forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 06:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rzepka - upadek na kolano i problem z powrotem do zdrowia
PostNapisane: 25 lis 2011, o 22:05 
Offline

Dołączył(a): 25 lis 2011, o 21:17
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
5 października spadłem ze schodów i potłukłem kolano. Udałem się na pogotowie. Lekarz zbadał moje kolano na krzesełku. Rozpoznanie: obrzęk i krwiak kaletki przedrzepkowej kolana, zlecił okłady z rivanolu, a na następny dzień w razie narastającego krwiaka rzepki do ewentualnej ewakuacji miałem zgłosić się do poradni ortopedycznej. Do poradni zgłosiłem się gdyż nogą nie mogłem ani ruszyć ani chodzić. Lekarz mi tej nogi nie usztywnił, nie było ewakuacji krwiaka, ani nie otrzymałem leków przeciwzakrzepowych, tylko mi kazał robić okłady z riwanolu a przy następnej wizycie z altacetu i innymi maściami.

Po dwóch tygodniach smarowania nic mi nie przechodziło, nadal miałem opuchniętą i obolałą nogę. Lekarz dał mi skierowanie na USG, aby wykluczyć zerwanie wiązadeł rzepki, gdyż rzepka była wyżej niż w drugim kolanie. Po wykluczeniu zerwania tych wiązadeł kazał mi ćwiczyć i smarować maściami, uznając, że cały aparat ruchowy jest nieuszkodzony.

Udałem się do fizjoterapeuty na ćwiczenia rehabilitacyjne, ale nic mi nie przechodzi. Jest już 8 tydzień od upadku. Rano jak wstaję mogę chodzić przez 5 minut zginając kolano. Po kilku minutach mam uczucie mocnego ścisku, jak by mi ktoś związał kolano taśmą i odczuwam również jak bym miał plastikowy patyk, który się zgina podczas zginania kolana. Po krótkim ćwiczeniu to przechodzi i mogę udać się na spacer. Po przyjściu ze spaceru, po krótkim staniu znów nachodzi w zgięciu kolana patyk z mocnym ściskiem w kolanie. Nie przeszkadza mi to w siadaniu, schodzeniu po schodach i nie boli mnie to w nocy.

Lekarz prowadzący twierdzi, że jest wszystko w porządku i każe mi dalej ćwiczyć. A ja mam dyskomfort, czasem mnie coś zaboli nad rzepką.

Cytuj:
Badanie USG z 2011-10-19:
Cechy uszkodzenia podłużnego poziomego w zakresie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej.
Więzadła łąkotki oraz grubość chrząstki stawowej w zakresie dostępnym badaniu prawidłowe. Więzadło rzepki bez zmian urazowych.
Nie stwierdza się wysięku w stawie kolanowym.
Otorbionych zbiorników płynowych w dole podkolanowym nie stwierdza się.
W okolicy przyczepu dalszego mięśnia czworogłowego uda oraz w okolicy przedrzepkowej widoczny jest obrzęk tkanki podskórnej oraz drobne zwapnienia w okolicy przyczepy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL