forum o naszych kolanach

Teraz jest 20 kwi 2024, o 05:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z kolanem
PostNapisane: 14 wrz 2012, o 19:22 
Offline

Dołączył(a): 14 sie 2012, o 12:25
Posty: 12
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: LEWE :2 lata męki, zapalenie ciała hoffy, artroskopia na boczne przyparcie, problemy po, skręcenie, i po 4 miesiącach od skręcenia operacja ... w trybie pilnym ( MM i WKP)
Chciałabym się podzielić swoim problemem, może ktoś ma coś podobnego :)
Mój problem zaczął się w lutym, gdy po zjeżdżaniu na sankach z moimi młodszymi braćmi kolano (lewe) spuchło i zsiniało. Moje ruchy były między nie pełnym wyprostem a zgięciem 40 stopni. Udałam się w Warszawie do szpitala na Działdowskiej na ostry dyżur, tam zrobili mi RTG ( które swoją drogą trwało 20-25 minut) i USG , gdzie pani która je wykonywała stwierdziła,że ona nie umie robić USG kolana i ona mi zrobi takie na odwal się ( kolejne 20 minut na badaniu) , zostałam wypisana z kwitkiem i dostałam kule i altacet. Żadne leki przeciwbólowe, altacety oraz te okłady żelowe nie pomagały albo przynosiły chwilową ulgę.
Kazano mi przyjść na kontrolę na kontroli pan chirurg nie widział co mi jest , a stało nade mną jeszcze 5 studentów. Kazali mi przyjść do ortopedy 2 dni później usłyszałam ,że to może być problem z łąkotką. Dostałam skierowanie do WSDZ na Kopernika , Trafiłam tam do pana doktora Zbiewskiego, który stwierdził zapalenie ciała Hoffy, dostałam skierowanie na rehabilitację ( 2 turnusy, z małą przerwą między nimi ze względu na niewykrytą astmę) w między czasie zrobiłam rezonans magnetyczny i USG , w którym wyszło stłuczenie trzonu łąkotki bocznej oraz ślady płynów . Jednak w czasie 2 turnusu upadłam na to chore kolano centralnie na rzepkę, a kolano tak od lutego do teraz jest spuchnięte i 20.09.12 idę na artroskopię aby zobaczyć co tam jest...
A co do kul chodziłam 3 miesiące, bo pozbyłam się w czasie rehabilitacji... jednak nadal boli i jest spuchnięte i sine to kolano


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 24 paź 2012, o 20:56 
Offline

Dołączył(a): 14 sie 2012, o 12:25
Posty: 12
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: LEWE :2 lata męki, zapalenie ciała hoffy, artroskopia na boczne przyparcie, problemy po, skręcenie, i po 4 miesiącach od skręcenia operacja ... w trybie pilnym ( MM i WKP)
Jestem właśnie po artroskopii . Przyszłam 11.10.12 , następnego dnia operacja, a potem wyszłam 16.10.12.
Po operacji do wyjścia nie wiedziałam co mi robili, pan doktor zwiał .. "Doktor Widmo" , więc dopiero jak spojrzałam na wypis to było napisane Boczne przyparcie rzepki :o Co nie wyszło w żadnym badaniu, nieźle ..Miałam uwalniane troczki boczne rzepki , ustawianą rzepkę. Dren miałam, co było dla mnie okropne bo nie mogłam spać na boku, a na plecach nie zasnęłam :D
Ale po wyjęciu drenu w poniedziałek co było zresztą bardzo bolesne czułam się naprawdę jeszcze lepiej. A po wyjściu we wtorek zaczęłam rehabilitację w czwartek. I ćwiczę pełną parą :) 23.10.12 byłam na kontroli u pana doktora, który zrobił mi punkcję,ale na zdjęcie szwów idę na za tydzień. Na tzw. szynie dzisiaj miałam 115 stopni zgięcia ,ale w praktyce wychodzi 90 stopni przez ból, dyskomfort i taki dziwny ucisk . Biorę Aescin i Flexiparin pod skórnie i jeszcze tydzień dwa o kulach, a chodzenie mi kiepsko wychodzi, ale staję obciążam ją jako tako. Ale wygląda to zabawnie. Ale zauważyłam dzisiaj ,że kolano parę razy mi uciekało , więc jutro zasypię gromem pytań panią rehabilitantkę i zobaczymy co na to poradzi do wizyty u doktora :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 29 paź 2012, o 15:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2012, o 16:55
Posty: 75
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Inne informacje: gdy się ma tylko młotek większość rzeczy wygląda jak gwoździe
o....! ile to człowiek musi wycierpieć przez konowalstwo lekarzy, czy ktoś trafił od razu na mądrego lekarza ortopedę lub jakiegoś diagnostyka który zainteresował się człowiekiem i co najważniejsze uwierzył w jego historię?????

co z Twoim kolanem? Co na to wszystko Twój ortopeda?
Jak się czujesz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanem
PostNapisane: 30 paź 2012, o 20:14 
Offline

Dołączył(a): 14 sie 2012, o 12:25
Posty: 12
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: LEWE :2 lata męki, zapalenie ciała hoffy, artroskopia na boczne przyparcie, problemy po, skręcenie, i po 4 miesiącach od skręcenia operacja ... w trybie pilnym ( MM i WKP)
Co na to ortopeda, w sumie nic, ale jest bardzo fajnym człowiekiem swoją drogą. Pewnie wiele razy się z tym spotkał ,że nie wiadomo było do puki się nie otworzyło.

A czuję się na razie dobrze. Kule jeszcze są moimi dodatkami, bo mam słabe mięśnie i kolano mi ucieka. Dziś miałam wyjęte szwy i ortopeda powiedział ,że wszystko pięknie się goi. Więc jestem szczęśliwa. :D


A co do tego latania po lekarzach , to prawda musiałam się troszkę nachodzić , ale warto było,że trafić na dobrego ortopedę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL