forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 22:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: dr Krzysztof Zimmer - Wrocław
PostNapisane: 30 kwi 2010, o 21:30 
Offline

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 21:25
Posty: 25
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie rzepki
Myślę, że z całą odpowiedzialnością mogę polecić tego specjalistę chirurga. Ja otrzymałam od niego baaardzo dużo informacji o moich schorzeniach. Stanowczo odradził operację, stawiając na porządną i systematyczną rehabilitację. Teraz tylko należałoby poszukać dobrego rehabilitanta, który zajmie się bprz w połączeniu z wysokim ustawieniem rzepek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Krzysztof Zimmer - Wrocław
PostNapisane: 3 maja 2010, o 21:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Goffi, dzięki za informacje - wygląda, że wszyscy trzej specjaliści, których odwiedziłaś nie zawiedli oczekiwań, a co ważniejsze zdiagnozowali BPRZ. Cieszę się bardzo. Ja nie miałam tak dobrych doświadczeń z drem Zimmerem - nie uzyskałam ani diagnozy, ani wytłumaczenia moich problemów. Było to jednak co chyba z 8 lat temu, a dodatkowo wygląda na to, że mój przypadek nie jest oczywisty.
Problem jeszcze z rehabilitacją, miejmy nadzieję, że któryś z wymienionych przez nas fachowców stanie na wysokości zadania. Przyznam, że warszawski system, kiedy ortopeda po prostu kieruje do współpracującego z nim rehabilitanta wydaje mi się dużo lepszy.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Krzysztof Zimmer - Wrocław
PostNapisane: 3 maja 2010, o 21:48 
Offline

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 21:25
Posty: 25
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie rzepki
No tak, tylko żałować, że nie mieszkamy w Warszawie. Wizytę u dr Zimmera wspominam o tyle dobrze, że on niestety jeszcze stwierdził anatomiczne zbyt wysokie ustawienie rzepek. O dziwo, rehabilitant, u którego zawitałam, od razu zwrócił na to uwagę, bardziej niż na bprz. Pooglądał fotkę i niestety stwierdził to samo co Pan dr. Od środy mam rehabilitację, już od specjalisty wiem, że zaleci mi 3 serie, czyli 6 tyg. zajęć rehabiltacji. Oby były jedna po drugiej bez przerwy ;-)


Ostatnio edytowano 3 maja 2010, o 23:16 przez gofi3, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Krzysztof Zimmer - Wrocław
PostNapisane: 3 maja 2010, o 23:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Wygląda to naprawdę obiecująco. Trzymam kciuki!

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Krzysztof Zimmer - Wrocław
PostNapisane: 9 gru 2011, o 18:00 
Offline

Dołączył(a): 2 gru 2011, o 11:13
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja >= II
Ja również konsultowałem moje problemy kolanowe z dr Zimmerem. Dr ma dużą wiedzę, bardzo obszernie odpowiadał na wszystkie moje pytania. Zdiagnozował (oprócz problemów z chondromalacją II stopnia, o których wiedziałem po zabiegach artroskopii) 'przesunięcie rzepek', zalecił rehabilitację.
Zapytałem czy 'przesunięcie rzepek' to to samo co bprz - mówił że nie, i że bprz wyjdzie na MRI.
Po rehabilitacji (pewnie za krótka - 3 tygodnie) na kolejnej wizycie już był mniej rozmowny, MRI w przeciwieństwie do 1. wizyty już nie zalecił - stwierdził że nie jest potrzebne i zalecił ćwiczenia (godzina dziennie minimum) a także wyraźnie stwierdził że zabiegi operacyjne nie są wskazane. O operacjach miałbym myśleć dopiero jakby kolano się zablokowało albo wystąpił wysięk.
Generalnie dr ma dużą wiedzę, ale odczułem pewien brak konsekwencji na kolejnych wizytach.

Mimo wszystko, znacznie lepiej odbieram konsultacje dr Zimmera niż konsultacje u lekarzy NFZowych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Krzysztof Zimmer - Wrocław
PostNapisane: 10 maja 2012, o 14:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2009, o 02:45
Posty: 143
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II/III, lateralizacja rzepek,
artroskopia kolana lewego 2011. Zwyrodnienia "od zawsze", diagnozowana od 2008. Po artro szybkie "postępy" w obrębie kręgosłupa, liczne przepukliny wielo płaszczyznowe. Z górami koniec, na rowerku coraz trudniej...
Nie dotyczy moja wypowiedź dr. Zimmera-nie konsultowałam się u niego. Ogólnie problemu braku konsekwencji, ciągłości leczenia. Zauważyłam, że duża wiedza, teoria na początek a potem, kiedy rozpoczyna się konkretnego przypadku leczenie-brak zainteresowania albo sprzeczne informacje. Myślę, że łatwiej dopasować praktykę do teorii niż odwrotnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Krzysztof Zimmer - Wrocław
PostNapisane: 12 lip 2018, o 16:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2013, o 01:47
Posty: 30
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II-III, kolano po artroskopii 2011, problemy z kręgosłupem i biodrem,operacja kręgosłupa 2013 -implant L5-S1
gofi3 napisał(a):
No tak, tylko żałować, że nie mieszkamy w Warszawie. Wizytę u dr Zimmera wspominam o tyle dobrze, że on niestety jeszcze stwierdził anatomiczne zbyt wysokie ustawienie rzepek. O dziwo, rehabilitant, u którego zawitałam, od razu zwrócił na to uwagę, bardziej niż na bprz. Pooglądał fotkę i niestety stwierdził to samo co Pan dr. Od środy mam rehabilitację, już od specjalisty wiem, że zaleci mi 3 serie, czyli 6 tyg. zajęć rehabiltacji. Oby były jedna po drugiej bez przerwy ;-)

Do GOFI3 Parę latek minęło.I co dalej z tymi wysoko ustawionymi rzepkami. I ja miałam od młodości tę przypadłość, kiedy nikt nie zwracał uwagi na takie drobiazgi. Nadal mam, ale mam i poważniejsze problemy. Ciekawi mnie czy rehabilitacja w tym kierunku przyniosła pozytywne efekty i na jak długo?

_________________
ZDEFASONOWANA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL