forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 11:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Skręcenie kolana
PostNapisane: 8 sty 2013, o 20:41 
Offline

Dołączył(a): 14 sie 2012, o 12:25
Posty: 12
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: LEWE :2 lata męki, zapalenie ciała hoffy, artroskopia na boczne przyparcie, problemy po, skręcenie, i po 4 miesiącach od skręcenia operacja ... w trybie pilnym ( MM i WKP)
Cześć!
Nie wiem gdzie mogę się dopytać dokładnie co powinnam zrobić, ale mam pytanie jestem po artroskopii kolan lewego ( boczne przyparcie rzepki)
2 stycznia ze szkoły zabrała mnie karetka , bo kolano mi się zablokowało i nie dało rady rozruszać.
Doktor na ostrym dyżurze skierował mnie na usg i i 7 stycznia miałam usg.
Pan od usg stwierdził naderwanie więzadła pobocznego .
I dzisiaj byłam u swojego lekarza, który wynik usg (swoją drogą nie dostałam go do ręki, czy moja mama) i oglądał go 30 sec.
Kazał mi zgiąć tyle ile mogę ( co tragicznie wypada z tym co było) i tak jakby od nie chcenia zobaczył co tam jest. Nie wiem, może to moje osobiste wrażenie. I dotykał mnie po tym kolanie i ono było całe obolałe . A on stwierdził ,że nie może mnie boleć całe jak on to ujął ,że tak gdzie mnie dotyka nie może mnie boleć.
I stwierdził skręcenie i przy okazji uszkodzenie właśnie tego wiązadła.. przy okazji mówię,że to było naderwanie 1 stopnia.
No , ale skierował mnie na rehabilitacje i kazał przyjść przed feriami i kazał nosić ortezę.
Co mam z tym zrobić, bo kolano naprawdę mnie boli i nie jest w dobrej kondycji ? !
Proszę o odpowiedź :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skręcenie kolana
PostNapisane: 14 sty 2013, o 18:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Cóż, lekarze często wykonują swoje czynności jakby "od niechcenia" i bardzo szybko - przynajmniej tak to wygląda dla nas pacjentów i nas frustruje (wiem po sobie). Nie musi to oznaczać złej diagnozy/leczenia, raczej nieliczenie się z psychologią... Nie widać powodu aby podważać zalecenia lekarza, szczególnie, że Cię nie zbadamy i nie znamy szczegółów.

Błędem jest natomiast to, że lekarz Cię nie przekonał. Zawsze możesz wybrać się do innego. Spróbuj znaleźć takiego, który ma dobre opinie.. Jeśli korzystałaś z NFZ, warto zawalczyć prywatnie. Masz prawo do otrzymania wyników badań, więc po prostu wybierz się do tego ośrodka i śmiało poproś o wynik USG.
Możesz też po prostu posłuchać lekarza, udać się na zaleconą rehabilitację (o ile masz jakiś sensowny termin), oszczędzać kolano i zobaczyć jakie są efekty. Na pewno nie będą natychmiastowe, kolano potrzebuje czasu aby dojść do siebie, a Ty cierpliwości.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skręcenie kolana
PostNapisane: 14 lut 2013, o 20:18 
Offline

Dołączył(a): 14 sie 2012, o 12:25
Posty: 12
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: LEWE :2 lata męki, zapalenie ciała hoffy, artroskopia na boczne przyparcie, problemy po, skręcenie, i po 4 miesiącach od skręcenia operacja ... w trybie pilnym ( MM i WKP)
Jestem właśnie po półtora miesięcznej rehabilitacji i nie widzę poprawy :cry: Straszne. Nie dość, że pan doktor patrzy się na mnie jakbym się z jakiejś choinki urwała mówiąc mu że mnie boli to on dwa tygodnie temu nie widział problemu. Tylko ja widzą ogrom problemu. Codzienne pokonywanie ogromnej ilości schodów w szkole, Siedzenie na lekcjach też mi nie służy. :shock:
A ileż można być na proszkach przeciwbólowych?
Ale może dokładnie opiszę swój problem co się dzieje. :P
Kolano spuchnięte i nie ma się co oszukiwać opuchlizna jest. (chodzę o kulach i w ortezie od ponad półtora miesiąca). Chodzenie sprawia mi problem bez kul ani rusz. I co ze zgięciem ? do 90 stopni z bólem.
No, ale dwa dni temu byłam u pana doktora. i wytłumaczyłam mu prosto i KLAROWNIE przede wszystkim, że nie widzę poprawy.
I wkońcu doktor się zdecydował na rezonans , trzymajcie kciukasy mocno. :P
I ja wam też DUŻO ZDROWIA ŻYCZĘ! :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skręcenie kolana
PostNapisane: 15 lut 2013, o 00:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Powodzenia! Rzeczywiście kiepsko to wygląda... no, ale może teraz pchniesz sprawy do przodu.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skręcenie kolana
PostNapisane: 15 lut 2013, o 18:17 
Offline

Dołączył(a): 14 sie 2012, o 12:25
Posty: 12
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: LEWE :2 lata męki, zapalenie ciała hoffy, artroskopia na boczne przyparcie, problemy po, skręcenie, i po 4 miesiącach od skręcenia operacja ... w trybie pilnym ( MM i WKP)
Dziękuję za ciepłe słowa i dam znać jak coś się ruszy . :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skręcenie kolana
PostNapisane: 7 maja 2013, o 19:12 
Offline

Dołączył(a): 14 sie 2012, o 12:25
Posty: 12
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: LEWE :2 lata męki, zapalenie ciała hoffy, artroskopia na boczne przyparcie, problemy po, skręcenie, i po 4 miesiącach od skręcenia operacja ... w trybie pilnym ( MM i WKP)
NO I W KOŃCU SIĘ COŚ RUSZYŁO! :D

Odebrałam niedawno wynik rezonansu, gdy go przeczytałam wybuchnęłam śmiechem. Opis był idealny...

No oczywiście wybrałam się do lekarza. Kolano nadal nie było w dobrej formie ... Lekarz spojrzał na opis i stwierdził ,że jest jakiś taki za idealny. Odpalił płytę z rezonansem i czar prysł ;(
W trybie pilnym zostałam wysłana na operacje... uszkodzona łękotka i wiązadło przednie krzyżowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skręcenie kolana
PostNapisane: 18 maja 2013, o 11:41 
Offline

Dołączył(a): 14 sie 2012, o 12:25
Posty: 12
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: LEWE :2 lata męki, zapalenie ciała hoffy, artroskopia na boczne przyparcie, problemy po, skręcenie, i po 4 miesiącach od skręcenia operacja ... w trybie pilnym ( MM i WKP)
Mam do was pytanie, jako ,że wczoraj usiadłam do dokumentów ze szpitala i wzięłam swoje skierowanie na artroskopię zobaczyłam w rozpoznaniu ( co będzie robione) WKP i MM , ktoś wie co to?

Trochę się denerwuję, ale nie aż tak jak za pierwszym razem, 22 maja idę do szpitala , a 23 operacja.


Zdrowia wam życzę i powodzenia ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skręcenie kolana
PostNapisane: 4 lis 2013, o 12:31 
Offline

Dołączył(a): 4 lis 2013, o 11:54
Posty: 1
Typ użytkownika: Sympatyk
No oczywiście wybrałam się do lekarza. Kolano nadal nie było w dobrej formie ... Lekarz spojrzał na opis i stwierdził ,że jest jakiś taki za idealny. Odpalił płytę z rezonansem i czar prysł ;(

_________________
Prep4sure.com Testking 70-411 70-486 70-534 70-688 70-467 70-646 Braindump


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL