forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 11:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sport Klinika w Żorach
PostNapisane: 12 cze 2012, o 12:22 
Offline

Dołączył(a): 12 cze 2012, o 11:32
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mam mieszane uczucia co do tej kliniki. Byłam tam 4 czy 5 lat temu z chondromalacja rzepki, ale zdiagnozowana gdzie indziej - silne bóle w obu stawach kolanowych, trzaskanie, przeskakiwanie i obrzęki.
Lekarz w ramach tych 250 zł zrobił mi USG lewego kolana, szybkie badanie palpacyjne i powiedział "No rzeczywiście to chodnromalacja, zapisuję panią na artroskopię i będzie pani miała spokój do końca życia". Powiedział, że wyczyści błony stawowe i będzie po problemie, ale że ja chciałam z NFZtu to zapisał mi Nimesil i kazał czekać około 2 lat na termin. W tym czasie odwiedziałam kilku innych lekarzy (ból nie ustąpił i pojawiły się problemy z innymi stawami) i wszyscy zgodnie stwierdzili, że tak się chondromalacji nie leczy, a na pewno nie ze skutkiem trwałym. Jeden lekarz mi powiedział wprost: "Artroskopia jest tania i na pewno pani nie zaszkodzi, a kase z NFZtu dostaną". Tak mnie zniechęcili, że termin minął a ja na zabieg się nie zgłosiłam.

Nie twierdzę, że klinika nie jest dobra, ale może trochę za bardzo nastawiona na zysk. Trudno mi powiedzieć i moim celem nie jest na pewno oskarżanie nikogo, bo są to moje jednostkowe doświadczenia, ale czasem warto zastanowić się czy wszystko co lekarze robią jest konieczne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sport Klinika w Żorach
PostNapisane: 16 mar 2013, o 08:24 
Offline

Dołączył(a): 20 kwi 2010, o 09:20
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: zmiany zwyrodnieniowe
Może chodziło o usunięcie fałdu błony maziowej? Jeśli lekarz stwierdził, że to on i tylko on jest przyczyną chondromalacji usunięcie go mogłoby dać dobry efekt.
Co do nastawienia na zysk, zgadzam się. Też miałam to nieprzyjemne wrażenie. Wiadomo, że za usługi trzeba płacić, szczególnie za takie i opiekę doskonałych fachowców, ale jednak pewien kac jest. Szczególnie wprowadzenie 5 zł opłaty za parking dla pacjentów wydało mi się niesmaczne. Gdy się płaci 250 zł za wizytę to by się już naprawdę nie wygłupiali. A jak ktoś chce odwieźć pacjenta na rehabilitację i po niego wrócić chyba musi płacić 10 zł? Nie pytałam - unikałam tego parkingu.

Ktoś tutaj pisał, że pierwsza wizyta u lekarza była sensowna, a druga już krótka i frustrująca. U mnie było bardzo podobnie - na pierwszej wizycie dokładne badanie i w miarę cierpliwe odpowiadanie na pytania. Później już załatwianie pacjenta w tempie błyskawicznym. Było to szczególnie przykre po zabiegu, kiedy pojawił się stres i sporo niewiadomych, czułam się po prostu zbywana. Jest możliwość, aby lekarz przyszedł obejrzeć pacjenta w czasie rehabilitacji, jednak ta wizyta była tak szybka, lekarz poruszał i zbadał błyskawicznie kolano, oświadczył że wszystko jest w porządku i poszedł. Chyba miał rację, jednak załatwienie sprawy w tak bezosobowy sposób, brak wyjaśnienia wątpliwości czy porozmawiania chwilę właściwie tylko zwiększył stres. Tak samo było w czasie wizyty kontrolnej - byle szybciej. Nie wymagam od lekarza aby był Matką Teresą, wiem, że oni mają bardzo dużo pracy, ale w takim ośrodku oczekiwałabym innego potraktowania i umiejętnego podejścia do stresu i wątpliwości pacjenta. Na pewno miałoby to dobry wpływ na całe leczenie.

Inny przykład: lekarz nie powiedział mi ile będzie trwało dochodzenie do siebie po zabiegu. A ja już nie spytałam, bo byłam pewna że jak artroskopia to pewno 4-6 tygodni, tyle mówili mi poprzedni lekarze. Błąd w założeniach - wszystko zależy od tego co jest zrobione, ale dopiero teraz to wiem. Potem zapytałam o to już rehabilitanta i odpowiedział mi: "nie wiem, proszę spytać lekarza". A dostęp do lekarza nie jest łatwy. Okazało się, że 3 miesiące byłam na zwolnieniu. Drobiazg ;-)

Nie mam wątpliwości, że są tam dobrzy fachowcy, warunki na oddziale naprawdę bardzo dobre, rehabilitacja też, choć też bardzo droga i akurat u mnie wszystko szło bardzo powoli. Ale nie wiem, czy zdecydowałabym się tam na zabieg jeszcze raz.
Czy mi pomogli. Powiem szczerze - trudno powiedzieć... może trochę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sport Klinika w Żorach
PostNapisane: 19 mar 2014, o 22:29 
Offline

Dołączył(a): 19 lut 2012, o 14:52
Posty: 5
Lokalizacja: Śląsk
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 2 rekonstrukcje ACL - lewego kolana
Chondromalacja wraz z krepitacją czyli w skrócie: "Moje ciało jest moim wrogiem"...
Ja byłam i to w wakacje 2012. A, że dołączyłam jakoś tutaj pół roku wcześniej i napisałam w którymś poście, że kiedyś sprawdzę i tą Klinikę. I tak tez uczyniłam. Tylko dlaczego nie napisałam tego tutaj wcześniej? To nie wiem. Wyleciało mi z głowy.
Jakie odczucia? Fatalne.
250 zł skasowane plus 60 chyba nawet 68 czy coś takiego za zdjęcie RTG, czyli ponad 300zł. Za co? Za nic.
Jak wspomniałam kiedyś mam uwypuklenie łąkotki w prawym kolanie. A jeżeli chodzi o naprawę ich, robią z tego co mi wiadomo dwie Kliniki w Polsce - Warszawa i Żory. Z racji miejsca zamieszkania, wybrałam Żory. No bo przecież trzeba coś z tym zrobić - chociażby tak przyszłościowo.
Przyjechałam, zapłaciłam. Wizyta - mały wywiad. Wyklepane wszystko. Co?Gdzie?Kiedy?U kogo?Jak? itd.
A lekarz co na to?
Proszę zrobić rezonans magnetyczny , przyjechać z wynikami i wtedy zadecydujemy co dalej, ale prawdopodobnie artroskopia. Wpiszemy panią na listę. Pytam się o czas oczekiwania. A tu padła odpowiedź - ok 2 lat.
Jeb*am. Bo inaczej nie mogę tego nazwać.
Zapłaciłam ponad 3 stówy, nie licząc dojazdu. Tylko po to żeby się dowiedzieć, że ewentualnie po rezonansie, który zrobię oczywiście na swój koszt (tu już mniejsza o to) mogą wpisać mnie na listę.
No to już szczyt.
Wku*wiona wyszłam z tej izby tak, że przez pół drogi powrotnej się uspokajałam.
I szczerze nie polecam. Chyba, że o to chodzi żeby w łapę dać. Bo nie wierzę w takie coś.
I nie, nie miałam USG w cenie!
Chamstwo i prostactwo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sport Klinika w Żorach
PostNapisane: 18 maja 2017, o 23:33 
Offline

Dołączył(a): 11 paź 2009, o 20:45
Posty: 23
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: rozmiękanie chrząstki rzepek i inne ... będzie dobrze :)
Delfina napisał(a):
Co możecie powiedzieć o podejściu lekarzy do pacjentów w tejże klinice ?



Witam serdecznie po kilku latach. Wiem że to jest stosunkowo stary wątek. Sporo czasu minęło od poprzedniego wpisu w tym temacie - postanowiłam podzielić się moimi kolejnymi, pozytywnym doświadczeniami z kliniki.
Delfina powiem krótko -pracują w niej doświadczeni lekarze- ortopedzi, anestezjolodzy, pielęgniarki, rehabilitanci i pozostały personel - starają się wszyscy jak mogą pomóc pacjentowi- oczywiście mowa o pomocy w zakresie ortopedii.
W moim przypadku (refundacji zabiegu przez NFZ) również tak stwierdzam, choć czas oczekiwania na artroskpię z kolejki NFZ jest znacznie dłuższy od komercyjnego trybu. Rzecz zupełnie normalna.

Ogólnie rzecz biorąc współpraca całego zespołu- wraz z innymi specjalistami z innych Klinik jest moim zdaniem na wysokim poziomie, co m.in. oznacza optymalne przygotowanie pod względem hematologicznym przez mojego hematologa do zabiegu artroskopii - stosowany przeze mnie już od dłuższego czasu lek hydroksymocznik oraz heparyna drobnocząsteczkowa -zamiennie z warfaryną stosowaną poza okresem okołozabiegowym (podaję tu nazwy substancji czynnych).
Na okres rehabilitacji mogę bez narzucania sama wybrać, czy to będzie w ich ośrodku w Żorach czy wolę wybrać się gdzieś indziej. Ta część -wiadmomo- nie jest objęta refundacją NFZ.

Chciałabym podkreślić, że warto się cieszyć każdym dniem, rodziną, tym że mamy do kogo zwrócić się o pomoc w potrzebie, jak i tym, gdy sam zabieg i okres pozabiegowy przejdzie bez powikłań, to już w tym momencie wszyscy się mamy z czego cieszyć :) a reszta - w dużej mierze zależy również od nas samych, naszego nastawienia i od przygotowania organizmu do zabiegu, włącznie z poprzedzającą zabieg fizjoterapią.

Pozdrawiam serdecznie,
(nie sportowa) Aga


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL