forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 20:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sprawdź stopy i kręgosłup...
PostNapisane: 8 sty 2012, o 18:57 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
szary wilk napisał(a):
Paffcio... nie chce się wymądrzać, nie jestem lekarzem ale ten ból ciągnący się do łydek może świadczyć o pewnych nieprawidłowościach przestrzeni międzykręgowych między 4-5 kręgiem na poziomie odcinka lędzwiowego.

Właśnie sprawdziłem moje RTG sprzed kilku lat "zwężenie przestrzeni m/trzonowej L5-S1", więc chyba trafiłeś w sedno sprawy... W opisie jest też o zwyrodnieniach międzykręgowych, ale pamiętam jak lekarz oglądający RTG tylko wzruszył ramionami i rzekł "w pana wieku każdy to już ma".

szary wilk napisał(a):
Uważaj na swój kręgosłup chłopie....

Na kręgosłup uważam, i to bardzo, przez prawie 5 lat dzięki regularnym ćwiczeniom nie miałem z nim najmniejszego problemu. Niestety ostatnio więcej myślałem o kolanach i masz babo placek :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sprawdź stopy i kręgosłup...
PostNapisane: 8 sty 2012, o 19:07 
Offline

Dołączył(a): 2 maja 2011, o 10:46
Posty: 55
Lokalizacja: Polska B
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: RTG- lateralizacja rzepek;
MRI - IIst. chondro;
Paffcio napisał(a):
Właśnie sprawdziłem moje RTG sprzed kilku lat "zwężenie przestrzeni m/trzonowej L5-S1",


Okiem laika..... to już może być przepuklina międzykręgowa jak na RTG ci to wychodzi to zwężenie....

Paffcio napisał(a):
Na kręgosłup uważam, i to bardzo, przez prawie 5 lat dzięki regularnym ćwiczeniom nie miałem z nim najmniejszego problemu.


.....ale nie masz powodów do strachu dbałeś o kręgosłup (gimnastyka) czyli środki zachowawcze biorą górę

ZDRÓWKA ŻYCZĘ


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sprawdź stopy i kręgosłup...
PostNapisane: 8 sty 2012, o 19:21 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Ja mam nadzieję, że to jeszcze nie przepuklina... wszelakie bóle szybko minęły. Moja mama walczy ze zwężeniem krążków już chyba ze 30 lat a przepukliny nie ma...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sprawdź stopy i kręgosłup...
PostNapisane: 12 sty 2012, o 10:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ciekawy przyczynek do tematu: viewtopic.php?f=39&t=692

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sprawdź stopy i kręgosłup...
PostNapisane: 6 kwi 2012, o 16:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
A tutaj doświadczenia Colory, które potwierdzają, że warto się zainteresować stanem kręgosłupa:
Problemy z czworogłowym uda oraz ból rzepki mogą wynikać z zaburzeń w kręgosłupie

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sprawdź stopy i kręgosłup...
PostNapisane: 26 mar 2013, o 19:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
O tym jak odpowiednie wkładki rozwiązały problem Marcina:
viewtopic.php?f=47&t=858&p=5910#p5910

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sprawdź stopy i kręgosłup...
PostNapisane: 16 lip 2013, o 14:04 
Offline

Dołączył(a): 18 maja 2012, o 10:51
Posty: 28
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: 15/10 - rekonstrukcja MPFL, uwolnienie troczków bocznych.
jeżeli juz ktoś poruszył temat kregosłupa, to może znacie w Warszawie rehabilitanta, który wypowiedział się w kwestii ćwiczeń po dwóch operacjach na skoliozę? bo od kilku miesięcy chodzę na siłownię i tak naprawdę sporo ćwiczeń wykonuję na czuja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sprawdź stopy i kręgosłup...
PostNapisane: 19 maja 2015, o 09:28 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
Mi na pseudo rwę kulszową i układ stóp pomogło ćwiczenie z piłką przy ścianie (lekki przysiad na jednej nodze z podporem bocznym) tego typu https://www.youtube.com/watch?v=JVnUIDhORHM

Po miesiącu tych ćwiczeń ,w seriach 3x10 stopa która od dziecka zawijała mi się do środka "odkręciła" się lekko na zewnątrz, pewnie też zmieniła się rotacja całej nóg .
Ćwiczenie łączy prace nad czterogłowym (całkiem dobrze przyśrodkowy) i pośladkowym średnim, żeby skierować nacisk na pośladkowy średni, podudzie musi być w miarę proste, czyli przysiad a-la Małysz na jednej nodze z jednoczesnym dociśnięciem piłki do ściany (na początku docisk można sobie darować, skupić się na osi i poziomej linii miednicy) , oczywiście wymagane osie proste (biodro, kolano, stopa), miednica ma być pozioma i uniesiona, unika się przodopochylenia, to ponoć b.ważne, czyli trzeba wciągnąć brzuch i jakby skierować kość łonową do pępka (delikatnie).
Kolo na filmie robi to szybko dosyć, ja cały cykl zginania i prostowania staram się robić co najmniej 10 s, jak chcę skatować pośladkowy to zatrzymuję się dłużej w pozycji ugiętej. 10 powtórzeń na poczatku dla niektórych może być bardzo bolesne i niewykonalne (pośladek).

A, jak ktoś nie ma piki to może kolano oprzeć o ścianę, z piłką jest po prostu wygodniej,no i piłka nie musi być wielka, może być właściwie normalna 20-30 cm srednicy.

Piłka fajna, bo początkowo ciężko utrzymać tą wymaganą oś w mikro przysiadach, no i bez niej pośladkowy mniej pracuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL