forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 kwi 2024, o 01:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kolanowe bole - kolejne kroki
PostNapisane: 9 kwi 2012, o 12:11 
Offline

Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 12:04
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam,
trafilem na to forum i chetnie opisze swoja historie.
Mieszkam w Warszawie, mam 28 lat, raczej nie uprawiam sportu. Dotychczas, czyli przez lata, po dluzszym trzymaniu prawej nogi w zgietej pozycji zaczynalem czuc silny bol, taki ktory kazal mi natychmiast te
noge prostowac. podczas prostowania bol byl jeszcze silniejszy. a po
wyprostowaniu momentalnie przechodzil. dodatkowo kolano codziennie rano strzelalo. Przeszedlem sie przez wielu lekarzy i badan usg, rentgenow i nikt nigdy nic mi nie wskazal jako przyczyne. Do tego fizjoterapia (rozne przymrazania, prady itd) i tez cwiczenia z szczerze oddanym ale bez pomyslu rehabilitantem.

Troche przywyklem, ten bol nie byl az taki straszny, po prostu wszedzie prostowalem noge, o ile bylo to mozliwe.

Ale teraz cos jest gorzej.

Obydwa kolana bola mnie przy przysiadzie (przy wstawaniu, przy I stopniu na schodach). No i mowie: "tak dalej byc nie bedzie". Przejrzalem to forum i widze, ze przwija sie kilka nazwisk i przewidywany ciag zdarzen pewnie bedzie nastepujacy:

a) wizyta u porzadnego lekarza: Carolina lub dr Marek Tramś
b) dobrze zrobione USG + ewentualnie rezonans
c) dobra diagnoza
d) cwiczenia lub zabieg

Carolina wydaje sie najwspanialsza (Justyna Kowalczyk reklamą) ale droga do granic ludzkich mozliwosci. Znalazlem dwa inne chwalone nazwiska: dr Marek Tramś oraz dr Chomicki-Bindas (ORTOREH).

Patrzec na strone dr Tramsia widze ze przyjmuje w trzech miejscach: Centralny Osrodek Medycyny Sportowej, Centrum Rehabilitacji Sportowej oraz w Klinice Ruchu. Czy w ogole ma znaczenie do ktorego z tych trzech miejsc pojde? Zastanawia mnie, czy w tych miejscach maja doskonaly sprzet (w ogole maja?)? Bo chyba skieruje mnie na wykonanie USG a po tym jak czytam o doktorze Czyrnym i jego wspanialych badanich to wolalbym nie byc skanowanym przez pierwszego z brzegu technika.

No i kwestia kosztow. Czy komus udalo sie leczyc na NFZ w takich miejscach? Wizyta to nie az taki problem, ale ewentualna rehabilitacja albo operacja to juz koszty duze. Moze warto by bylo zawczasu zdobyc pakiet medyczny Luxmedu?

Czy ktos moglby dodac cos od siebie, co mogloby mi pomoc? Chcialbym byc obsluzonym profesjonalnie. Bo dotychczas w zyciu nikt nic nie widzial, a ja oczywiscie oszukiwalem ze mnie boli :D

Pozdrawiam
Createmodeon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolanowe bole - kolejne kroki
PostNapisane: 10 kwi 2012, o 08:46 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Witaj,

na początek musisz się uzbroić w nieco cierpliwości i pieniędzy ;) USG możesz zrobić (i tak by było najlepiej) jeszcze przed wizytą- może to być dr Czyrny lub dr Serafin- Król. Albo dr Chomicki- Bindas- on robi samodzielnie USG w trakcie wizyty (oczywiście odpowiednio płatne). O dr Chomickim w swoich postach pisał Paffcio ;)

Co do rehabilitacji- można znaleźć taką na NFZ, ale nie znam żadnych namiarów w Warszawie. A jeśli chodzi o ewentualne operacje to zazwyczaj lekarze, których wymieniłeś operują w którymś ze szpitali w ramach kontraktu z NFZ. Dobrą sławą cieszy się także szpital ortopedyczny w Otwocku (z Warszawy rzut beretem) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolanowe bole - kolejne kroki
PostNapisane: 10 kwi 2012, o 15:18 
Offline

Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 12:04
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
zapisalem sie na usg do dra Czyrny. Na za 2 tygodnie.

createmodeon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolanowe bole - kolejne kroki
PostNapisane: 10 kwi 2012, o 23:59 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2009, o 01:37
Posty: 85
Typ użytkownika: Profesjonalista
Mój problem: www.centrum-synergia.pl
Co wy z tymi operacjami tak szybko? Zanim podejmie się decyzje o cięciu, należy dokładnie przeanalizować problem. Najczęściej to złe , wieloletnie nawyki, wada postawy, przyblokowanie w stawach - niekoniecznie w samych kolanach. Osobiście polecam wizytę u dr Bindasa - on na prawdę wnikliwie analizuje każdy przypadek i daje wartościowe wskazówki współpracującym fizjoterapeutom.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolanowe bole - kolejne kroki
PostNapisane: 3 maja 2012, o 16:00 
Offline

Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 12:04
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam,
usg u dr Czyrnego zrobione. Stwierdzil predyspoizycje strukturalna do niestabilnosci rzepki.

Zalecil rehabilitacje, na ktora od razu sie zapisalem. Pierwsze cwiczenia po majowce.

Czy ktos wie, czy takie cwiczenia szybko mozna przyswoic i robic samodzielnie w domu?

Dzieki
jakbysiedalo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolanowe bole - kolejne kroki
PostNapisane: 21 maja 2012, o 13:12 
Offline

Dołączył(a): 18 maja 2012, o 10:51
Posty: 28
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: 15/10 - rekonstrukcja MPFL, uwolnienie troczków bocznych.
rehabilitacja prywatnie czy w ramach NFZ, bo widzę szybko się dostałeś ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolanowe bole - kolejne kroki
PostNapisane: 27 maja 2012, o 13:12 
Offline

Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 12:04
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Prywatnie.

Robie tez cwiczenia rozciagajace w domu. Rehabilitant sprawia wrazenie jakby znal przyczyne. Wskazal ktory miesien jest za slaby, ktory za twardy itd. Na razie poprawy nie widze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolanowe bole - kolejne kroki
PostNapisane: 27 maja 2012, o 13:15 
Offline

Dołączył(a): 18 maja 2012, o 10:51
Posty: 28
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: 15/10 - rekonstrukcja MPFL, uwolnienie troczków bocznych.
a gdzie się zapisałeś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolanowe bole - kolejne kroki
PostNapisane: 27 maja 2012, o 13:31 
Offline

Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 12:04
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Centrum Rehabilitacji Sportowej
http://www.crsrehabilitacja.pl/

Rehabilitant zajmuje sie od jednej do trzech osob na raz. Najczesciej dwom. Calkiem dobrze to laczy, jedna cwiczy cos zmudnego, druga jest masowana albo rozciagana.

Cena to 100 pln za wizyte.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolanowe bole - kolejne kroki
PostNapisane: 27 maja 2012, o 13:48 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
A jak często masz wizyty u terapeuty? I czy ćwiczysz też w domu? Jakieś prognozy co do poprawy stanu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL