forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 15:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: problem z kolanem :(
PostNapisane: 12 lut 2012, o 16:54 
Offline

Dołączył(a): 12 lut 2012, o 16:38
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam serdecznie wszystkich na forum. Postanowiłam napisać tutaj bo nie wiem co mam robić. Kolana chrupały mi od zawsze.Jednak nigdy mnie to nie bolało. Potem miałam kilka problemów bólowych z lewym kolanem. Nie będę się tutaj na ich temat rozpisywać bo nie o to mi akurat chodzi.Wczoraj chrupnęło mi w lewym ( znów) kolanie. Zaczęła mnie boleć rzepka i miejsce pod nią. Od czasu chrupnięcia kolano nie chce mi odstrzelić spowrotem. Czuje duży ucisk w kolanie ( tak jakbym na kolanie miała założony bardzo mocno bandaż). Nie mogę chodzić .Jak wyprostuję nogę bądź siedzę np na krześle gdzie kolana mam ugięte to jest cały czas duży ból. Dodam ze kolano nie jest spuchnięte ani czerwone. Tylko bardzo cieple i bolące.Nie wiem czy to istotne ale jak miałam robiony rtg to mi wyszło że mam zwyrodnienie na tym lewym kolanie. Bardzo proszę o porady co robić czy mam jechać na dyżur czy czekać na wizytę u ortopedy ( mam naznaczona wizytę dopiero na kwiecień w zw z innym problemem).Od wczoraj robię okłady z zimnego i bandaż elastyczny ale to nie pomaga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: problem z kolanem :(
PostNapisane: 13 lut 2012, o 14:16 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 09:10
Posty: 97
Lokalizacja: Gda/PL
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: LEWE: zerwane ACL, uszkodz.łakotki przyśrodkowej, zmiany zwyrodnieniowe, chondropatia II-IV st., obrzek maziowki i ciała Hoffy. Rekonstrukcja ACL 01.12.2010.
PRAWE:podobnie, rekonstrukcja 17.11.2011.Rehabilitacja.
Inne informacje: Uszkodzenie kolan w wyniku amatorskiej gry w piłkę nożną, dalsza dewastacja spowodowana olaniem sprawy i uprawianiem sportów z zerwanymi więzadłami.
Brzmi nieciekawie. Ja bym poszedł do jakiegoś fizjoterapeuty, żeby popracował z tą rzepką,bo nie wyobrażam sobie czekania z tym do kwietnia. Zwyrodnienia to niestety słaby prognostyk na przyszłość.
powodzenia.

_________________
Pzdr
____
01.12.2010. Kolano lewe - Artroskopia z rekonstrukcja ACL sp. BPTB, mocowanie Biosure oraz częściowa meniscektomią przyśrodkową.
17.11.2011. Kolano prawe - rekonstrukcja ACL tą samą metodą. W trakcie rehabilitacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: problem z kolanem :(
PostNapisane: 30 sty 2018, o 19:51 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2016, o 20:15
Posty: 5
Typ użytkownika: Sympatyk
na kolano polecam taką opaskę http://sklep.torst.pl/polaryzatory-torsyjne/15-leczenie-stawu-kolanowego-miesni-konczyn-dolnych.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: problem z kolanem :(
PostNapisane: 31 sty 2019, o 18:05 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2019, o 17:54
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Czy warto testować suplementy ?

_________________
Blog-adelgazar.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: problem z kolanem :(
PostNapisane: 28 lut 2019, o 13:02 
Offline

Dołączył(a): 7 cze 2017, o 15:24
Posty: 8
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
W przypadku takiego problemu na pewno wypadałoby udać się do ortopedy w celu dokładnego zbadania kolana. Opaska jak najbardziej okazać się może dobrym wyborem, o ile tylko postawi ktoś na produkt odpowiedniej jakości. Na https://mediplus.pl/stabilizatory-kolan ... eller.html zamówić możecie bardzo solidną opaskę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL