forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 11:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Centrum Damiana
PostNapisane: 18 sie 2009, o 23:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 23:06
Posty: 142
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Artroskopowo usunięta część łąkotki przyśrodkowej, transpozycja rzepki (sp. Trillat), resekcja tkanek miękkich i nerwiaków;
konflikt rzepkowo-udowy i uszkodzony nerw.
Centrum Medyczne Damiana

_________________

^Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie.


_______________________________________________________
12.12.2009r. [*] - Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci innych ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Specjaliści w woj. mazowieckim
PostNapisane: 19 sie 2009, o 13:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Dziękujemy za informację. Przydałoby się jednak więcej szczegółów, aby była ona przekonująca dla innych. Jaki specjalista i w czym Ci pomógł, co Ci się spodobało. To będzie bezcenne. Zachęcam gorąco :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Specjaliści w woj. mazowieckim
PostNapisane: 19 sie 2009, o 13:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 23:06
Posty: 142
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Artroskopowo usunięta część łąkotki przyśrodkowej, transpozycja rzepki (sp. Trillat), resekcja tkanek miękkich i nerwiaków;
konflikt rzepkowo-udowy i uszkodzony nerw.
Zachęcam zajrzeć tutaj: http://www.damian.pl/. Osobiście nie byłam w tym szpitalu, ale moja fizjoterapeutka, która skutecznie dba o moje kolano poleciła mi właśnie w/w szpital. Fachowa pomoc i opieka. Niestety troszkę daleko mam i na chwilę obecną nie byłabym tam wypłacalna. Może ktoś skorzysta i się podzieli szczegółowymi informacjami :)

_________________

^Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie.


_______________________________________________________
12.12.2009r. [*] - Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci innych ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Specjaliści w woj. mazowieckim - Centrum Damiana
PostNapisane: 23 sie 2009, o 11:14 
Offline

Dołączył(a): 5 sie 2009, o 20:20
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
W centrum Damiana przyjmuje doktor Świerczyński. Myślę, że jest to bardzo dobry ortopeda. W internecie można znaleźć kilka jego artykułów (http://www.ortopeda.zdrowemiasto.pl/). Został mi polecony przez znajomego sportowca, któremu pomógł, gdy inni rozkładali ręce.

Choć w moim przypadku leczenie bocznego przyparcia rzepki nie przyniosło rezultatów.
Niewątpliwe plusy:
1. doktor uważnie zbadał nie tylko kolana, ale sposób chodzenia, kręgosłup.
2. jako jedyny wpadł na pomysł, że może mam jedną nogę krótszą (oprócz kolana bolało mnie też biodro) i sprawdził to przy pomocy specjalnego zdjęcia RTG (okazało sie, że to nie to).
3. od razu wysłał mnie też do reumatologa (czego nie zrobił niestety mój ortopeda z przychodni, gdy był na to najlepszy czas i można było zbadać wysięk w kolanie).
4. Zdiagnozował boczne przyparcie i zalecił rehabilitację oraz terapię manualną.
5. Starał mi się wszystko wytłumaczyć.

Dlaczego się nie udało (w mojej ocenie):
1. Oprócz bocznego przyparcia stwierdził tzw. zespół płasko koślawy, co nie do końca mnie przekonuje - przynajmniej sądząc z opisu w jego artykule.
2. Poleconego przez niego rehabilitanta akurat nie było, zaproponował mi innego w innym ośrodku. Ten inny jakoś chyba nie do końca wiedział, co robić i nie bardzo był przekonany do tego zespołu płasko-koślawego. Nie robił mi też terapii manualnej. Kilku tygodniowa rehabilitacja nie przyniosła rezultatu. Nie chciałem już 3 raz chodzić i pytać o rehabilitanta, zresztą doktor powiedział, że jak rehabilitacja nie przyniesie rezultatów pozostaną zastrzyki, więc zrezygnowałem z wizyt.

Mimo to, myślę, że warto odwiedzić tego fachowca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centrum Damiana
PostNapisane: 6 wrz 2009, o 22:43 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 12:58
Posty: 24
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Boczne przyparcie rzepki oba kolana. Kolano Kinomana.
Moj rehabilitant spośród wielu ortopedów w Damianie takze bardzo dobrze wyrażał sie właśnie o Doktorze Świerczyńskim. Sama w końcu trafiłam do innego ale myślę że samo to że on chyba nie jest lekarzem uwzględnionym w pakietach dla firm - bo taki posiadam w Damianie - i wizyta u niego jest zawsze dodatkowo płatna, swiadczy o tym że wyjatkowo go sobie cenia.
Ja trafiłam na doktora Ireneusza Abramczyka.
I bardzo byłam zadowolona ale nie mam porównania z doktorem Świerczyńskim i nie moge powiedzieć czy "mój Ireneusz" jest tak wybitny.
Zdecydowanie nie polecam za to USG w Damianie. Nic tam nigdy nie wychodzi a niektórzy "specjalisci" od USG juz kiedy badałam inne rzeczy mam wrażenie że niedowidzą. Z moich doswiadczeń wynika ze w Damianie nie ma dobrych specjalistów od USG ortopedycznego. ( Bo już od tarczycy jedna Pani jest dobra :)).


Ostatnio edytowano 27 paź 2009, o 13:27 przez zuzu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centrum Damiana
PostNapisane: 27 paź 2009, o 12:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 23:06
Posty: 142
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Artroskopowo usunięta część łąkotki przyśrodkowej, transpozycja rzepki (sp. Trillat), resekcja tkanek miękkich i nerwiaków;
konflikt rzepkowo-udowy i uszkodzony nerw.
dr Świerczyński nie przyjmuje już w Centrum Medycznym Damiana. W chwili obecnej swój gabinet ma w Ortopedice na ul. Modlińskiej (inf. pewne, bo miałam okazję tam być 1,5 tyg. temu).

_________________

^Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie.


_______________________________________________________
12.12.2009r. [*] - Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci innych ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centrum Damiana
PostNapisane: 14 sty 2012, o 21:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2012, o 16:55
Posty: 75
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Inne informacje: gdy się ma tylko młotek większość rzeczy wygląda jak gwoździe
ze względu na bogate doświadczenie z ortopedami w całej Polsce miałem przyjemność leczyć ambulatoryjnie swoje nogi u doktora Świerczyńskiego w CMD w Warszawie. po pierwszej wizycie byłem cały happy, konkretne podejście do pacjenta itd. jeździłem do doktora tak 1 raz w miesiącu (wtedy miałem kawał drogi 300km), były to wizyty prywatne, jakoś nie mogłem się zdecydować na zabieg za ponad 7 tys zł.
któregoś razu trochę się spóźniłem na wizytę (jadąc tyle km zawsze może się coś przytrafić na drodze) ale w końcu dotarłem na wizytę i zwyczajnie mówię lekarzowi co i jak, miał mi tam jakieś leki wypisać typu cudownych zastrzyków i nagle doktor jak wyskoczył do mnie i normalnie wywalił mnie z gabinetu, tyle dobrze że pozwolił mi odebrać opłatę za wizytę (wtedy 130zł).
Może to i dobry a może nawet i bardzo dobry specjalista ale ja już nigdy do nie go się nie wybiorę i moim znajomym też nie polecam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL