forum o naszych kolanach

Teraz jest 23 kwi 2024, o 11:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: czy ktoś ma implant stawu kolanowego z tlenku cyrkonu?
PostNapisane: 6 sie 2012, o 16:32 
Offline

Dołączył(a): 6 sie 2012, o 15:24
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: endoproteza stawu kolanowego
Czeka mnie poważna operacja wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Szukam wszelkich informacji na temat implantu z tlenku cyrkonu. Jeżeli jest tu osoba z takim implantem proszę o kontakt. Interesuje mnie zwłaszcza gdzie była przeprowadzona operacja, jak się zachowuje implant, jak przebiegała rehabilitacja.
Mam dość skomplikowaną sytuację ze stawem kolanowym i szukam najbezpieczniejszej opcji, a lekarze bardzo różne rozwiązania proponują.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: czy ktoś ma implant stawu kolanowego z tlenku cyrkonu?
PostNapisane: 7 sie 2012, o 14:36 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 09:10
Posty: 97
Lokalizacja: Gda/PL
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: LEWE: zerwane ACL, uszkodz.łakotki przyśrodkowej, zmiany zwyrodnieniowe, chondropatia II-IV st., obrzek maziowki i ciała Hoffy. Rekonstrukcja ACL 01.12.2010.
PRAWE:podobnie, rekonstrukcja 17.11.2011.Rehabilitacja.
Inne informacje: Uszkodzenie kolan w wyniku amatorskiej gry w piłkę nożną, dalsza dewastacja spowodowana olaniem sprawy i uprawianiem sportów z zerwanymi więzadłami.
Nie wiem czy ktokolwiek tutaj jest z endoprotezą stawu kolanowego. Mógłbyś przybliżyć swoją historię? Jaki jest powód konieczności wstawienia endoprotezy, w jakim jesteś wieku, gdzie masz mieć robiony zabieg, jakie są inne metody niż "implant z tlenku cyrkonu" (cokolwiek to jest)? Chodzi mi, że Twoje doświadczenia mogą się tutaj przydać, sorki, wiem, że pewnie głupio to brzmi ale możliwe, że mnie za jakiś czas też to będzie czekać wiec mógłbyś napisać coś więcej.

_________________
Pzdr
____
01.12.2010. Kolano lewe - Artroskopia z rekonstrukcja ACL sp. BPTB, mocowanie Biosure oraz częściowa meniscektomią przyśrodkową.
17.11.2011. Kolano prawe - rekonstrukcja ACL tą samą metodą. W trakcie rehabilitacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL