forum o naszych kolanach

Teraz jest 20 kwi 2024, o 02:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co robić?
PostNapisane: 3 cze 2012, o 22:26 
Offline

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 22:13
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Od nieco ponad tygodnia ćwiczę intensywnie, ponieważ chcę schudnąć. Ćwiczę głównie wykonując ćwiczenia Mel B i Jillian Michaels - jest tam dużo wyskoków i ćwiczeń z ciężarkami. Przez tydzień ćwiczyłam z ciężarkami o wadze 0,6kg (mam słabe ręce) i kiedy po tym czasie zmieniłam ciężarki do 1kg... coś się stało :(. Wykonywałam ćwiczenie polegające na staniu w rozkroku, z tym że jedna noga z przodu, druga z tyłu; robiąc taki jakby przysiad podnosiłam ciężarki. Pilnowałam, żeby przy tym przysiadzie kolano nie przekraczało linii palców, a jednak w pewnym momencie coś 'strzeliło'. Od tej pory w obu kolanach mam dziwne uczucie, którego nie potrafię określić. Pierwszy dzień po feralnym treningu sprawiało mi ból wstawanie i siadanie, teraz zostało tylko dziwne uczucie, ale kiedy próbuję ćwiczyć ból znowu się pojawia (tak jakby po zewnętrznej stronie kolan).

Ćwiczę w butach do fitnessu. Mam 21 lat, BMI w normie (69kg/172cm), ćwiczyłam średnio po 40min dziennie :(.

Proszę o pomoc, bo nie wiem co mam robić. Czy mam całkiem zaniechać treningom, starać się nie przeciążać kolan (nie chodzić po schodach, itp.) dopóki to nie przejdzie? Czy próbować je "rozruszać"? I co to w ogóle za 'kontuzja', ile może trwać?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co robić?
PostNapisane: 7 cze 2012, o 14:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2012, o 16:55
Posty: 75
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Inne informacje: gdy się ma tylko młotek większość rzeczy wygląda jak gwoździe
wizyta u lekarza rodzinnego -> skierowanie do ortopedy -> i będziesz już wiedziała co w kolanach piszczy ;)
lub wizyta prywatna u dobrago specjalisty ortopedii z Twojej miejscowości -> tu szybciej ale odpłatnie

a na razie należy unikać pozycji które powodują ból, po prostu odciążać kolana na ile to możliwe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co robić?
PostNapisane: 4 sty 2013, o 06:42 
Offline

Dołączył(a): 4 sty 2013, o 06:38
Posty: 1
Typ użytkownika: Profesjonalista
Witam!Jestem mamą 10 letniej dziewczynki,ostatnio ortopeda stwierdził u córki chondromalację rzepki zalecił zastrzyki dostawowo Zeel Heel i rehabilitację w postaci jonoforezy czy to jest wszystko co powinniśmy teraz robić ,Proszę o radę!

_________________
pass4sure exam questions free pass4sure exam questions free
640-822 free exam 640-822 free exam
640-816 exam training 640-816 exam training
VCP-510 exam VCP-510 exam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co robić?
PostNapisane: 7 sty 2013, o 15:32 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 09:10
Posty: 97
Lokalizacja: Gda/PL
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: LEWE: zerwane ACL, uszkodz.łakotki przyśrodkowej, zmiany zwyrodnieniowe, chondropatia II-IV st., obrzek maziowki i ciała Hoffy. Rekonstrukcja ACL 01.12.2010.
PRAWE:podobnie, rekonstrukcja 17.11.2011.Rehabilitacja.
Inne informacje: Uszkodzenie kolan w wyniku amatorskiej gry w piłkę nożną, dalsza dewastacja spowodowana olaniem sprawy i uprawianiem sportów z zerwanymi więzadłami.
czyli leczenie objawów, a nie przyczyn. A jaki powód takiego stanu rzeczy jest?
Były jakieś kontuzje? Moim zdaniem trzeba udać się do fizjoterapeuty/osteopaty czy tam kogoś co się zna na ruchu, żeby obejrzał i poprawił to coś co wywołało chondro.

_________________
Pzdr
____
01.12.2010. Kolano lewe - Artroskopia z rekonstrukcja ACL sp. BPTB, mocowanie Biosure oraz częściowa meniscektomią przyśrodkową.
17.11.2011. Kolano prawe - rekonstrukcja ACL tą samą metodą. W trakcie rehabilitacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co robić?
PostNapisane: 21 sie 2013, o 22:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2012, o 16:55
Posty: 75
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Inne informacje: gdy się ma tylko młotek większość rzeczy wygląda jak gwoździe
ja brałem ten lek na początku swojej "przygody" z chonodromalacją rzepek.
jednak wybrałbym się do innych specjalistów zanim podałbym lek 10 letniemu dziecku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL