forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 04:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: entezopatia mięśnia podkolanowego?
PostNapisane: 26 lut 2013, o 12:30 
Offline

Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:24
Posty: 48
Lokalizacja: Leszno
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
Witam

borykam się od paru dni z dziwną kontuzją. podczas meczu koszykówki poczułem ciągnięcie w dole podkolanowym, które czuję do dziś, jednak w dużo mniejszym stopniu. do rzeczy. Początkowo bolało przy wyproście i zgięciu. aktualnie po 4 dniach przerwy od sportu, zabiegach z lodem+maścią czuje tylko przy mocnym zgięciu i napięciu mięśni. tak jakby to było miejsce przyczepu mięśnia brzuchatego łydki na kości po bocznej stronie kolana do wewnątrz. Także w pozycji stojącej gwałtowne pociągnięcie nogi do góry wywołuje uczucie bólu. jednak przy chodzeniu nic nie czuje, żadnych opuchnięć, wysięków itd. wczoraj rozciągnąłem się delikatnie (czworogłowe,dwugłowe,goleniowo kulszowe,brzuchate łydki) i ból znacznie ustąpił, by nie powiedzieć że wogóle go nie czułem.

Niemniej jednak nie wiem dokładnie czy to ten uraz, który nazwałem tak w tytule wątku i nie wiem za bardzo co robić. wczoraj bardzo delikatnie trenowałem i bólu w trakcie treningu nie było. za wszelkie porady dziękuję


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: entezopatia mięśnia podkolanowego?
PostNapisane: 27 lut 2013, o 00:36 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2012, o 23:03
Posty: 21
Lokalizacja: Gdańsk
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
w tylnej tasmie entezopatia wystepuje raczej w sciegnie achillesa, o etezopatii przyczepów przy kolanie nigdy nie slyszalem a troche artykułów przeczytalem o tej przypadłości ze wzgledu na kolano skoczka. mysle ze to raczej jakies naciagniecie i powinno minać po tygodniu dwóch. na wzmocnienie miesni łydek i przeciwdziałaniu ewentualnej entezopatii dobre sa ćwiczenia ekscentryczne (podobno jak w przypadku kolana skoczka). wygoogluj sobie "protokół alfredsona", jest to program ekscentrycznego wzmacniania achillesa i uelastycznienia innych przyczepów miesnia brzuchatego.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: entezopatia mięśnia podkolanowego?
PostNapisane: 27 lut 2013, o 00:41 
Offline

Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:24
Posty: 48
Lokalizacja: Leszno
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
tak się składa, że kolano skoczka miałem też. co do samej terminologii. znalazłem takie określenie w książce Dziaka- urazy i uszkodzenia w sporcie więc nie kwestionuje tego :) może masz rację :)
tak czy inaczje, dzisiaj pobiegałem na treningu raptem 15 minut po 5 dniach przerwy- może zbyt krótka jeszcze przerwa, przy zmianach kierunku biegu czułem narastający ból przy kości, dalej pewien nie jestem czy to przyczep mięśnia czy więzadło poboczne. jutro idę do fizjoterapeuty więc będę wiedział lepiej co jest grane i jak postępować. podzielę się informacjami, być może pomogą komuś

fizjoterapeuta dokłądnie mnie wybadał i dowiedziałem się że to entezopatia więzadła pobocznego bądź poprostu lekkie podkręcenie 1 stopnia, z którego nawet mogłem sobie nie zdawać sprawy. przerwa, maści, rozciaganie i powolny powrót do sportu po ok tygodniu to zalecenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL