forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 14:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kolano - problem
PostNapisane: 25 cze 2013, o 12:05 
Offline

Dołączył(a): 25 cze 2013, o 12:00
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam serdecznie ,


zwracam się do was z pytaniem odnośnie kolana . W listopadzie zeszłego roku obudziłem się z potwornym bólem kolana. Nie mogłem wyprostować kolana a chodzenie równało się z wielkim bólem .Ból kolana odczuwalny jest po zewnętrznej części stawu i czasami tak jakby pod kolanem , całkiem pod spodem . Oczywiście jak zwykle stwierdziłem że sam się wyleczę (moje beznadziejne podejście do zdrowia ) ale kiedy minęły już 3 miesiące , poddałem się i wybrałem się do lekarza . Pierwszy lekarz ortopeda , stwierdził że prawdopodobnie będzie potrzebna operacja kolana ,ale przed tym należy wykonać rezonans . Przeraziło mnie to niesamowicie bo słyszałem już jak wygląda życie po takiej operacji ( a sport jest dla mnie bardzo ważnym elementem w życiu)
Stwierdziłem, że wybiorę się do drugiego lekarza , który ponoć leczył piłkarzy z Lecha Poznań :) . Lekarz ten stwierdził , że operacja będzie tu zbyteczna i nie wskazana bo jest to zwykłe zapalenie kolana i gdybym przyszedł wcześniej nie byłoby takiego problemu . Dostałem zastrzyki sterydowe tzw. blokadę (100zł za zastrzyk ) . No i rezultaty były super . Po 3 zastrzykach mogłem wyprostować kolano , a po 5 już normalnie chodziłem nie czując większego bólu . Zacząłem powoli odbudowywać mięsień, bo zrobił się naprawdę mały . Zauważyłem że jazda na rowerku , podnoszenie delikatnych obciążeń spowodowało, że ból kolana praktycznie przestał istnieć . Ale przez prace i szkołę musiałem zrobić sobie 2 tyg. przerwy . No i ból znowu wraca , wczoraj po przejściu 2 km noga zaczęła odmawiać posłuszeństwa i strasznie boleć . Po chwil odpoczynku mogłem przejść znowu 1 km bez bólu a potem znowu to samo . Pytanie moje brzmi : czy to przypadek że akurat teraz zaczęła mnie boleć i jest to problem poważniejszy ? Czy może faktycznie kluczową sprawą jest tu rehabilitacja ? Może mam coś zażywać? Może coś mi polecicie :)

Pozdrawiam i przepraszam , że tak się rozpisałem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolano - problem
PostNapisane: 31 sty 2014, o 12:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2012, o 16:55
Posty: 75
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Inne informacje: gdy się ma tylko młotek większość rzeczy wygląda jak gwoździe
witam,

a rezonans już zrobiłeś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL