forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 15:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Okropny ból kolana
PostNapisane: 19 lut 2013, o 00:21 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2013, o 23:06
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Od czasu do czasu miałam małe pobolewania kolan. Większe problemy zaczęły się w zeszłym roku, kiedy obudziłam się rano z ogromnym bólem kolana i mięśnia z tyłu uda, tak że ledwo kolano zginałam i prostowałam. Wtedy to wylądowałam u "pierwszego lepszego" ortopedy-traumatologa, który po zrobieniu USG stwierdził uszkodzenie MM, przerost fałdu maziowego, entezopatie mięśnia dwugłowego oraz dał skierowanie na artroskopię. Nie poleciałam od razu do szpitala, tylko postanowiłam pójść na konsultację do drugiego lekarza. Lekarz numer 2 stwierdził, że nie ma takiej potrzeby, żebym szła na artroskopię, przepisał xefo rapid oraz skierował na rehabilitację. Po tym rzeczywiście ból ustąpił prawie całkowicie, od czasu do czasu coś tam zabolało na chwilę. Kilka dni temu znowu wszystko nawaliło. Pojawiła się opuchlizna kolana z przodu i z tyłu, ból i opuchnięcie mięśnia czworogłowego, ból mięśnia dwugłowego. Ból jest okropny, nie do zniesienia, czuję jak by kolano coś rozpierało od środka, czasami coś mi w nim pulsuje (tak jak powieka kiedy brak magnezu), ból jest piekący, kolano i mięśnie mocno ciepłe. Wylądowałam z tym ponownie u lekarza, który stwierdził, bez robienia usg, czy zlecenia innych badań, macając przez minutę kolano, że to chondromalacja rzepki, kazał brać arthron complex, piascledine i iść se na rehabliltacje. Chociaż się nie znam, ale mam wątpliwości czy taki ból, tych wszystkich mięśni i kolana to tylko chondromalacja rzepki ? Prosiłabym Was o poradę co to może być. Obecnie jestem na etapie szukania jakiegoś dobrego lekarza, ale mam już dość tego bólu, jestem już przez niego wymęczona.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Okropny ból kolana
PostNapisane: 19 lut 2013, o 12:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Cześć Vesper.
Sama diagnoza "chondromalacja" bez próby znalezienia jej przyczyn na pewno nie jest satysfakcjonująca. Również, na pewno nie tylko chondromalacja jest odpowiedzialna za ból kolana. Już wcześniej stwierdzono u Ciebie przeciążenia, zapalenia różnych struktur. To wszystko zbiera się razem do kupy i daje taki obraz.

Nie ma się co wymądrzać - nie postawimy Ci tu diagnozy, potrzebujesz naprawdę dobrego lekarza, współpracującego z dobrym rehabilitantem. "Se pójście" na rehabilitację to nie jest zła rzecz (jak się sama przekonałaś) pod warunkiem że trafisz w dobre ręce. Do kogoś kto właściwie oceni stan mięśni, sposób poruszania się, pracę nóg itp.

Być może artroskopia okaże się niezbędna, ale zapewne rozsądne będzie wypróbowanie najpierw rehabilitacji i innych środków. Chcoć znowu wszystko zależy od opinii lekarza i Twojej. Kiedy uznasz, że wszystkie środki już wyczerpałaś i teraz zostaje tylko 'nóż'. Z tym jednak też nie należy się śpieszyć...

Co z lekarzem numer 2, który zalecił Ci skuteczne leczenie i wydaje się rozsądny? Może warto go odwiedzić i powiedzieć, że problemy wróciły? On już zna historię Twojej choroby i powinien mieć lepsze możliwości oceny Twojego stanu i zalecenia leczenia. Również należałoby się zastanowić, co spowodawało powrót dolegliwości, może są jakieś błędy w Twoim postępowaniu, może przeciążyłaś kolano. O tym również musisz porozmawiać z lekarzem lub swoim poprzednim rehabilitantem.

To tyle ogólnych porad, konkrety tylko u fachowców. Łatwo się mówi, wiem, ale innej drogi nie ma...

Trzymaj się dzielnie!

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Okropny ból kolana
PostNapisane: 24 kwi 2018, o 13:41 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2016, o 20:15
Posty: 5
Typ użytkownika: Sympatyk
spróbuj zastosować takie opaski http://sklep.torst.pl/polaryzatory-torsyjne/15-leczenie-stawu-kolanowego-miesni-konczyn-dolnych.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL