forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 13 lis 2009, o 13:03 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 22:50
Posty: 91
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
U mnie z kolei dolegliwosci wrocily. Do tego stopnia, ze za kazdym razem kiedy odczuwam bol zaczynam sie zastanawiac czy z moja sruba wszystko w porzadku czy tez moze niedoleczona gesia stopka znow daje o sobie znac. Boli dokladnie tak jak wtedy, kiedy sruba sie wykrecila, tylko, ze teraz nie czuc nic pod skora, wiec albo popadam w lekka paranoje, albo jest rzeczywiscie niezbyt dobrze. Planuje porozmawiac z moim ortopeda w najblizszym czasie, zobaczymy co madrego powie...
Pozdrawiam wszystkich cierpiacych i watpiacych ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 14 lis 2009, o 13:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ech... no to nie za dobrze.
Ja muszę przyznać, że mnie pomogła tak trywialna rzecz jak odpoczynek - najpierw stosowałam żele chłodzące 2 razy dziennie, ćwicząc tak jak zwykle, zwracając uwagę na rozciąganie tylnej części uda, ale efektu specjalnego nie było. Po jakichś 2-3 tygodniach wypadła mi kilku dniowa przerwa w ćwiczeniach. Dopiero wtedy gęsia stopka i cała przyśrodkowa część kolana poczuły się znacznie lepiej. Myślę, że nadwyrężyłam sobie tę okolicę wprowadzając nowe ćwiczenie (zalecone przez rehabilitanta), nawet jego odstawienie nie pomogło - dopiero porządny odpoczynek.
Szkoda, bo chciałabym pójść dalej ze swoja rehabilitacją i cieszyłam się, że mam nieco trudniejsze ćwiczenia. No, ale kolan trzeba słuchać...

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 23 maja 2011, o 16:33 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 03:19
Posty: 43
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano lewe - bóle, stany zapalne zachyłka nadrzepkowego - w trakcie rehabilitacji;
zmniejszony kąt nachylenia kości krzyżowej
Inne informacje: Poznań
No to i ja się dołączam chyba. Pisałam już w innym wątku na temat siniaków które mi się aż zrobiły w tym miejscu po wewnętrznej stronie kolana:/
Nie miałam pojęcia co to może być. Ale na szczęście jakoś tutaj trafiłam do tego tematu.
Też mam właśnie obrzęk i bóle po ćwiczeniach w tym miejscu. Już nawet po zwykłym chodzeniu odczuwam to przykre puchnięcie i obrzęk, ból.
A mój lekarz powiedzial że jestem po prostu źle rozciągnięta...
No to cóż, nie wiem znowu co robić. Czy zmienić lekarza czy iśc znowu do tego swojego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 24 lut 2012, o 17:45 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 03:19
Posty: 43
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano lewe - bóle, stany zapalne zachyłka nadrzepkowego - w trakcie rehabilitacji;
zmniejszony kąt nachylenia kości krzyżowej
Inne informacje: Poznań
Moze napisze jak się pozbylam zapalenia gesiej stopy. Może komus pomoże:)
Najważniejsze okazało sie rozciąganie wewnętrznych struktur uda.
Najlepszy sposob byl taki: usiąść płasko, stope oprzeć o ściane, druga noga do boku, prosta.
I teraz pochylamy sie do stopy przy scianie, plecy proste, można ręce z tylu siebie zalozyć; rownocześnie palce stopy kierujemy do siebie. I teraz dociskamy palce do ściany. Ponownie wykonujemy sklon, lekko z pozycji w ktorej zatrzymalismy ruch ostatnio, stopa do siebie. I znowu ucisk palcami sciany. I tak 3 razy. Powinniśmy czuć jak sie rozciagają te struktury.

2 ważna rzecz to lód. Smarowalam kostką lodu to miejsce.
A 3 wazna rzecz to masaz wewn strony ud. Nawet dosyć silny, uciskowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 24 lut 2012, o 22:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Colora, bardzo dziękujemy za ciekawą informację. Rozumiem, że w przy tym ćwiczeniu rozciąganie odczuwasz z tyłu uda?

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 24 lut 2012, o 22:59 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 03:19
Posty: 43
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano lewe - bóle, stany zapalne zachyłka nadrzepkowego - w trakcie rehabilitacji;
zmniejszony kąt nachylenia kości krzyżowej
Inne informacje: Poznań
Z tyłu i od wewnątrz:)
W tym ćwiczeniu chodzi o to ze kiedy wykonujemy skłon i przyciskamy po chwili stope do sciany, to można dzięki temu pochylic się w nastepnym ruchu ciut niżej.
Przyczep mięśnia znajduje się poniżej kolana.
A same zapalenie gęsiej stopy wynika wlasnie z przykurczow mięśnia lub z jego nierozciągnięcia.
Oprócz rozciągania trzeba też masować ten mięsień ( znajduje się po wewnetrznej stronie uda) aby wyeliminować przykurcze.

Pozdrawiam:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 25 lut 2012, o 00:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Nie do końca jeszcze wyobrażam sobie to ćwiczenie, najlepiej byłoby zobaczyć na żywo :-), ale chyba najważniejsze, ze wiadomo, które okolice rozciągać.
Masaż lodem też jest tutaj istotnym punktem. Tak sobie myślę, że gęsia stopa jest szczególnie wdzięcznym obiektem dla takiego zabiegu, bo leży dość płytko i łatwo ją skutecznie ochłodzić.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 25 lut 2012, o 02:51 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 03:19
Posty: 43
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano lewe - bóle, stany zapalne zachyłka nadrzepkowego - w trakcie rehabilitacji;
zmniejszony kąt nachylenia kości krzyżowej
Inne informacje: Poznań
No tak:) Właśnie trudno wytłumaczyć to ćwiczenie. Musiałabym zaprezentować ;)
U mnie jednak najwiekszy efekt przyniósł masaż, bo miałam po prostu przykurcze w mięśniu, w jego strukturze. Sama długosc jego nie była mocno nierozciagnięta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 31 sty 2016, o 20:52 
Offline

Dołączył(a): 29 gru 2015, o 13:27
Posty: 8
Typ użytkownika: Profesjonalista
Witam,

Na Twoim miejscu udałabym się na ponowną konsultacje z ortopedą w celem potwierdzenia (poprzez rozszerzone badania), czy proces rekonwalescencji zmierza w dobrym kierunku. Następnie udałabym się do dobrego fizjoterapeuty, celem funkcjonalnej oceny stawów i mięśni, jak również po to aby dobrać odpowiedni plan usprawniania.

Pozdrawiam,
JM-SYNERGIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 17 cze 2018, o 20:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2013, o 01:47
Posty: 30
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II-III, kolano po artroskopii 2011, problemy z kręgosłupem i biodrem,operacja kręgosłupa 2013 -implant L5-S1
Gęsia stopka- bolesna opuchlizna przy obu kolanach przydarzyła mi się niedawno, 7 l. po czyszczeniu chrząstki. T i tuż po 3 zabiegu terapulsu na kolano artroskopowane-lewe. Ale w m. 2011 a 2018 r. przeszłam wiele:cry:, a 3 m-ce temu skręcenie lewego stawu skokowego. Ścięgna,mięśnie moich nóg juz dawno nie mają właściwej struktury, długości, itp. Mimo ćwiczeń i terapii manualnej uogólnionej.

Intuicyjnie zastosowałam żel chłodzący, co to mam go w lodówce od 2011 r., i sporadycznie ibuprom max.
Sterydy na gęsia stopkę - w życiu :!: . Objawy ustąpiły po kilku dniach. terapeuta dopełnił reszty bo i tak oddziaływuje na staw skokowy jakoż i inne członki.
Żadnych specjalnych ćwiczeń, terapulsu zaniechałam.

_________________
ZDEFASONOWANA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL