forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 19:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: problemy z kolanem (opalenie receptorów???)
PostNapisane: 5 sie 2011, o 19:46 
Offline

Dołączył(a): 5 sie 2011, o 19:32
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Witam, może zacznę od początku.
2 lata temu miałam artroskopie prawego kolana (wycięcie części łąkotki przyśrodkowej). Od tamtego czasu nic poważniejszego z kolanem się nie działo, czasem po treningu (trenuję, trenowałam (?) siatkówkę). Kilka miesięcy temu kolano zaczęło znowu boleć, chwilami nie mogłam stanąć na noge. Pierwsza diagnoza to chondromalacja, pół roku przerwy w sporcie i zastrzyki Synocromem (wczoraj skończona seria 3). Zaznaczam, że po każdym zastrzyku kolano strasznie bolało cały dzień. Po pierwszych 2 zastrzykach w miejscu wyciętej łąkotki pojawił się ból, szczególnie podczas chodzenia odczuwała jakby ucisk. Od lekarza dowiedziałam się, że nie powinno boleć, bo nic nie ma, a jeżeli ból nie ustanie potrzebny będzie zabieg opalenia receptorów (??)Pozatym wczoraj zauważyłam, że pod rzepką po zewnętrznej stronie spuchło mi kolano, chodzenie po schodach chwilami graniczy z cudem, czuję, jakby kolano było "ciężkie", przy zginaniu mam takie dziwne uczucie (nie potrafię tego opisać).
W związku z tym mam 2 pytania: po 1 o co chodzi z tym opaleniem Nie znalazłam nigdzie informacji o tym, a trochę się obawiam.
Po 2 co może być przyczyną tego spuchnięcia pod rzepką, bólu podczas dotykania tego miejsca?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź! ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: problemy z kolanem (opalenie receptorów???)
PostNapisane: 6 sie 2011, o 07:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Co do punktu 1. to mnie lekarze też wspominali o czymś takim i też mi się to nie spodobało :-). Moja wiedza jest bardzo mętna, ale oczywiście nie chodzi o przypiekanie żywym ogniem ;-) tylko traktowanie struktur w kolanie prądem (może też temperaturą) w celu ich znieczulenia. Z opisu zabiegu wnioskuję, że ostatecznie mi tego nie zrobiono. W niektórych przypadkach zapewne ma to sens. Jednak patrząc na Twoje objawy chyba skonsultowałabym się również z innym lekarzem.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: problemy z kolanem (opalenie receptorów???)
PostNapisane: 6 sie 2011, o 13:39 
Offline

Dołączył(a): 5 sie 2011, o 19:32
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Dzięki za odp ;)
Co do konsultacji z innym lekarzem to może to być trudne, ponieważ u mnie w mieście nie ma dobrego lekarza, do obecnego jeżdże 37 km, ale nie narzekam. Pojadę w czwartek to może się dowiem czegoś ..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL