forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Złamanie rzepki.
PostNapisane: 1 lis 2012, o 13:24 
Offline

Dołączył(a): 1 lis 2012, o 13:14
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam . Mam 17 lat , 3 tygodnie temu grałem w siatkę i podczas zeskoku poczułem "przeskok" rzepki jak by do zew. Strony . W szpitalu od razu zrobili mi Artroskopie. Po obejrzeniu kolana ortopeda zdecydował się rozciąć kolano ponieważ stwierdził złamanie rzepki. Lekarz z tego co wiem, zszył rzepkę ponieważ ułamał się "Duży kawałek" i przyszył go szwami które się niby wchłaniają i założył gips na 6 tyg. Mam kilka pytań do was:
1. Czy rzepka nie powinna być zespolona jakimiś drutami ?
2. Jak bardzo to poważny uraz?
3. Jakie mogą być nie powodzenia po zdjęciu gipsu (mam namyśli co może pójść nie tak)
4. Jak długo trwa obrzęk kolana ?

Dziękuje z góry . Arek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Złamanie rzepki.
PostNapisane: 3 lis 2012, o 12:02 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Ad. 1. Co masy napisane na wypisie ze szpitala?
Ad. 2. To pytanie najlepiej zadać lekarzowi prowadzącemu albo fizjoterapeucie? Na tym forum jest człowiek po wieloodłamowym złamaniu rzepki i powrócił do chodzenia po górach i wspinaczki (o ile dobrze pamiętam)- musisz poszukać w wątkach ;)
Ad. 3. To też pytanie do lekarza, a właściwie pytanie powinno bardziej być sformułowane jako "jak wygląda proces powrotu do sprawności w moim przypadku"? A następnie to pytanie zadaj fizjoterapeucie podczas rehabilitacji
Ad. 4. Obrzęk trwa różnie długo u różnych ludzi. Na pewno pomocne w likwidowaniu obrzęku jest trzymanie nogi nieco uniesionej, zimne okłady (których nie wykonasz dopóki masz gips), drenaż limfatyczny i uruchamianie pompy mięśniowej czyli np. grzbietowe zginanie stopy, ale to wszystko powinieneś skonsultować z lekarzem/ fizjoterapeutą :)

Poza tym- bądź dobrej myśli i skupiaj się na osiąganiu małych celów i wyznaczaniu sobie ich po kolei. Na pewno wskazana jest dobra rehabilitacja pod okiem fachowca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Złamanie rzepki.
PostNapisane: 3 lis 2012, o 17:34 
Offline

Dołączył(a): 1 lis 2012, o 13:14
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Na Wypisie pisze ze został ułamany kawałek rzepki i został on przyszyty szwami wchłanialnymi , nacięcie troczków bocznych.
To pisze na karcie od lekarza taką dostałem , w gipsie mam wycięte okno więc na pewno zimne okłady pomogą.

W takim razie za 3 tygodnie idę do lekarza zdjąć gips i wtedy napisze wam co i jak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL