forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 10:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: pomocy - uraz, ale...
PostNapisane: 27 sty 2010, o 00:12 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 23:58
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: niezdiagnozowany ból kolana po urazie :(
witam,
po przekopaniu się przez któż-wie-ile stron n.t. urazów kolan poddałam się i proszę o waszą - wyspecjalizowaną wysoce, jak widzę - pomoc.

ponad pół roku temu potknęłam się (o nogę przyjaciółki), upadłam i zwinęłam się z bólu - wrażenie wygięcia kolana w drugą stronę, panika tejże przyjaciółki na widok mojej zapłakanej twarzy, nieumiejętność stanięcia na rzeczonej nodze przez kilka godzin... znajomy szkolący się na lekarza stwierdził, że skoro jestem w stanie w miarę ruszać, choć krzywiąc się z bólu, to powinnam przeżyć.
faktycznie, następnego ranka kolano nie dawało o sobie znać.
problem pojawił się, gdy nadeszła pierwsza zmiana pogody - kolano zesztywniało, miałam wrażenie oporu przy ruchu stawem, ból promieniował na mięśnie łydki i uda - ból dodajmy ogólny, bardziej od 'spodu' kolana i w jego głębi, może odrobinkę bardziej po stronie wewnętrznej uda, ale nie upierałabym się przy tym.
myślałam, że przejdzie - niestety, historia powtarza się przy KAŻDEJ zmianie pogody. dodatkowo, przy pozycji 'po turecku' czy uklęknięciu (z pośladkami na stopach), po dosłownie kilku minutach muszę się rozwinąć, bo ból daje o sobie znać. nie jest to ból nie do wytrzymania, ale coraz mocniejsze promieniowanie na sąsiednie mięśnie powoduje, że martwię się, jak na hipochondryczkę przystało.
najmniejsze uderzenie w rzeczone kolano, czy poślizgnięcie się, może spowodować 'watę' z kolana i kompletną utratę równowagi.

tak, wiem, muszę się z tym wybrać do ortopedy. jednak na wizytę się czeka, a mnie coraz bardziej niepokoją nasilające się objawy, zwłaszcza, że w sesji dość oczywistym jest spędzanie długiego czasu w jednej pozycji, co powoduje codzienne dolegliwości.

dodam, że jestem pod opieką neurologa i ortopedy z powodu wad postawy powodujących migreny; ~6 lat temu w badaniach gęstości kości wyszło mi coś, co lekarz określił jako '200% kości w kości', czyli dwukrotne przekroczenie norm wapnia i jeszcze innego (muszę wygrzebać wyniki) pierwiastka w stawach. lekkie problemy z biodrami i początki rwy kulszowej mam pod kontrolą, ale co zrobić z tym kolanem?

panikuję? przecież nie wyję z bólu, po prostu... no, czuję ten staw i pobolewa mniej lub bardziej.
z drugiej strony, lepiej dmuchać na zimne..

nie znalazłam podobnego przypadku - albo po prostu niewystarczająco dokładnie szukałam, więc zwracam się o pomoc do was.

pomocy? <oczka kota ze shreka>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomocy - uraz, ale...
PostNapisane: 27 sty 2010, o 10:43 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 22:50
Posty: 91
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Przede wszystkim radzilabym nie czekajac w kolejkach na nfz, udac sie do jakiegos dobrego ortopedy prywatnie. Odzalowac te 80-100zl, bo z wlasnego doswiadczenia wiem, ze czekanie to jeden z powazniejszych bledow. Sprawdz sobie, w dziale 'gdzie sie leczyc' polecamy roznych lekarzy, z roznych regionow Polski. Poza tym, skoro bol wciaz wraca, znaczy, ze cos tam w srodku jest nie tak. Moze to miesnie, moze wiezadla, a moze jeszcze co innego, tak czy inaczej, warto sprawdzic, zeby zaczac dzialac, bo czekajac 'az samo przejdzie' mozna sobie duza krzywde zrobic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomocy - uraz, ale...
PostNapisane: 28 sty 2010, o 09:43 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 23:58
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: niezdiagnozowany ból kolana po urazie :(
ano pewnie na tym się skończy... jak tylko mi jakieś pieniądze na konto wpłyną...
w międzyczasie - jakieś pomysły, co to by mogło być? pasuje to do objawów czegoś prostego-i-wyleczalnego-w-tydzień? :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomocy - uraz, ale...
PostNapisane: 29 sty 2010, o 20:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ja również nie podejmę się, aby wyręczyć lekarza, Kocurio ;-). Swoją drogą ciekawe, co piszesz, o tym bólu kolan przy zmianie pogody. To jest taka rzecz, w którą lekarze nie wierzą, a pacjenci z uporem maniaków swoje :-). Jeśli masz dobrego rehabilitanta, który potrafi zbadać funkcjonowanie Twojego kręgosłupa i nóg, to również bym polecała...

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomocy - uraz, ale...
PostNapisane: 29 sty 2010, o 21:07 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 23:58
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: niezdiagnozowany ból kolana po urazie :(
hm, może to kwestia jakiegoś 'oswojenia' niezrozumiałego?
nie wiem, czemu mnie boli, ale jak boli, to zauważam, i atrybuuję to do pogody - przecież w naszym kraju pogoda baaaardzo często się zmienia :D
a oswojony potwór staje się 'naszym' potworem, swojskim i znanym ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomocy - uraz, ale...
PostNapisane: 29 sty 2010, o 21:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
To prawda - tak też może być z tymi zmianami pogody :mrgreen:.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL