forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 00:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Uszkodzenie aparatu wyprostnego kolana???
PostNapisane: 21 sie 2016, o 13:54 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2016, o 13:51
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: jest tego sporo:_(
witam
chciałabym poruszyć temat, który mnie niestety dotyczy a przesiedziałam już wiele godzin w internecie i nigdzie nie znalazłam podobnego przypadku
ale od początku...
2 marca tego roku miałam planowaną artroskopię kolana z powodu nadmiernego bocznego przyparcia rzepki- zabieg wykonany z karty informacyjnej wynikało, że został usunięty fałd blony przyśrodkowej oraz podrzepkowy chondromolacja rzepki II i III stopień oraz uwolnienie boczne
po samym zabiegu artroskopii dość szybko stanełam na nogi nie bralam leków przeciwbólowych
po ściągnięciu szwów miałam zacząć rehabilitację i tak też było- krioterapia, laser i ćwiczenia
Niestety szybko zauważyłam że z nogą jest coś nie tak mianowicie nie potrafiłam leżąc na plechac unieść stopy- nogi w górę tak jakbym nie miała czucia( wtedy myślałam ze po zabiegu artroskopi jest to normalne...-to była moja pierwsza operacja!)
na kolejnej wizycie kontrolnej około 1,5 miesiąca po operacji powiedziałam oczywiście o tym lekarzowi, ten złapał się za głowę i kazał wieczorem przyjechać do gabinetu prywatnego na USG, oczywiście tak zrobiłam diagnoza powalająca- powiedział pani Sylwio operujemy i to już jutro
byłam w szoku dopiero po chwili dowiedziałam się ze zostało zerwane ściegno mięsnia prostego i trzeba szyć
tak więc druga operacja 21 kwietnia do dziś noszę stabilizator kąt zgięcia ustawiony na zero, mięsień czworogłowy jakby połowa z niego została taka chuda łydka zanika, jestem tak usztywniona do 9 czerwca...
dodam tylko że po operacji do dziś nie przespałam całej nocy cały czas leki przeciwbólowe
ale najważniejsze bo już pewnie Was za nudziłam czy ktoś miał podobny przypadek że nie miał czucia aby podnieść nogę nie wiem jak to fachowo nazwać nawet na łóżko muszę brać nogę ręką i podnosić w górę
najważniejsza puenta jest taka że ściagając stabilizator dziś odważyłam się położyć i spróbować czy mam już to czucie i niestety kompletnie tego nie czuję nawet nie wiem jak to nazwać nie potrafię podnieść nogi w górę, jeśli ktoś miał podobny przypadek bardzo prosze o komentarz mam 28 lat zaczynam się martwić czy kiedykolwiek dam radę jeszcze wsiąść do auta bo na tą chwilę nawet po prostej powierzchni nie chodze normalnie bez wyprostu...
dziękuję tym co dali radę przeczytać całość;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Uszkodzenie aparatu wyprostnego kolana???
PostNapisane: 21 sie 2016, o 13:55 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2016, o 13:51
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: jest tego sporo:_(
witam ponownie,
Jestem ponad 1,5 miesiąca w trakcie rehabilitacji ( codziennie ćwiczenia, magneto, hydromasaż) wyprostu jak nie było tak nie ma wgl nie odczuwam możliwości podniesienia stopy oraz nogi od kolana w dół samo kolano jestem w stanie na niewielką wysokość unieść. Lekarz nie jest zadowolony ze stanu tego kolana jak to zacytuję jego wpowiedź " nie chcę Pani straszyć czekamy na wyniki badań" wczoraj miałam robiony rezonans za tydzień usg ale wynikow narazie nie mam i stresuję się jak cholera niech ktoś coś podpowie doradzi....pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Uszkodzenie aparatu wyprostnego kolana???
PostNapisane: 26 sie 2016, o 17:54 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2016, o 13:51
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: jest tego sporo:_(
mam wynik rezonansu, wpiszę tylko to co nie jest do końca ok

niskie ustawienie rzepki
chrząstka stawowa rzepki z cechami chondropatii (II stopień)
ściegno miesnia czworoglowego uda o zachowanej ciągłości 15mm ponad przyczepem do rzepki zwężone o nieregularnych obrysach i podwyższonym sygnale ( ze zmianami bliznowatymi po przebytym zespoleniu)powyżej poszerzone z cechami rozwłóknienia , w otoczeniu końcowego odcinka ściegna widoczne zmiany bliznowate i cechy obrzęku tkanki tłuszczowej podskornej i nadrzepkowej
więzadło właściwe rzepki z częsciowym uszkodzeniem obu przyczepow
więzadła krzyżowe przednie i tylne o zachowanej ciągłości z cechami naciągniecia przyczepow do kości udowej
zwiększona dyskretnie ilość płynu w jamie stawowej


dodatkowo z USG
ogromny zanik mięsnia prostego zdrowa noga 15mm operowana 5mm



może teraz ktoś coś wiecej mam wizyte 1 września...i znowu strach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL