forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 20:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Cecha entezopatii obu rzepek.
PostNapisane: 24 mar 2015, o 19:37 
Offline

Dołączył(a): 24 mar 2015, o 19:13
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum. Dzisiaj odebrałem prześwietlenia kolan. I niestety okazuje się, tak jak w temacie że kolana mają cechy entezopatii obu rzepek. Zmartwiło mnie to bo jeśli coś widać na rtg to nie wróży nic dobrego. "Zaliczyłem" już paru ortopedów i każdy stwierdził coś innego, jeden 2 lata temu nic nie widział na zdjęciach drugi że to chondromalacja, trzeci że to zmiany przeciążeniowe. W przyszłym tygodniu udaję się do następnego lekarza uzbrojony w nowe zdjęcia rtg i opis. Po dzisiejszym wyniku jestem nieco załamany. Ból przy schodzeniu po schodach i ostry ból przy jeździe na rowerze zwłaszcza przy podjeżdżaniu pod jakieś wzniesienia. Czy ktoś walczy z czymś podobnym. Pozdrawiam. Damian


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cecha entezopatii obu rzepek.
PostNapisane: 31 mar 2015, o 12:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 gru 2013, o 16:04
Posty: 32
Lokalizacja: Chorzów
Typ użytkownika: Profesjonalista
Witam. W związku z powyższym opisem udałbym się prócz ortopedy, do gabinetu fizjoterapeutycznego na wizytę diagnostyczną- terapeutyczną , aby terapeuta ocenił za pomocą badania (testów diagnostycznych, funkcjonalnych) staw kolanowy i stawy sąsiednie, ocenił struktury palpacyjnie wokół stawu kolanowego, napięcia mięśniowe, zaobserwował jak zachowuj się kolano podczas podstawowych aktywności (przysiadu obunóż, jednonóż), a także zaobserwował "zachowanie" się kolana podczas jazdy na rowerze. Przede wszystkim trzeba znaleźć przyczynę niewłaściwego obciążenia, może to tylko kwestia utrzymanie prawidłowej osi kończyny czy też zmiany schematu ruchowego. Ewentualnie można poszerzyć diagnostykę o badanie USG czy MR. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL