forum o naszych kolanach

Teraz jest 20 kwi 2024, o 04:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Niestabilność pod rzepką i lekki ból
PostNapisane: 3 cze 2012, o 20:13 
Offline

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 19:59
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam...
Mam 20 lat i chodzę na siłownię od 3 lat. Gram w piłkę (a raczej grałem)
Ważę 93kg przy 184cm.
Nie mam problemu z mięśniami itd, jednak nie wiem dlaczego zacząłem mieć problem z kolanem. Ale postaram się opisać od początku.

Na początku roku odłożyłem na siłowni robienie nóg, ponieważ miałem problem z oddychaniem jak się później okazało zwykła grypa, ale miałem nieżyt nosa... i tu jest istotna sprawa... po miesiącu męczenia z nosem pani doktor przepisała mi Duomox (w ulotce napisali ze mogą boleć kolana). Na drugi dzień jak ręką odjął stan się poprawił, jednak odczuwałem coś dziwnego w kolanach (myślałem, że minie) ... po paru dniach minęło, ale tylko w prawym kolanie... A lewe do dziś jest takie hmmm... no tak jakby nie stabilne a czasem też boli (nie mocno, ale przeszkadza). To nie wszystko... gdy zginam kolano chrupie :/ Ale tylko i wyłącznie jak zegnę je do końca. (niestabilność zaraz na początku pod rzepką "więzadło rzepki")

Co mam robić? Nóg nie ćwiczyłem od tamtego czasu (zreszta to sie stalo miesiac po odłozeniu) ... Odpoczynek też nic nie pomaga tygodniami... Na rowerze (wysoko siodełko) jeździłem i też nic...
Byłem u lekarza bo miałem skreconą kostkę i mu wspomniałem o kolanie to on mi wyjechał z tekstem: "w tym wieku nie możesz mieć takich problemów, weź glukozamine "150zł" i będzie git" 0_o

Smarowałem rzepkę maścią końską, uciskałem ściągaczem, który ją odciążał, rozciągałem się, napinałem mięśnie ud... i NIC !
Na koniec dodam, że mogę normalnie biegać i grać w piłkę ale czuję dyskomfort...
Na lekarza w moim małym mieście już nie liczę ...
Znacie może jakiś preparat? Glukozaminy nie brałem bo jedni piszą że pomoże a drudzy że tylko zaleczy a później wróci wszystko...
Proszę o pomoc...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niestabilność pod rzepką i lekki ból
PostNapisane: 4 cze 2012, o 11:22 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 03:19
Posty: 43
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano lewe - bóle, stany zapalne zachyłka nadrzepkowego - w trakcie rehabilitacji;
zmniejszony kąt nachylenia kości krzyżowej
Inne informacje: Poznań
Ja radzę Ci iść do fizjoterapeuty, aby ocenił Twoją rzepkę, jej tor, mięśnie.
Możliwe że się zaburzyła mechanika kolana i trzeba nad nią popracować.
Dolegliwości nie masz dużych więc myślę że jest to sprawa do zrobienia dosyć szybko.
Szukaj terapeuty który ma salę gdzie mógłbyś ćwiczyć, który pracuje nie tylko manualnie.
Zwróć uwagę aby zbadał równowagę mięśniową Twojego ciała, postawę, ocenił głowę przyśrodkową m4głowego uda itd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niestabilność pod rzepką i lekki ból
PostNapisane: 4 cze 2012, o 21:02 
Offline

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 19:59
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Dziękuje za odpowiedź :)
Ufff... trochę mi lżej bo już się bałem...
No ale w sumie tak bardzo to mi nie dokucza. Pójdę do jakiegoś fizjoterapeuty, zobaczymy co powie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niestabilność pod rzepką i lekki ból
PostNapisane: 4 cze 2012, o 23:13 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 03:19
Posty: 43
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano lewe - bóle, stany zapalne zachyłka nadrzepkowego - w trakcie rehabilitacji;
zmniejszony kąt nachylenia kości krzyżowej
Inne informacje: Poznań
Wiesz lekarzem nie jestem, ani fizjoterapeutą;) ale chrupanie w kolanie wcale nie oznacza jakichś zmian strukturalnych. A z tego co piszesz to najpierw pojawiły się bóle w kolanach, które pewnie spowodowały że się może(?) poruszałeś trochę inaczej i może się coś zaburzyło. Mam na myśli tą mechanikę w kolanie. Może masz jakieś przykurcze, może to sprawy powięziowe, a może po prostu nierównowaga mięśniowa.
Tak jak pisałam, na Twoim miejscu poszukałabym dobrego fizjoterapeuty który Cię dobrze zdiagnozuje i popróbuje określonych technik:)

powodzenia;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL