forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 19:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Specjaliści z Legnicy - pierwsi, którzy naprawdę mi pomogli
PostNapisane: 11 cze 2009, o 20:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Przez dobrych kilkanaście lat właściwie bezskutecznie szukałam pomocy w moim rodzinnym Wrocławiu. W końcu przez przypadek trafiłam do doktora Marka Kacera z Legnicy i to jego zalecenia plus rehabilitacja u p. Doroty Brudz (również w Legnicy) postawiły mnie na nogi. Byłam już mocno załamana z kolanami było coraz gorzej - obrzęk, trudności w chodzeniu i załatwianiu codziennych spraw, dziwne bóle i pieczenia w mięśniach przy próbie ćwiczeń. Kilka tygodni ćwiczeń (fakt 5x w tygodniu, 1.5 godz albo więcej) zaleconych przez p. Dorotę i odczułam znaczną poprawę. Nadeszła naprawdę w samą porę.
Nie zdecydowałam się na kontynuację leczenia, gdyż doktor zaproponował mi w dalszej kolejności dość inwazyjną operację, jaką jest osteotomia piszczelowa (o tym w innym miejscu) i tym mnie trochę przeraził. Mogę jednak z czystym sumieniem polecić wizytę u niego każdemu, kto ma kłopoty ze zmianami przeciążeniowymi kolan.

NFZ: brak

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Specjaliści z Legnicy - pierwsi, którzy naprawdę mi pomogli
PostNapisane: 7 paź 2010, o 09:39 
Offline

Dołączył(a): 7 paź 2010, o 09:27
Posty: 1
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Cześć,

mam podobny problem związany ze zmianami zwyrodnieniowymi ( dwie artroskopie związane z cęściowym usunięciem łąkotki przyśrodkowej - bez zmian a nawet gorzej.
Zdecydowałem się na bardziej radykalne kroki :
1) wizyta w Rehasport u dr Piontka - propozycja wykonani osteotomii + przeszczep łąkotki
2) wizyta w CMS w W-wie u dr Słynarskiego - dokładnia taka sama propozycja

reasumując powyższe na chwilę obecną jestem daleki od tego typu zabiegu ( metody nowatorskie i do końca niesprawdzone ) .

Może lepszym roziwązaniem będzie konkretna rehabilitacja. Proszę o info


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Specjaliści z Legnicy - pierwsi, którzy naprawdę mi pomogli
PostNapisane: 8 paź 2010, o 21:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Co do tego, czy rehabilitacja może być u Ciebie jakimś wyjściem, to jednak musisz chyba spytać lekarzy a potem pracować z rehabilitantem.
Jeśli po poprzednich zabiegach nie miałeś dobrej rehabilitacji to może jest jakaś szansa, ale jeśli miałeś i skoro dwóch znanych lekarzy wydaje niezależnie zgodne opinie, że potrzebny jest zabieg to coś w nich jednak musi być. W obu tych miejscach, gdzie byłeś lekarze ściśle współpracują z rehabilitantami i na pewno są tam dobrzy fachowcy. Jeśli chciałbyś wypróbować rehabilitację to najlepiej do nich wrócić i poruszyć ten problem.

Zauważ też, że mi doktor zalecił rehabilitację PRZED zabiegiem a nie ZAMIAST niego. Wystraszyłam się, przyznaję i zdecydowałam na inny wariant, ale czy to była trafna decyzja wcale nie mam pewności.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL