forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 08:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Entezopatia przyczepu więzadła rzepki
PostNapisane: 6 paź 2013, o 01:39 
Offline

Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:58
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Entezopatia przyczepu wiezadla rzepki
Witam! Wiem, że wielokrotnie był ten temat tu poruszany, ale chciałem się zapytać/poradzić w kilku sprawach.
Grałem w siatkówkę przez rok, zaniedbywałem rozgrzewkę. Odczuwałem ból pod rzepką. Przestałem grać. Chodziłem od lekarza do lekarza. W końcu jeden stwierdził, że mam kolano skoczka. Podano mi PRP(pod koniec sierpnia), choć ono za dużo nie dało(jedynie zmniejszyła się entezopatia odrobinę) po podaniu prp chodziłem przez miesiąc o kulach, w ortezie. Teraz ból występuje głównie przy zginaniu kolana, moze to dlatego, że miałem nogę lekko usztywnioną przez miesiąc?( Boli więzadło rzepki i miejsce nad rzepką). Lekarz zalecił mi rowerek stacjonarny oraz wzmacnianie 4-głowego na siłowni(nie mam za bardzo dostępu do niej), i powiedział, że jak bóle nie ustąpią to za miesiąc mam się zgłosić na kolejne prp. Dlatego tutaj chciałem się zapytać czy warto iść jeszcze raz?(nie bardzo mi to pasuje, szkoła i wgl..) Czy może są inne sposoby na to? Może wzmocnienie jakiś mięśni by wystarczyło? Może poleci mi ktoś jakieś ćwiczenia?

Proszę o pomoc i pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Entezopatia przyczepu więzadła rzepki
PostNapisane: 13 sty 2014, o 02:19 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2009, o 01:37
Posty: 85
Typ użytkownika: Profesjonalista
Mój problem: www.centrum-synergia.pl
Niestety nie mam prostych odpowiedzi... Po długotrwałym unieruchomieniu, nie tak łatwo wrócić do normalności a tym bardziej do sportu. Mięsień unieruchomiony skraca sie (oszczędnościowa gospodarka organizmu). Najbardziej wskazana terapia pod okiem fizjoterapeuty, w razie niemożności chociaż porządny stretching czworogłowego: http://www.youtube.com/watch?v=hFTSZfIGy7M


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL