forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 19:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szukam dobrego rehabilitanta od bocznego przyparcia rzepki
PostNapisane: 2 mar 2010, o 22:03 
Offline

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 21:25
Posty: 25
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie rzepki
Szukam dobrego specjalisty we Wrocławiu, który może pomóc w zespole bocznego przyparcia rzepki. Korzystałam już z rehabilitacji w szpitalu Korczaka, pomogło po złamaniu trójkostkowym stawu skokowego. Skierował mnie tam dr. Dominiak - dobry specjalista dziecięcy. Będę wdzięczna za pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam dobrego rehabilitanta od bocznego przyparcia rzepki
PostNapisane: 5 mar 2010, o 22:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ha, ja również nie znam takiej osoby. Mogę Ci jedynie podpowiedzieć, gdzie możesz spróbować - myślę, że są szanse.
1. Bartosz Sikorski w CKiR na Krasińskiego. Mnie nie pomógł, ale jak gdzieś już pisałam chyba się skontaktował z drem Kacerem, go którego później trafiłam i całkiem możliwe, że już nie będzie taki bezradny.
2. Łukasz Garbień - również współpracownik dra Kacera. Tylko... nie będę pisać, co tylko. Po prostu uderz do niego.

Gdy wrócę do domu, podam też 2 namiary, które swego czasu dostałam od Moniki, o ile pamiętam, bez ręczenia za te osoby - znowu do wypróbowania.

Ja z kolei odwiedziłam p. Dominiaka, o którym również słyszałam b. pozytwną opinię od znajomego, który miał kłopoty z kręgosłupem. Nie byłam zachwycona - wizyta trwała góra 15 minut. Diagnoza brzmiała - przyparcie rzepek do... przyśrodka. Dostałam plastry na kolano. Wszystko kosztowało 100 lub trochę więcej złotych. W przeliczeniu na minutę drożej niż w Carolinie ;-). Zmartwiło mnie to tym bardziej, że on jest bodaj adiunktem na wrocławskim AWFie. A to oznacza chyba tylko tyle, że tam ciągle nie doszli do tego jak się zajmować tego typu problemami... :-(.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam dobrego rehabilitanta od bocznego przyparcia rzepki
PostNapisane: 5 mar 2010, o 22:14 
Offline

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 21:25
Posty: 25
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie rzepki
Wielkie dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o doktora Dominiaka, to ja mam tylko dobre wspomnienia. Jest to specjalista, który zajmuje się głownie rehabilitacją dzieci. Ale dzięki niemu trafiłam na oddział rehabilitacji szpitala im. Korczaka we Wrocławiu, tam nieruchome kolano wróciło do normy. Natomiast jeśli chodzi o innych to nie słyszała. Wczoraj jednak trafiłam na dobrego rehabilitanta, który profesjonalnym okiem rzucił na moją chorą nogę i stwierdził, ze po poprzednim urazie moja noga lekko się wykrzywiła, stad obciążam tylko zewnętrzną krawędź stopy no i wiadomo, tylko niektóre mięśnie pracują, stąd w efekcie to przyparcie rzepki. Ale to jedyna osoba, która zaczęła leczenie od przyczyny, a nie skutków. Odpowiednia wkładka poprawi wyprostować nogę, a potem dopiero ćwiczenia... Teraz mam nadzieję, że jest szansa dla mojego kolana ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam dobrego rehabilitanta od bocznego przyparcia rzepki
PostNapisane: 30 kwi 2010, o 21:35 
Offline

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 21:25
Posty: 25
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie rzepki
Tak myślę, że jeśli nasze forum nawiedzają czasem specjaliści, to może treść naszych wypowiedzi, mam tu na myśli nasze schodzenia, zmobilizuje wielu do zgłębiania tematów, np. rehabilitacji bprz czy tym podobnych. Jeśli jest tak wiele sygnałów, że jest problem z kadrą w tym kierunku, może da to do myślenia i zachęci do dalszego kształcenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL