jest do niczego.
Dałabym ocenę neutralna.


Ostatnio edytowano 3 lis 2009, o 15:22 przez zuzu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ortoreh
PostNapisane: 3 lis 2009, o 12:02 
Offline

Dołączył(a): 3 lis 2009, o 11:55
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Lateralizacja rzepki/niestabilnosc kolana
Witam,
Ze swojej stronyu także mogę polecić Ortoreh i doktora Bindasa, aczkolwiek dla biegaczy a nie dla kolarzy. Sporo ćwiczeń mi pokazali w ortorehu, pare sam dopracowalem. Jedno bardzo fajne podpowiedział mi kolega z Caroliny. Dlaczego nie dla Kolarzy ano dla tego że doktor sam nie uprawia kolarstwa i nie za bardzo sie zna. ALe ogolnie duzy plus chociazby w porownaniu do CMS (tzw skra).
Problemu jeszcze do konca nie rozwiazalem mimo wykonywania cwiczen od dluzszego czasu ale w miare opanowalem sytuacje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ortoreh
PostNapisane: 11 paź 2010, o 22:46 
Offline

Dołączył(a): 8 paź 2010, o 12:31
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Po atroskopii i osteotomii Fulkersona, rekonstrukcji troczków (niestabilność rzepki, chondromeracja II/III)
Tez polecam dr Chomicki-Bindas. Moje wizyty zawsze trwały powyżej 30 min, a dwie pierwsze, przed operacją chyba z godzine.
Niestety dr operuje tylko teraz w Krakowie, ja pojechałam z Warszawy i było warto (lekarz, operacja i sam szpital)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ortoreh
PostNapisane: 13 paź 2010, o 18:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010, o 21:51
Posty: 40
Lokalizacja: Puck nad wodą
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja
Świetne namiary na pewno skorzystam. w przyszłości zamierzam na parę lat wyprowadzic się do stolicy wiec na pewno tam zawitam. Lubię takie gadki...

_________________
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada, ale na tym, że potrafi się podnosić...."
"Wiedzieć, że się wie, co się wie i wiedzieć, że się nie wie, czego się nie wie - oto prawdziwa wiedza..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ortoreh
PostNapisane: 17 paź 2010, o 23:53 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2009, o 01:37
Posty: 85
Typ użytkownika: Profesjonalista
Mój problem: www.centrum-synergia.pl
Też współpracuję z dr Bindasem i wiem, że oprócz Krakowa nadal pracuje w szpitalu w Otwocku. Pacjentów na wizyty diagnostyczne wysyłam do Krakowa ale (jeśli portfel nie pozwala) operuje w Otwocku.
http://www.chomicki-bindas.pl/index.php4?id=kontakt


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ortoreh
PostNapisane: 18 paź 2010, o 11:25 
Offline

Dołączył(a): 8 paź 2010, o 12:31
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Po atroskopii i osteotomii Fulkersona, rekonstrukcji troczków (niestabilność rzepki, chondromeracja II/III)
no niestety od września już tylko w Krakowie, juz nie pracuje w Otwocku. W Warszawie przyjmuje w gabinecie w Ortoreh w środy tylko


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ortoreh
PostNapisane: 18 paź 2010, o 23:43 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2009, o 01:37
Posty: 85
Typ użytkownika: Profesjonalista
Mój problem: www.centrum-synergia.pl
Rzeczywiście, dzisiaj z nim rozmawiałam i w Otwocku jest tylko 3-4 razy na miesiąc. Operuje tam jedynie planowanych pacjentów ze szpitala. ale jest i dobra wiadomość - będzie starał się o kontrakt z NFZ w Krakowie - jeśli mu się uda, na pewno część pacjentów będzie mogła skorzystać z jego fachowych zabiegów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL