forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dobre USG
PostNapisane: 25 cze 2011, o 14:17 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 03:19
Posty: 43
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano lewe - bóle, stany zapalne zachyłka nadrzepkowego - w trakcie rehabilitacji;
zmniejszony kąt nachylenia kości krzyżowej
Inne informacje: Poznań
Dr Czyrny - Warszawa.
Specjalnie z Poznania pojechałam zrobić u niego USG. Jestem bardzo zadowolona z badania.
Polecam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dobre USG
PostNapisane: 25 cze 2011, o 17:40 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Ja polecam dr.Berte Kowalska z krakowa.Uczyla sie u dr.Czyrnego i jest instruktorem usg na cala polske.Bylem juz u niej dwa razy i jestem zadowolony.Z tego co wiem to kiedys zajowala sie zabiegami (co jest bardzo wazne bo wie co trzeba zrobic)a teraz tylko diagnostyka.

polecam

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dobre USG
PostNapisane: 25 cze 2011, o 17:46 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2009, o 12:17
Posty: 63
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
A gdzie oprócz TLK na Cystersów w Krakowie przyjmuje dr Kowalska? I jaki jest koszt USG u niej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dobre USG
PostNapisane: 25 cze 2011, o 19:28 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
ul. Rydlówka 44 tel. 662 186 604 koszt usg kolana to max 120 zl.Jak robilem dwa kolana to wziela 200 zl.

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dobre USG
PostNapisane: 25 cze 2011, o 19:46 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2009, o 12:17
Posty: 63
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Dzięki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dobre USG
PostNapisane: 26 maja 2012, o 14:53 
Offline

Dołączył(a): 18 maja 2012, o 10:51
Posty: 28
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: 15/10 - rekonstrukcja MPFL, uwolnienie troczków bocznych.
ze swojej strony mogę polecić dra Donata Czernickiego z CMS na Wawelskiej w Warszawie. Przyjął mnie szybko, zgodził się przyjechać 30 min przed rozpoczęciem pracy i zbadał naprawdę dokładnie, porównał z drugim kolanem i gruntownie opisał. Do tego sympatyczny człowiek, stara się pomóc i wskazać ewentualnie kroki leczenia, jakie on by podjął oraz wyjaśnić skutki zaistniałego urazu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dobre USG
PostNapisane: 21 wrz 2012, o 15:19 
Offline

Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 10:02
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: W trakcie diagnozowania.
Dr Donat Czernicki - ja z tym lekarzem miałam bardzo niemiłe doświadczenie. Na wstępie zapytał czy mam jakieś skierowanie od ortopedy, na co uzyskał odpowiedź, że nie. W ramach wyjaśnienia wytłumaczyłam, że od wielu lat odwiedzam różnych ortopedów i za każdym razem nic z tego nie wynika...podobnie z resztą z kręgosłupem itd
Jak do tej pory najbardziej pomogli mi dobrzy rehabilitanci. Oni też chętnie poświęcają czas pacjentowi. Biora pod uwagę różne zależności w całym aparacie ruchu i wyciągają z tego logiczne wnioski. Jak na razie żaden ortopeda nawet nie zbliżył się zaangażowaniem do takiego podejścia. Niestety w przypadku kręgosłupa 4 na 5 ortopedów sugerowało operację. Problem jest jednak taki, ze dzięki dbaniu o siebie (ukierunkowana aktywność fizyczna oraz dieta) moje objawy są nieadekwatne do obrazu rezonansu (przepuliny z sekwestracją, ucisk na nerwy). Z tego też powodu, ortopedzi, owszem jako jedyne wyjście widzą operację. Jest jednak bardzo "malutki" problem - PŁATNĄ! Jestem zbyt "zdrowa", żeby skierować mnie przez NFZ, jednak jeśli mowa o płatnym zabiegu - 3 implanty - kupa pieniędzy - to oczywiście natychmiast i lepiej nie zwlekać, bo będzie tylko gorzej...
Przepraszam za wątek kręgosłupowy na tym forum. Chciałam jednak podkreślić, że naprawdę mam masę powodów, żeby jednak szukać pomocy nie tylko u ortopedów. Z powodu bardzo uciążliwego bólu kręgosłupa, bagatelizowałam ból kolan. Jednak na dzień dzisiejszy boli na tyle, że nie mogę jeździć rowerem, ani kucać (opisałam to w wątku powitalnym). Dlatego też postanowiłam iść do osteopaty, który zajmie się i kolanami i kręgosłupem. O tym też poinformowałam pana Czernickiego - że wybieram się do osteopaty. I w tym momencie pan Czernicki zrobił mi długi i nieprzyjemny wykład o nieznajomości języka polskiego, o tym, ze nie może znieść tego, ze ludzie używają słów, których znaczenia nie rozumieją, ze od leczenia stawów i mięśni jest ORTOPEDA!!! Tym "miłym" akcentem i w tej "przemiłej" atmosferze zaczął badanie. Jednak w jego głosie cały czas dawało się wyczuć pogardę. Wielokrotnie wracał do tematu, podkreślając, ze trzeba wiedzieć do kogo iść, bo DOBRYCH ORTOPEDÓW jest kilku, choćby tu w CMS-ie. Po co w ogóle taka rozmowa????!!!!!! Co lekarza robiącego USG interesuje gdzie z tym pójdę i dlaczego?
Próbowałam się bronić, ze wydałam już majątek na lekarzy z polecenia i nie zamierzam po raz kolejny usłyszeć- proszę kupić siarczan glukozaminy i inne suplementy, ponieważ ma pani chondromalację chrząstek.
I co ciekawe, wcześniejsze stwierdzenie rozmiękania miałam na podstawie zdjecia RTG. Suplementacja niczego nie zmieniła.
Podczas badania USG dr Donat Czernicki nie zaobserwował chondromalacji, o czym wyraźnie mnie poinformował (dodał również,że USG nie pokaże rzepki od spodu, wiec nie zna jej stanu z drugiej strony) Zapytałam go z ciekawości, czy na podstawie RTG można ją zdiagnozować. Odpowiedział, ze tylko bardzo zaawansowane stadium. Tyle w temacie. Chyba komentarz jest zbyteczny... Wspaniali ortopedzi...
Nie mam przy sobie opisu USG. W poniedziałek napiszę dokładnie diagnozę. Robiłam tylko jedno kolano, to które bardziej daje się we znaki. Lekarz stwierdził zmiany w łąkotce, na szczęście bez śladu pęknięcia, jakieś zgrubienia i resztki płynu. Nie pamiętam dokładnie. Idę z tym skromnym opisem do pana osteopaty, który zdaniem pana Czernickiego jest niepoważnym szamanem i tak naprawdę nie powinien istnieć. Lekarz dał mi do zrozumienia, ze moje podejście do kwestii leczenia jest śmieszne, obraził mnie i cała wizyta, choć BARDZO krótka, była jeszcze bardziej nieprzyjemna. Zupełnie nie pojmuję takiego zachowania, tym bardziej, ze nie przyszłam tam, bo lubię, tylko dlatego, ze mam problem. Mam pakiet w Luxmedzie. Mogłam iśc tam i mieć to USG za darmo. Jednak wiele osób polecało CMS, że warto zapłacić, bo badanie będzie profesjonalne i dokładne. Czy profesjonalne i dokładne sprawdzę niedługo.
Postanowiłam w końcu coś zrobić z takim podejściem służby zdrowia, bo jest to niedopuszczalne. Nieprofesjonalne jest negowanie i podważanie kompetencji kolegów po fachu - czyt. osteopatów (Drodzy osteopaci, uważajcie dokąd wysyłacie swoich pacjentów, poniewaz przypadkowo możecie wysłać do człowieka, który odstraszy wam pacjentów)
Może i są ludzie, którzy chodzą po lekarzach hobbystycznie i mają za dużo kasy. Ja do nich nie należę. Dla mnie ból kolan to tragedia. Mam 32 lata i kręgosłup staruszki. Jak do tego posypią mi się kolana to chyba umrę. Na razie ból nie występuje non-stop. Jednak nie zamierzam czekać, aż przestanę chodzić i zeby wtedy lekarze zajęli się na poważnie problemem.
Mam nadzieję, ze doktor nie olał sprawy badania z powodu moich braków w znajomości języka polskiego, oraz leczenia się u szarlatanów, ponieważ 180 pln wydane za obrażanie to ciut zbyt wysoka cena.
Z pozytywów, dostałam kilka porad co robić z kolanem. Wizyta trwała około 15 minut.
Na razie muszę kończyć. Odezwę się w poniedziałek z opisem.

Pozdrawiam gorąco i dużo zdrowia życzę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dobre USG
PostNapisane: 7 lis 2014, o 03:51 
Offline

Dołączył(a): 7 lis 2014, o 03:48
Posty: 1
Typ użytkownika: Sympatyk
W Ober Clinic zgłoś się do lek. med. Eweliny Tałałaj. To specjalista od USB. W placówce możesz liczyć zarówno na wysoką jakość, jak i na przystępne ceny. Wiem, co mówię:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dobre USG
PostNapisane: 19 sty 2015, o 22:21 
Offline

Dołączył(a): 19 sty 2015, o 22:05
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: pasjonatka bigania, siłowni i jazdy rowerem po leśnych terenach - częste bóle kolan, małe kontuzje
ja polecam USG w przychodni przy Odkrytej - pełna rozpiska http://goldenmed.pl/diagnostyka-obrazowa-rtg-usg,t15,st56 , miałam USG kolana w zeszłym roku co prawda, ale o ile nic się nie zmieniło to powinniście mieć tak jak ja same dobre wspomnienia :)
Nie pamiętam nazwiska lekarza, ale chyba dr Michalak? Michalski? Michalczewski? coś w tę stronę ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dobre USG
PostNapisane: 26 sie 2015, o 10:06 
Offline

Dołączył(a): 26 sie 2015, o 10:04
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Ja robiłam USG w przychodni na Białobrzeskiej w Warszawie (http://www.gabinetusg.com.pl/oferta-usg-doroslych/), fachowe podejście do pacjęta, cena przystępna, a zdjęcie dobrej jakości, ortopeda był zadowolony bo widział wszystko jak na dłoni :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL